Про освіту майбутнього сьогодні з українцями поговорив легендарний Джек Ма на Київському Міжнародному Економічному Форумі. Засновник Alibaba, колись викладач, а нині один із найуспішніших підриємців у світі, відомий також своєю дискусією з Ілоном Маском про те, хто розумніший — штучний інтелект чи люди. Креативність, інновативність, незалежне мислення — ось, що головне, на думку найбагатшого азійця світу.
«Люди бояться штучного інтелекту, а потрібно боятися ядерної бомби. Роботи ніколи нас не замінять, бо ми маємо серце та впевненість у собі. Саме креативність, інноваційність та критичне мислення відрізняє нас від машин. Ми маємо вчити цьому наших дітей з початкової школи аби підготувати їх до майбутнього».
«Хороший вчитель завжди вірить, що його учень досягне успіху. Він дає йому додатковий час та можливості. Цінуйте таких вчителів та будьте такими вчителями!»
«Я не підтримую МВА, оскільки програма фокусується виключно на успішних історіях, а реальний бізнес вчить вас на помилках та дає більше знань, які потрібно вчитись застосовувати».
Модератором панелі виступив Нік Гоукінг, засновник та директор Thinking the Unthinkable.
— Про освіту. Яку ви роботу виконуєте? Ви відійшли трохи від Alibaba», але створили такий процес саме для майбутнього покоління. Тож який принцип ви намагаєтеся висвітлити саме зараз. Яку роботу треба виконати, який проривний момент?
Я насправді за останні роки займався так само інтернетом і бачив, чим більше людям допомагає інтернет, тим більше люди починають переживати. Наприклад, той самий штучний інтелект, що він замінить нас у певних роботах. Я раптом зрозумів — переважна більшість того, як ми викладаємо нашим дітям у школах — насправді для промислової, індустріальної епохи.
У майбутньому — штучний інтелект, машини стануть значно розумнішими. Вони більше запам’ятовуватимуть, вони будуть точнішими, ніколи не втомлюватимуться, тож переважно більшість з того, що ми викладаємо власним дітям, машинам вдаватиметься краще. Тож, яку освіту треба надати нашим дітям, щоб вони могли виконувати все краще за машини?
Бути креативними, творчими, конструктивними, інновативними. Бути незалежними, коли стільки думок в інтернеті, люди втрачають своє незалежне мислення. І нам треба, щоб наші діти були більш креативними. Я вчора був в університеті, я бачив стільки молоді в Україні — у них відмінний інтелект! Звичайно, вчитися в університеті це важливо, але такі люди, як ми — нам не дуже добре вдається наукова діяльність, ми щодня вчимося у суспільства, на власних помилках, у наших партнерів, у наших співробітників, клієнтів та конкурентів. І саме завдяки цьому ви станете інновативними.
Тож саме це я хочу зробити, щоб допомогти наступному поколінню. Щоб вони ніколи не боялися штучного інтелекту, і ніколи не боялися роботів. Вони можуть дещо робити, втілювати, чого не можуть зробити роботи.
Сьогодні весь світ, схоже ми вже занадто багато грошей вкладаємо в університети, в магістерські ступені. Я думаю, що нам треба вкладати ресурси у первинну школу, вторинну і дитячі садки, і тоді вже буде значно пізно вкладати їх в університети.
— А як же змінити навчальну програму для цього покоління? Для тих, кому ще немає 10-12, ті, хто ще не в університеті? Бо це ж важко в науковому світі…
Ох знаю! Але ми бачимо, що багато країн рухаються в цьому напрямку: в Ізраїлі, в Фінляндії, в Японії. Багато країн починають це робити.
Я думаю, до 12 років важлива музика, спорт, командна робота, малювання. Люди мають ставати людьми. Ми ж не хочемо, щоб люди стали як машини. Щоб вони лише поглинали знання. Їм треба пробувати знання. Я бачу багато людей в усьому світі мають відмінні знання, але вони не знають як їх використовувати. У мене не так багато знань, але я використовую їх дуже добре.
— А стосовно квантових експериментів з гуглом, коли вони за 3 хвилини зробити обрахування, на які могли піти 10 тисяч років. І це власне теж стане тенденцією. Тож де лишається людина і наступне покоління?
У промислову еру — люди дивилися на зовнішній світ. Ми рухалися в напрямок Марсу, місяця.
Але цього століття ми будемо заглядати всередину себе краще. За цієї квантової швидкості, ми знаємо настільки вже добре внутрішній світ, але ми не знаємо настільки добре наш внутрішній світ. Нам треба знати самих людей.
Минулого століття ми створили стільки розумних людей, цього століття треба створити мудрих людей.
От в чому відмінність? От ті квантові комп’ютери, якщо вони будуть такими розумними, ми зможемо кодувати та декодувати, розшифровувати людину, ту таємницю людську. Ми завжди намагаємося зрозуміти всі таємниці ззовні, але не розуміємо таємниці зсередини.
Повна трансляція
Источник: www.osvitoria.media