3 273 анкети, 1870 номінацій, 5 відбіркових офісів по всій Україні, сотні історій і безліч вражень. І ось цей день настав. Ми готові оголосити імена півфіналістів національної премії для вчителів Global Teacher Ukraine 2021. Хто ці суперучителі? Читайте у статті, а ще краще — шукайте героїв свого регіону на інтерактивній мапі.
Ігор Андрієнков
Населений пункт: селище Шевченкове, Харківська область
Навчальний заклад: Комунальний заклад «Новомиколаївський ліцей«Шевченківської селищної ради
Предмет: Англійська мова
Ігор переконаний, що вчитель має підготувати учнів до майбутніх викликів. Він виділив ТОП-6 навичок, які регулярно розвиває в учнях. Це критичне мислення та вміння вирішувати проблеми, креативність, цифрова грамотність, життя у громадянському суспільстві, лідерство та здатність вчитися, вміння співпрацювати та комунікувати. А його професійна мрія — разом із дітьми дуже хочуть обладнати англомовний клуб у своєму закладі, який надасть змогу учням та ученицям більше часу присвячувати вивченню мови на належному рівні.
«Спосіб наблизитися до освіти 21-го століття — озброїти учнів навичками, які їм будуть необхідні, щоб впоратися з невідомими подіями майбутнього».
Ганна Арінархова
Населений пункт: місто Київ
Навчальний заклад: Києво-Печерський ліцей #171 «Лідер», Науково-дослідницька школа «Базис»
Предмет: Хімія
Найбільшим своїм професійним досягненням Ганна вважає участь у Всеукраїнській школі онлайн. Також вчителька стала однією з учасниць літньої школи «Карпатська орбіталь» від фіналіста Премії 2017 Олександра Лисича. Ганна переконана: щоб дітям легше було засвоїти хімію, необхідно гейміфікувати процес та робити задачі наближеними до реального життя. Для цього вона створює онлайн-квести, креативить хімічні меми та комікси і створює відеоролики на основі домашніх експериментів.
«Прекрасно, коли дітям вдається створити власноруч водоочисну станцію чи поміряти температуру в кімнаті за допомогою шприца, лінійки, льоду та трубочки з водою.Бо ніщо не зацікавлює учнів до вивчення хімії краще, ніж багато-багато дослідів та експериментів!»
Алла Бентковська
Населений пункт: місто Бердичів, Житомирська область
Навчальний заклад: Спеціалізована загальноосвітня школа з поглибленим вивченням іноземних мов I–III ступенів No1 ім. Т.Г.Шевченка м.Бердичева Житомирської області
Предмет: Англійська мова
Креативний підхід — головне у навчальному процесі вчительки. На своїх уроках англійської мови Алла використовує різноманітні креативні завдання: вправи на уяву; створення історій та оповідання; створення колективної картини; art-movies (її учні знімають міні-фільми на навчальні теми). Але креативні ідеї Алли вже давно вийшли за межі класної кімнати: вона 2 роки працює над реалізацією свого освітнього проєкту «Сучасний дизайн інтер`єру та навчальне середовище мого закладу освіти». Частину кімнат вже вдалося оновити за спонсорської підтримки, але вчителька не збирається зупинятися.
«Я хочу, щоб моя школа була як Agora College в Нідерландах, Житомирська гімназія No 3, Біотехнологічний ліцей в с.Радовель Житомирської області. Це дійсно сучасні школи. Ми не гірші, ми теж хочемо і можемо».
Ірина Бірюк
Населений пункт: місто Першотравенськ Дніпропетровської області
Навчальний заклад: Першотравенська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів No3
Предмет: Англійська мова, Англійська мова (початкова школа), Класний керівник
Ірина не уявляє свого життя без реалізації різноманітних проєктів. Участь у програмах GoCamp, співпраця з ГО «Кактус», ігри «Mystery skype» та «Speeling bee». Також вчителька регулярно залучає гранти на покращення школи: їхня сума вже перевищує 215 000 гривень. Ще один напрямок її роботи — спрощення адміністративного навантаження. Ірина ініціювала скасування виховних планів, класних годин та методичних об’єднань. Натомість ввела тематичні дні та творчі звіти. Започаткувала електронний документообіг.
«Я заохочую до вчительства і ставлю в приклад себе. Бо коли робота є і заробітком, і хобі — ти щаслива людина».
Наталія Бойко
Населений пункт: село Жоравка Київської області
Навчальний заклад: ОЗОНЗ «Жоравський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів — ДНЗ (ясла-садок)«Яготинської міської ради
Предмет: Біологія, Екологія, Основи здоров`я, Хімія
Наталія вже 20 років використовує підходи STEM-освіти у навчальному процесі. Одне з її ноу-хау — виготовлення скелетів тварин та людини за допомогою макаронних виробів. Окрему увагу вона приділяє екологічному вихованню учнів. А нещодавно Наталія отримала посаду директора власного навчального закладу і тепер мріє реалізувати своє бачення освіти у масштабах школи.
«Мрії здійснюються! З 01.07.2021 я директор школи. Позитивні зміни вже є. Але моя мета — проєкт «Демократична школа», в якій кожен учасник навчального процесу відчуває себе вільною, щасливою людиною».
Максим Борисенко
Населений пункт: місто Миколаїв
Навчальний заклад: Миколаївський муніципальний колегіуму імені В.Д. Чайки Миколаївської міської ради Миколаївської області
Предмет: Інформатика
Особливу увагу Максим присвячує проєктній та науковій діяльності учнів: вони є регулярними учасниками та призерами конкурсів Малої академії наук. А сам вчитель не тільки популяризує інформатику у школі, але й далеко за її межами. Він є співзасновником ГО «Молодь Миколаївщини», яка підтримує і допомагає молодим науковцям та спортсменам, відстоює їхні права, допомагає організовувати змагання та зібрання. З власної ініціативи педагог організовує STEM-клуб «Без обмежень».
«Прикладом для моїх колег і учнів є моя наполегливість, самоорганізованість та самовіддача. Саме такі якості я намагаюся розвивати у своїх вихованцях».
Петро Британський
Населений пункт: місто Київ
Навчальний заклад: ПО «ЗЗСО І-ІІІ ст.: «Ліцей «Греміум»”
Предмет: Географія, STEM-курс
Педагог переконаний: стереотип про географію як вивчення столиць та інших країн є великою помилкою. Його уроки географії — це тотальна наскрізна інтеграція з біологією, фізикою, STEM, соціологічними опитуваннями та іншими дисциплінами (ландшафтна екологія, гуманістична географія, екологічна біохімія, урбаністика). Петро реалізує проєктний метод навчання. Це і кейс-уроки, і кейс-дні з проєктними днями навчання.
«Географія — це все, що вас оточує. Я намагаюся це довести на кожному уроці, щоб навчання перетворилося на справжнє задоволення для дитини».
Тетяна Бурцева
Населений пункт: місто Івано-Франківськ
Навчальний заклад: Івано-Франківська початкова школа № 26
Предмет: Вчителька початкових класів
Із 2016 року Тетяна бере активну участь у Всеукраїнському проєкті «Розумники» та є
учасницею дослідно-експериментальної роботи Всеукраїнського рівня за темою «Технологія навчання учнів початкових класів». У своїй роботі вчителька активно використовує сучасні підходи, зокрема інновації зі створення комфортного освітнього середовища. Також Тетяна активно залучає маленьких школярів до позашкільної діяльності. Вони займаються як екологічними ініціативами і волонтерською допомогою.
«Дуже горда, що діти з батьками охоче підтримують такі необхідні акції. Це є високим показником нашої гідності як патріотів».
Ганна Бут
Населений пункт: місто Мелітополь Запорізької області
Навчальний заклад: ДНЗ «Мелітопольський професійний аграрний ліцей»
Предмет: Біологія, Громадянська освіта, Класний керівник, Німецька мова, Художня культура
Основна цінність Ганни — побудова довіри та партнерства із своїми учнями. Її активна громадянська діяльність — справжній приклад для наслідування. У минулому році Ганна була однією із фіналісток номінації «Найкращий вчитель громадянської освіти» Global Teacher Prize Ukraine. А також отримала перше місце у конкурсі громадянської освіти від ГС «Освіторія». Зараз її гра «Один, два — твої права!» допомагає вивчати громадянську освіту у різних куточках України.
«Я знаю: у справі розвитку громадянства у своїх вихованцям я повинна бути не лише прикладом як освітянка, а й як активна громадянка світу. Саме тому, що я є свідомою громадянкою світу, я разом із моїми учнями беру участь у всьому, що відбувається навколо».
Тетяна Бутурлим
Населений пункт: місто Ніжин Чернігівської області
Навчальний заклад: онлайн-школа «Меридіан», освітній центр «Школа успіху»
Предмет: Українська література, Українська мова, Українська мова (письмо + читання) (початкова школа)
У своєму освітньому центрі «Школа успіху» Тетяна стимулює пізнавальну діяльність учнів за допомогою авторських методик. Зараз має понад 400 «родзинок», які презентує вчителям у фейсбук-групі «Цікавинки на урок». Проводить психологічні тренінги, ігри, мовні пікніки, квести, конкурси. Щомісяця визначає «Лідера місяця» на основі усного бліц-опитування та сумарної кількості зароблених балів за 12 занять.
«Я вчитель-інноватор, підприємець, організатор освітніх заходів, науковець. Моя мета як педагога — трансформувати сучасну систему освіти, зробити її більш якісною й доступною».
Павло Віктор
Населений пункт: місто Одеса
Навчальний заклад: КЗ «Рішельєвський науковий ліцей»
Предмет: Фізика
Павла Віктора знають насамперед за його сторінкою на YouTube. Туди він записав і виклав повний курс із фізики з 7-го по 11 клас. Його початковою метою було забезпечити якісне навчання власним учням під час карантинів. Але блог швидко набув популярності серед школярів усієї України і не тільки. Зараз на канал підписані понад 770 тисяч підписників. А кількість переглядів вже перевищила позначку у 40 мільйонів.
«Так, наприклад, хлопець під ніком «Філіп» написав у коментарях до одного з відеоуроків: «Павле Андрійовичу, дякую Вам за курс фізики, завдяки Вам я склав ЗНО на 200». Хто знає, може він не єдиний, хто досягнув такого результату в Україні».
Ольга Владичко
Населений пункт: місто Сокаль Львівської області
Навчальний заклад: ЗЗСО Сокальський ліцей № 1 імені Олега Романіва
Предмет: Захист Вітчизни, Мистецтво, Образотворче мистецтво
У своїй роботі Ольга практикує нестандартні уроки — урок-вернісаж, урок-пізнавально-мистецька гра «Сокальщина», урок на свіжому повітрі, художні пленери, урок-екскурсія рідним містом. Також вчителька викладає нетрадиційні розвивальні техніки малювання: монотипія (відбиток), роздмухування туші, акварель по вологому. Кожна дитина чи батьки можуть знайти послідовність виконання вказаних технік у блозі Ольги. Зокрема у ньому вона ділиться порадами та методами викладання предмету із своїми колег.
«На мою думку, дитину потрібно готувати до розуміння прекрасного. Адже мистецтво — це не тільки малюнок, а й перспектива в оволодінні ряду професій: архітектор, художник, мистецтвознавець».
Наталія Власова
Населений пункт: місто Дніпро
Навчальний заклад: Науковий ліцей міжнародних відносин
Предмет: Всесвітня історія, Громадянська освіта, Історія України, Людина і світ, Основи медіаграмотності, Правознавство
Своїм найбільшим впливом на спільноту Наталя вважає створення модельних програм 5–9 класів НУШ на волонтерських засадах. А найбільшою гордістю — успіх власних учнів. Це і школярів, які отримують призові місця у проєктах, конкурсах та олімпіадах. Так і випускників, які досягли успіху. Особливо тих, хто як і вона, обрали професію педагога.
«Вчитель, який живе своєю роботою, надихає учнів, саморозвивається, стає прикладом для колег, не може не підіймати соціальний статус своєї професії».
Валентина Гатальська
Населений пункт: місто Київ
Навчальний заклад: гімназія «Троєщина»
Предмет: Англійська мова
Валентина — автор мультимедійної технології ЕЛАНТЕС. В її складі є автоматизована рейтингова система оцінювання учнів. Система об’єктивно відображає не лише рівень знань і умінь, а й старанність, активність та наполегливість протягом місяця чи семестру. На добровільних засадах Валентина та програмісти реалізували технологію без будь-якої державної підтримки. ЕЛАНТЕС було створено у 1996 році, а в 1993 вчителька презентувала її на міжнародній конференції у США. І вже понад 25 років ця метода є невід’ємною частиною її навчальної діяльності.
«Я щаслива, що змогла реалізувати цей надскладний проєкт, і моя професійна мрія індивідуалізованого якісного навчання стала реальністю і допомагає підготувати учнів до рівня незалежного користувача англійською».
Юлія Гвоздецька
Населений пункт: місто Харків
Навчальний заклад: Комунальний заклад «Харківський науковий ліцей-інтернат «Обдарованість»«Харківської обласної ради
Предмет: Алгебра, Геометрія
Ще в 2016 році Юлія почала працювати над проблемою дистанційного навчання учнів з
математики. У Харківській області вона була однією з перших, хто почав впроваджувати роботу у форматі «перевернутого класу» на основі платформи GIOS. Завдяки цьому результати навчання під час карантину в її учнів залишалися на тому ж рівні. Юлія регулярно долучається до Всеукраїнських проєктів та ініціатив. А також показує своїм учням приклад волонтерської діяльності.
«Сучасній людині недостатньо мати лише міцні знання. Щоб стати успішною в майбутньому, потрібно вміти адаптуватися до різних ролей та умов праці, приймати рішення, бути комунікабельною та компетентною».
Ірина Горобченко
Населений пункт: місто Горішні Плавні Полтавської області
Навчальний заклад: Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 6 Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області
Предмет: Зарубіжна література, Українська література, Українська мова
«Співчитання + Співпереживання = Співтворчість» — саме ця формула стала основою уроків Ірини. Вчителька всіляко заохочує дітей читати. Як результат — 90 % її учнів читають твори у повному обсязі. Завдяки власним методикам вона може пояснити та зацікавити учнів навіть найскладнішими для сприйняття книжками. Чого лише вартий урок, де учні розбирали архівне листування ірландського письменника Джакомо Джойса. Унікальний доступ до нього Ірині надала американська дослідниця Вікі Махафей. І це лише один із небагатьох прикладів, як вчителька робить неможливе для своїх учнів.
«А ви вивчали літературні твори за допомогою метафоричних карт, кубиків Рорі, карт Таро? Створювали інсталяції-реклами до програмних творів? Ні? Тоді вам точно необхідно завітати на наші уроки літератури».
Елла Даниліна
Населений пункт: місто Українськ, Донецька область
Навчальний заклад: Українська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів No 13 Селидівської міської ради
Предмет: Класний керівник, Мистецтво, Технології, Трудове навчання
Її учні регулярно отримують високі результати на конкурсах та олімпіадах, зокрема — їхні роботи входять до найкращих у секціях МАН з «Етнології» та «Мистецтвознавства». На власних технологічних уроках Елла регулярно використовує інноваційні методи. Це і теорія вирішення винахідницьких завдань, мозковий штурм, синектика рішень за допомогою аналогій. На заняттях навчає дітей працювати в різних техніках декоративно-ужиткового мистецтва. ЇЇ освітня мрія — створити для дітей майстерню із сучасним обладнанням.
«Це надасть можливість більш індивідуально реалізовувати творчий та креативний потенціал дітей. Наші діти заслуговують на це».
Сергій Джавахішвілі
Населений пункт: місто Кременчук Полтавська область
Навчальний заклад: Кременчуцький ліцей № 4 «Кремінь» Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області
Предмет: Хімія
У своїй практиці Сергій використовує системно-діяльнісний підхід. Його метою є переорієнтація навчального процесу на самостійну роботу учнів шляхом використання різноманітних видів діяльності та інноваційних технологій. Так Сергій поєднує розвивальне навчання та коучінг. Навчальні задачі завжди носять характер інтеграції на межі декількох дисциплін: математика-хімія, фізика-хімія, хімія-англійська. Серед його учнів є лауреати стипендії Президента України та учні, що складають ЗНО на 200 балів. Попри це Сергій є справжнім моральним авторитетом серед дітей та заохочує їх до спортивного способу життя.
«Освіта в Україні сьогодні дозволяє розкривати таланти в дітях, але не вчить їх ними користуватися. Важливим стає не стільки навчити дітей бути гнучкими, скільки пояснити надто консервативним батьками переваги такої гнучкості та вміння підлаштовуватися під навколишні зміни їхніх дітей».
Юлія Должанська
Населений пункт: місто Харків
Навчальний заклад: Харківський приватний ліцей «Школа «Ранок» Харківської області
Предмет: Класний керівник, Українська література, Українська мова
Із 2019 року Юлія регулярно пише контент з української мови для навчального додатку Erudito. Діти 2–4 класів з його допомогою легко засвоюють складні теми через інтерактивні ігри та яскраві комікси, круті відеоролики та живі анімації. Ба більше, вчителька створила креативну форму підготовки до ЗНО за допомогою QR кодів. Юлія також розвивається у науці. Зокрема захистила дисертацію та вже має ступінь кандидата філологічних наук за спеціальністю українська література.
«Минулий навчальний рік довів нам усім, що необхідно розвивати можливості дистанційної освіти, використовувати хмарні технології, гаджети в навчанні. А ще — потрібно змінювати сам підхід до викладання дисциплін».
Ганна Древицька
Населений пункт: місто Київ
Навчальний заклад: онлайн-школа «Меридіан»
Предмет: Біологія, Фізкультура
Ганна є вчителем дистанційної школи, тому вже 5 років активно практикує онлайн-навчання. Вона заохочує в учнях наукову діяльність та активну суспільну позицію. Саме тому її учні досягають високих результатів у навчанні та не бояться обстоювати власні позиції. Найбільше її хвилюють екологічні проблеми та питання гендерної рівності. Разом з учнями вони створили вже не один проєкт, щоб привернути увагу до теми.
«Суперсилою всіх живих організмів, зокрема людини, є здатність до адаптації. На жаль, ми не можемо передбачити, чи знадобляться ті чи інші практичні навички в майбутньому житті людини. Але ми можемо, як педагоги, розвивати адаптаційні можливості організму наших учнів».
Дмитро Дробітько
Населений пункт: місто Бахмут Донецької області
Навчальний заклад: Бахмутська загальноосвітня школа I — III ступенів № 5 з профільним навчанням Бахмутської міської ради Донецької області
Предмет: Фізкультура
Із початком війни Сергію довелося залишити рідний Донецьк. Попри це його професійні досягнення та успіхи його учнів вражають. Волейбол, баскетбол, легка атлетика — це не повний перелік видів спорту, де його учні демонструють високі результати. Разом із учнями педагог бере участь в ініціативах братів Кличків та JuniorZ. Окрім шкільних уроків, вчитель курує секційну та гурткову роботу.
«Сучасна дійсність диктує гостру необхідність освоєння в педагогічній практиці нових способів стимулювання самопізнання, самовизначення та самореалізації учнів. Це дозволить кожному учневі визначити свій шлях розвитку і професійної діяльності».
Оксана Єрохіна
Населений пункт: місто Херсон
Навчальний заклад: Херсонська гімназія № 3 Херсонської міської ради
Предмет: Англійська мова
Оксана переконана: будь-якому вчителю не завадять навички підприємця. А внески у підвищення престижу професії розглядати як інвестиції. Серед них — активна життєва позиція, подолання труднощів та пошук можливостей. Саме так Оксана отримала стажування у США та регулярно отримує гранти на навчання. Постійний саморозвиток — це те, що є невід’ємною частиною її життя. Саме так можна залишатися прикладом для своїх учнів і мотивувати досягати їх високі результати.
«Намагаюся надихати інших власним прикладом та досягненнями, якими ділюся. Якщо я можу — значить інші також. Вчителів в Україні багато, а отже зміни можна робити спільними зусиллями».
Богдан Завидовський
Населений пункт: місто Дніпро
Навчальний заклад: ТОВ «Приватна середня загальноосвітня школа «Прімус Інтер Парес Скул»
Предмет: Біологія, Природознавство, Хімія, Я у світі (початкова школа)
Після вимушеного переїзду з Донецька Богдану довелося фактично починати життя з чистого аркуша. Поступово він знайшов своє покликання у вчительській професії. Педагог із колегами взялися розширювати STEAM напрямок і переформатували його у поняття SEPIA. Цю концепцію виразили у наступній формулі: SEPIA = (STEM + Soft skills) * Глобальні Цілі сталого розвитку. Цікаво, що педагог залучений до розробки технології виробництва ентомопатогенних нематод для захисту культур відкритого грунту від шкідників. Тобто на практиці застосовує ті методи, яким навчає дітей.
«Бачу своєю місією розвиток STEM-освіти з поєднанням м’яких навичок, інтегрованих освітніх курсів та кейс-уроків, задля того щоб учні не боялись «складних» предметів, та щиро цікавились ними».
Сергій Здор
Населений пункт: село Піщане Харківської області
Навчальний заклад: КЗ «Піщанський ліцей Петропавлівської сільської ради»
Предмет: Біологія, Хімія
Сергій працює з дітьми з абсолютно неоднаковим рівнем підготовки та різними життєвими обставинами. У своєму викладанні він керується принципами Василя Сухомлинського. Він та колеги докладають зусиль, щоб створити «школу радості» у власному навчальному закладі. І створили з учасників навчального процесу справжню єдину команду. Філософія викладання Сергія передбачає, що кожен має право на повагу та вибір.
«Особисто я вважаю, що не обдарованих і нездібних дітей не існує. Є діти, яким вчасно не допомогли виявити їхні здібності та таланти».
Маріанна Климчук
Населений пункт: село Долішній Шепіт Чернівецької області
Навчальний заклад: дистанційна школа «Меридіан»
Предмет: Англійська мова
Маріанна вже неодноразово потрапляє у ТОП-50 найкращих вчителів країни за версією Global Teacher Prize Ukraine. Її учні складають Кембриджські іспити, беруть участь у програмі міжнародного обміну FLEX. А нещодавно у Маріанни був досвід викладання в International Academy of Iraq. Своїм учням з Іраку вона викладала не лише англійську, але й математику, природознавство та громадянську освіту. Ба більше, вона об’єднує учнів з обох країн під час своїх ініціатив. Одна з них — онлайн-зустріч із турецькою дослідницею Антарктики Burku Ozsoy.
«Вже тепер, у старшому віці я зрозуміла: найкращий показник роботи вчителя — це людяність його учнів».
Олександр Колесник
Населений пункт: місто Вінниця
Навчальний заклад: Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 31 Вінницької міської ради»
Предмет: Історія України, Правознавство
На своїх уроках Олександр часто запроваджує метод рольової гри. Гра спонукає студентів прийняти конкретні рішення у проблемній ситуації в межах ролі. Також вчитель займається активним розвитком громадян світу. Найбільше уваги він приділяє темі захисту тварин. Олександр із захопленням вивчає системи освіти інших країн. Його професійна мрія — поїхати з таким візитом до Фінляндії.
«Я завжди пам’ятаю вчительську аксіому, сказану ще В. Сухомлинським: «Не буде вогника у Вас — Вам ніколи не запалити його в інших».
Сергій Колісніченко
Населений пункт: місто Кропивницький
Навчальний заклад: комунальний заклад «Ліцей «Науковий» Міської ради міста Кропивницького»
Предмети: всесвітня історія, історія України
За 15 років роботи у школі 32 учні пана Сергія стали переможцями районних олімпіад, а 12 — лауреатами обласного етапу. Його випускники працюють у НАБУ, є офіцерами Збройних сил України та державними нотаріусами. Водночас найбільше педагог пишається тим, що вміє навчати школярів вчитися упродовж життя, зокрема за допомогою авторських настільних ігор та вишкільних таборів.
«Як не може бути в природі двох абсолютно однакових людей або світанків, так само не може бути двох однакових уроків. У своїй різноманітності та унікальності і ховається рецепт постійного свята знань, свята життя, свята відкриттів для кожного учня та вчителя».
Катерина Корзун
Населений пункт: село Олексіївка, Дніпропетровська область
Навчальний заклад: Олексіївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Покровської сільської ради
Предмети: українська мова та література
Учні пані Катерини вивчають українську мову та літературу за допомогою технологій доповненої реальності: на уроках вони можуть побачити і липу Тичини, і козацькі забави з варениками. Педагогиня комбінує методики викладання Сухомлинського з цифровими розробками Стіва Джобса й вірить, що за поєднанням досвіду минулого з інноваціями теперішнього — майбутнє. 36 її вихованців — призери олімпіад різних рівнів. Утім найбільше вчительку тішать буденні успіхи менш здібних школярів, яких вона надихає підкорювати власні Еверести.
«За кожним успішним учнем стоїть учитель, погоджуюсь. Але й за кожним успішним учителем стоять його учні».
Тетяна Короід
Населений пункт: Київ
Навчальний заклад: школа І-ІІІ ступенів № 78 Печерського району
Предмети: українська мова та література
Пані Тетяна вже двічі потрапляла в п’ятдесятку найкращих вчителів — у 2018-му та 2019-му. Півфіналістка ставить професійні шкільні вистави, розробляє навчальні програми з українознавства та складає з дітьми хайку, як у японського поета Мацуо Басьо. Її вихованці складають ЗНО на 200 та перемагають у міжнародних олімпіадах.
«І високе призначення, і місія педагогів, і їхнє творче лідерство, і потенціал креативних натур — усе це, як магія, творить майбутнє України».
Владислав Кронгауз
Населений пункт: Харків
Навчальний заклад: комунальний заклад «Харківська спеціалізована школа ІІ-ІІІ ступенів № 3 Харківської міської ради Харківської області»
Предмети: всесвітня історія та історія України
У свої 27 пан Владислав виступає на вебінарах українських видавництв, консультує ЗМІ про освіту й затверджує власні модельні програми в МОН. Головна педагогічна мета півфіналіста — розкрити особистість кожної дитини, з якою буде нагода попрацювати, та осучаснити професію вчителя. Учні новатора їздять на археологічні розкопки, невимушено дискутують про харківських митців і створюють власні цивілізації для міських проєктів.
«Мені важливо не просто закладати компетенції, прописані навчальною програмою, а проживати шкільне життя разом із моїми учнями».
Ольга Кулініч
Населений пункт: Хмільник, Вінницька область
Навчальний заклад: комунальний заклад «НВК: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія № 1» м.Хмільника Вінницької області
Предмет: біологія
Учні пані Ольги стають дослідниками з перших уроків — вони розглядають листя крізь лупи, стежать за тим, як відростає хвіст у ящірки, садять трояндові клумби. Вчителька виховує лікарів, котрих запрошують працювати в Африці, стипендіатів Президента та STEM-супергероїв. За спиною педагогині — грамота Верховної Ради, подяка МОН, перемога в обласному етапі конкурсу «Вчитель року» й «Людина року», а також — авторські зошити для лабораторних і практичних робіт, рекомендовані МОН, і 68 публікацій у пресі.
«Професійний зростання педагога змінює освіту в цілому, а освіта — це вісь, яка обертає все навколо!»
Сергій Лавров
Населений пункт: Кропивницький
Навчальний заклад: комунальний заклад «Навчально-виховне об’єднання № 6 «Спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, центр естетичного виховання «Натхнення» Кіровоградської міської ради Кіровоградської області»
Предмет: фізкультура
Разом зі своїми учнями пан Сергій перемагає на чемпіонатах України з футболу, обговорює проблеми здорового способу життя на обласному телебаченні та з’являється на шпальтах десятків фахових журналів. У 2020-му півфіналіст долучився до написання програми з фізкультури для НУШ і реалізував проєкт від Фонду Кличко. За 28 років викладання вихованці педагога пробігали півмарафони, підкорювали чемпіонати Європи та світу з боксу та ставали майстрами спорту з пляжного волейболу.
«Виховання толерантності і водночас непримиримості з несправедливістю — мої основні вимоги до випускників».
Мар’яна Лисишин
Населений пункт: Коломия, Івано-Франківська область
Навчальний заклад: Коломийський ліцей № 9
Предмет: англійська мова
Пані Мар’яна формує індивідуальну траєкторію руху для кожного учня за допомогою STEAM-уроків, елементів фінської освіти та наукових пікніків із англійської мови. Її вихованці пишуть листи невидимими чорнилами, здійснюють віртуальні мандрівки в древні міста та виступають по радіо. Освітня мета півфіналістки — створити школу щастя, у якій діти зможуть розвивати м’які навички та емоційний інтелект.
«Моє завдання — залучити дитину так, щоб вона і не зрозуміла, як сама захопилась і розвинула свої навички».
Світлана Меркулова
Населений пункт: Ірпінь, Київська область
Навчальний заклад: Ірпінська спеціалізована школа № 2 з поглибленим вивченням економіки та права
Предмет: іноземна мова
Випускники пані Світлани балотуються в депутати міста, організовують благодійні фестивалі та стають фіналістами програми обміну «FLEX». На своїх уроках півфіналістка проводить «МастерШеф», пропонує учням створювати власні короткометражки, розв’язувати екологічні кейси та проходити квести за QR-кодами. За 25 років роботи педагогиня започаткувала унікальний проєкт виборів для дітей, який потрапив до найкращих проєктів Ради Європи, і створила команду дипломатів моделей ООН, результати якої мала нагоду презентувати в Осло, Флоренції та Берліні.
«Я безмежно ціную, коли діти звертаються за порадами зі своїм сокровенним. Радію, коли мої випускники, приводячи своїх дітей до школи, просять директора поставити мене в їхньому класі. Це не тільки довіра чи повага, це розуміння того, що я щось змогла змінити в тих учнях, а отже зможу змінити і у їхніх дітях».
Віталій Мушинський
Населений пункт: село Судилків, Хмельницька область
Навчальний заклад: Судилківський ліцей
Предмет: фізкультура
Учні пана Віталія стають призерами Кубку України з чирлідингу, кандидатами у майстри спорту з бойового самбо та беруть участь у проєктах від JuniorZ. Під час своїх уроків півфіналіст послуговується проєктним методом, гейміфікацією і технологією рівневої диференціації. Його освітня мрія — побудувати величезний спортивний комплекс, щоб діти, зокрема з інвалідністю, могли займатися улюбленими видами спорту та не відволікатися на шкідливі звички.
«Колеги жартували, що ще не встиг з’явитися новий вид спорту, а у нас він уже культивується мною!»
Лідія Насонова
Населений пункт: Харків
Навчальний заклад: ThinkGlobal
Предмети: зарубіжна література, українська література та мова, українська мова (письмо + читання) (початкова школа)
Учні пані Лідії укладають мінізбірки казок, записують інтерв’ю та пишуть фанфіки українською для соцмереж. Для уроків півфіналістка разом із вихованцями створює ігри на порталі learningapps, записує подкасти, малює комікси та розігрує історичні епохи. Також педагогиня інтегрує українську мову з математикою та географією, формуючи в школярів міжпредметні зв’язки. У майбутньому пані Лідія хоче розробити проєкт із креативного письма «Пиши для душі» для дітей у лікарнях.
«Моє завдання як учителя — показати, як бути частиною світової спільноти, громадянином світу. Не пасивними глядачами, а впевненими гравцями, що змінюють його на краще».
Наталія Олійник
Населений пункт: місто Умань, Черкаська область
Навчальний заклад: «Уманський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 7 — колегіум«Уманської міської ради Черкаської області.
Предмет: вчителька початкових класів
Вихованці пані Наталі перемагають у міжнародних конкурсах, отримують дипломи від мера Умані та долучаються до встановлення освітніх рекордів України. На уроках півфіналістка впроваджує підходи STEM-освіти, послуговується методами проєктного навчання та застосовує конструктори LEGO. Освітня мрія педагогині — модернізувати школу, щоб у дітей були якомога комфортніші умови для навчання.
«Я відчуваю, що потрібна учням: з моєю допомогою вони можуть перемогти у змаганнях, конкурсах, втілити у життя цікаву ідею, адже вони не знаходять підтримки у деяких вчителів, а я підтримаю їх у будь-яких починаннях та підкажу правильний шлях».
Василь Отземко
Населений пункт: місто Корсунь-Шевченківський, Черкаська область
Навчальний заклад: Квітчанський ЗЗСО І-ІІІ ступенів Селищенської сільської ради Черкаської області
Предмети: всесвітня історія, громадянська освіта, захист Вітчизни, історія України, правознавство
Учні пана Василя створюють перші в селі танцювальні клуби, перемагають у обласних олімпіадах і, попри стереотипи про сільську освіту, більшістю вступають в університети. На уроках півфіналіст як ветеран АТО виховує у дітей патріотизм, проводить археологічні розкопки трипільської культури та режисує зйомку мініфільмів. Освітня мрія педагога — створити Центр національно-патріотичного виховання, щоб поєднувати історичну, спортивну, мовну та допризовну підготовку молоді.
«Суть моєї педагогічної ідеї — формування особистості учня шляхом взаємодії всіх можливих соціальних інституцій, зокрема на власному прикладі».
Аліса Павлюк
Населений пункт: Івано-Франківськ
Навчальний заклад: Початкова школа № 26 Івано-Франківської міської ради
Предмети: вчителька початкових класів, математика (початкова школа), українська мова (письмо + читання) (початкова школа), «Я у світі» (початкова школа)
За один березень вихованці пані Аліси можуть отримати понад 200 дипломів за проходження олімпіад і конкурсів на онлайн-платформах. Також вони перемагають у конкурсах від Національного центру аерокосмічної освіти, виграють квитки на лялькові вистави для всього класу та долають проблеми з низькою самооцінкою. На уроках півфіналістка впроваджує технологію «Smart Kids», дає завдання на SWOT-аналіз літературних творів і застосовує самостійно розроблену дослідницьку лабораторію. У майбутньому вчителька планує технічно переоснастити школу та підвищити рівень екологічної компетентності дітей.
«За 25 років роботи в школі я займала різні посади: була вихователем групи продовженого дня, педагогом-організатором, вчителем християнської етики, спробувала навіть викладацьку діяльність в університеті. І на кожній з цих посад намагалася бути людиною, поважати особистість учня».
Леся Павлюк
Населений пункт: Івано-Франківськ
Навчальний заклад: Ліцей № 7 Івано-Франківської міської ради
Предмет: вчителька початкових класів
Пані Леся працює з учнями в інклюзивному класі. Вона створює для своїх вихованців освітнє середовище, у якому вони почуваються повноцінними учасниками навчального процесу та можуть спілкуватися з рештою школярів. З дітьми зі звичайних класів півфіналістка ставить театральні вистави для заходів обласного рівня, підкорює олімпіади з математики й основ здоров’я та знімає великодні фільми. А один із учнів педагогині навіть увійшов до Книги рекордів України за здобутки з ментальної арифметики! На уроках півфіналістка впроваджує STEM-освіту, ігрову технологію «Хрестики-нулики» та кінезіологію. Після Global Teacher Prize Ukraine пані Леся прагне створити клас на свіжому повітрі, який би відповідав викликам пандемії.
«Вважаю, що для своїх учнів вчитель 21 століття — це справжній друг із дрібкою новаторського авантюризму. Моя місія в школі: відкрити внутрішній світ кожної дитини, допомогти їй повірити в себе, спрямувати до розвитку і заохотити до пізнання світу. А ще зробити процес навчання цікавим, невимушеним, усвідомленим та ефективним».
Ольга Петренко
Населений пункт: Чернігів
Навчальний заклад: Чернігівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів N 28 Чернігівської міської ради Чернігівської області
Предмети: українська мова та література
Вихованці пані Ольги перемагають у міських конкурсах, роблять вистави для ветеранів ООС і беруть участь у поетично-музичних відеомостах із Латвією. На уроках півфіналістка грає в Майнкрафт із п’ятикласниками, будує хмари слів у WordArt для вивчення однорідних членів речення та смажать млинці, вивчаючи історію українських традицій. Педагогиня прагне створити у своїй школі умови для дітей із особливими освітніми потребами, адже вірить, що всі люди мають однакове право на якісну освіту.
«Зараз я навчаю, навчаюся і просто люблю свою школу та діток, не боюся викликів сьогодення і прагну не лише дати учням знання, а ще й виховати їх справжніми Людьми».
Микола Попадюк
Населений пункт: Чернівці
Навчальний заклад: Чернівецький ліцей № 10 Чернівецької міської ради
Предмети: всесвітня історія, громадянська освіта, історія України, правознавство, основи критичного мислення
Учні пана Миколи вступають до університетів Європи та Канади, долають проблеми з психічним здоров’ям і організовують літературні вечори. Головний принцип півфіналіста — бути не просто вчителем, а партнером для своїх вихованців. На уроках педагог послуговується ТікТоком, застосовує метод «Я — історія», щоб учні могли уявити себе людьми з певної історичної епохи, та підходи цифрового громадянства, зокрема за матеріалами платформи «Irex Mocotoms». У майбутньому змінотворець хоче розробити програми одноденних стажувань для школярів, щоб їм було легше правильно обрати професію.
«У підлітковому періоді моєю улюбленою книгою була «Над прірвою у житі» Дж. Д. Селінджера. І тоді я асоціював себе з головним героєм — Голденом Колфілдом, для якого найбільшою мрією було «ловити малюків, якщо вони підбіжать дуже близько до прірви; стерегти дітей над прірвою в житі». Свого часу я вкладав у ці слова дещо інший зміст, але сьогодні розумію, що це стосувалось моєї майбутньої вчительської роботи».
Артур Пройдаков
Населений пункт: Київ
Навчальний заклад: заклад освіти «Приватний загальноосвітній навчальний заклад «Мідгард»
Предмети: українська мова та література
Під менторством пана Артура школярі невеликих міст складають ЗНО на 190+ балів, вже після першого року в університеті знаходять роботу в SMM або копірайтингу та мимоволі закохуються в сучасну українську літературу. Під час занять півфіналіст проводить опитування у телеграм-каналі, навчає учнів SMM-менеджменту та створює приємний мікроклімат для навчання за допомогою ігор. Мрія педагога — побудувати культурний міст між людьми з Заходу та Сходу України за допомогою міжобласних подорожей. Він переконаний, що завдяки стиранню бар’єрів між українцями буде легше протидіяти пропаганді Кремля.
«Насамперед для мене учитель є тією людиною, яка відчиняє двері учневі та учениці у світ дорослого життя, де немає поділу на чорне та біле, де є небезпеки та перешкоди. Завданням школи є допомога сучасному підліткові розібратися в собі, знайти порозуміння із навколишніми та бути готовим долати неприємності, іти вперед до успіху попри будь-які труднощі».
Гліб Репіч
Населений пункт: Київ
Навчальний заклад: ТОВ «Заклад освіти «Київ глобал скул«Атмосферна школа
Предмет: хімія
Пан Гліб вів власну науково-популярну рубрику в ранковому телешоу «Сніданок з 1+1», на грантові кошти проводив дослідження в Дрезденському технічному університеті та був запрошений на на постдокторську позицію в Китай, щоб працювати над створенням нових перспективних акумуляторів. Його учні за рік покращують знання з «незадовільно» на «відмінно», перемагають у міжнародних хімічних олімпіадах і перестають боятися природничих наук. Також у півфіналіста є ТікТок-канал про хімію на який підписано 140 тисяч користувачів, із яких 99 % — українські школярі. У майбутньому пан Гліб планує створити онлайн-курси шкільних предметів рівня «профіль», які дозволять школярам із будь-якого куточка країни отримати якісні знання.
«Якщо ми хочемо відновити втрачений науково-технічний потенціал нашої держави — треба починати не з ВНЗ чи Академії, а зі школи. Своїм прикладом мотивувати дітей, показувати, що, обираючи наукоємні спеціальності вони зможуть отримувати гідну зарплатню в нашій країні займаючись улюбленою справою».
Максим Романов
Населений пункт: Харків
Навчальний заклад: Харківський приватний ліцей «Школа «Ранок»
Предмет: географія
Учні пана Максима підкорюють Всеукраїнські географічні олімпіади, перемагають в університетських бізнес-турнірах і вміють конструктивно вирішувати проблеми з цькуванням. На своїх уроках півфіналіст послуговується ігровими технологіями, методиками проблемного навчання, як-от «Перехресна дискусія» або «Займи позицію», та польовими дослідженнями. Наприклад, щоб розглянути тему «Харчова промисловість» учні мають купити 2–3 продукти в супермаркеті та з’ясувати, де та як їх виготовили. Мрія педагога — поліпшити та популяризувати професію вчителя й відкрити центри підготовки до ЗНО для дітей із сиротинців.
«Кожного дня я стикаюся як з приємними моментами у своїй роботі, так і з проблемними. Але ці проблеми надихають мене ставати кращим і допомагати учням ставати Людьми».
Оксана Русанова
Населений пункт: селище Ворзель, Київська область
Навчальний заклад: Академія інтелекту
Предмети: алгебра, геометрія, природознавство, фізика
Вихованці пані Оксани захоплюються перспективами застосування наноматеріалів, створюють дослідницькі стартапи та вирішують винахідницькі задачі. На своїх уроках півфіналітка послуговується загальною теорією сильного мислення на базі TRIZ, авторським підходом «Дивуй, потім навчай» та науковою грою «Таємна експедиція». Колись науковиця мріє створити центр освітнього занурення із найновітнішим облабнанням та за залучення спеціалістів-експертів із різних галузей.
«Отримую задоволення, коли заходжу в клас, аудиторію або віконце в зумі. З одного боку, відчуваю себе як актор на сцені, тільки замість оплесків — блиск в очах дітей, а замість «браво» — вигук «Я зрозумів!». З іншого боку, це просто магія, яку важко передати словами. Часто є можливість бути чаклункою, особливо якщо взяти до уваги, що я викладаю фізику».
Олена Сєдакова
Населений пункт: місто Торецьк Донецької області
Навчальний заклад: Заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів No8 військово-цивільної адміністрації м. Торецьк Донецької області
Предмет: Вчитель початкових класів
З перших днів роботи з учнями Олена працює над удосконаленням у дітей звуковимóви, формує та збагачує їхній словник, навчає учнів уважно і чуйно ставитися до слова, яскраво, образно висловлювати свої думки, тлумачити значення незрозумілих слів. У своєму невеликому містечку Олена також відома не тільки як професійний педагог, а і як активна людина. Вона переконана: співпраця можлива лише за трикутника «вчитель-учні-батьки». Саме тому постійно залучає їх до позакласного процесу.
«Мої зусилля спрямовані на те, щоб сьогоднішній учень, випускник початкової школи, був компетентним, самодостатнім, здатним до творчості та самореалізації».
Наталія Сковородкіна
Населений пункт: місто Білозерське Донецької області
Навчальний заклад: Білозерська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів No18 Білозерської міської ради
Предмет: Англійська мова (початкова школа), Зарубіжна література, педагог-організатор
Наталія звикла виконувати свої обов’язки викладаючись на повну. Тому в школі вона залучає учнів і до англомовних таборів GoCamp, і до створення апсайкл-проєкту «NoMotloH», і до збору коштів для започаткування кіно- та радіо-студії «WOWrecords», і до проведення тренінгів з саморозвитку та медіаграмотності для однолітків. Для поліпшення вчительської професії Наталія бере участь у форумах освітян, зборах лідерів учнівського самоврядування та розповідає про діяльність школи на власноруч створеному сайті та в соціальних мережах.
«Для виховання успішних у майбутньому дітей має змінитися й роль учителя від ретранслятора інформації до помічника в її отриманні. Успішний педагог — націлений на успіх кожного учня, створює позитивне навчальне середовище, застосовує індивідуальний підхід.»
Оксана Словік
Населений пункт: місто Луцьк
Навчальний заклад: КЗЗСО «Луцький ліцей No27 Луцької міської ради Волинської області»
Предмет: Вчитель початкових класів
Найважливішим своїм досягненням учителька вважає позитивні відгуки учнів, батьків, колег, громадськості. І у неї їх чимало, адже Оксана запровадила авторську методику «Буква до букви», почала створювати відеопроєкти з учнями, координувала mini-EdCamp Lutsk Lyceum 27, проводила сертифікацію вчителів початкових класів і багато іншого. Своїм досвідом вона ділиться під час вебінарів та тренінгів на всеукраїнських онлайн-конференціях.
«Найвагомішим аспектом нашої спільної роботи є особистісне зростання. Правильним буде сказати зростання всіх учасників освітнього процесу, що базується на вірі в кожну дитину, у її унікальність, талант, прояв поваги та любові.»
Володимир Сокол
Населений пункт: місто Харків
Навчальний заклад: КЗ «Харківський навчально-виховний комплекс No106 Харківської міської ради Харківської області імені В.О. Кисіля»
Предмет: Англійська мова (початкова школа), Вчитель початкових класів
Володимир провів свого часу найтриваліший урок, брав участь у встановленні Рекорду Гіннеса (спроба, «наймасовіший урок англійської мови»), брав участь у всеукраїнському конкурсі відеопроєктів «Чесність починається з тебе» (SAIUP) та був учасником бойових дій (АТО). Проте, найважливішим досягненням вважає дружню та емоційну атмосферу в класі. Володимир допомагає своїм колегам: взаємодіє з Фондом С. Жадана, підтримує школи на лінії зіткнення, займається апробацією підручників та програм.
«Мій слоган: «Щирість та повага до учня дозволяє дитині бути впевненою та захищеною» відображає всю мою несхожість і водночас єднання з багатьма моїми колегами.»
Лілія Телішевська
Населений пункт: місто Львів
Навчальний заклад: середня загальноосвітня школа No 99 м. Львова
Предмет: Класний керівник, Українська література, Українська мова
Уроки Лілії — постійний інтерактив: тут використовують комп’ютерні мережі, соціальні сервіси, створюють веб-квести про Лесю Українку та проєкти про Франка, ходять слідами героїв роману «Перехресні стежки». Не дивно, що її учні — переможці Всеукраїнських олімпіад, обласних етапів різноманітних мовно літературних конкурсів, переможці обласного етапу конкурсу-захисту наукових робіт МАН. Учителька знаходить визнання і серед колег — вона переможиця конкурсу «Учитель Року», Всеукраїнського конкурсу «Вчитель-новатор», Всеукраїнського конкурсу iChampions та десятків інших.
«Любити дітей — замало. Ми повинні кинути їм виклик, невпинно боротися за них і вірити, що всі вони здатні на найкращі та найвищі досягнення».
Тамара Уманська
Населений пункт: місто Кремінна Луганської області
Навчальний заклад: Кремінський ліцей No5
Предмет: Зарубіжна література, Українська література, Українська мова
Якщо вам цікаво дослідити музичну прозу Ольги Кобилянської із обговоренням дискусійного фільму Вахтанга Кіпіані, то варто відвідати уроки Тамари. Вона використовує десятки цікавих технологій організації освітнього процесу. Про свій досвід Тамара розповідає на майстер-класах, круглих столах та у публікаціях. Її професійна мрія — втілити проєкт учнів «UKRAINE KREMINNA ART — LAND», молодіжна простір, який допоможе юним містянам відчути, що Кремінна — їхня домівка.
«Головне досягнення моїх учнів — це любов до української мови та літератури, уміння нею користуватися, а найголовніше, щоб вони склалися як творчі особистості».
Світлана Ховрак
Населений пункт: місто Кременчук
Навчальний заклад: Кременчуцький ліцей No4 «Кремінь»
Предмет: Алгебра, Геометрія, Математика (середня школа)
Перелічувати досягнення Світлани можна нескінченно: вона ввійшла до топ-5 кращих вчителів України, створила творчу групу вчителів математики міста, започаткувала проведення математичного Занзібару, створила математичний турнір Архімеда. А її учні беруть участь у численних олімпіадах та конкурсах-захистах робіт Малої академії наук України. Світлана мріє про можливість створення Центру для талановитої молоді, простору для навчання, спілкування та реалізації ідей.
«Життя продовжується, діти дорослішають. Однак надзвичайно приємно, коли вони повертаються до школи для розмов, спогадів та порад, коли вони відкриті до співпраці та спільного проведення заходів для сучасних школярів».
Оксана Хомич
Населений пункт: місто Київ
Навчальний заклад: НВК «Новопечерська школа»
Предмет: учитель початкових класів
Своїм завданням Оксана вважає допомогти учням знайти власну траєкторію розвитку. Для цього вона застосовує різноманітні техніки, як от «Лідер в мені», де учні можуть ставити собі довгострокові та короткострокові цілі та власну методику «Weekend letters», яка вже пройшла апробацію й активно втілюється в роботу вчителями нашої країни. Чимало вершин вона досягла і в професійній сфері, зокрема, брала участь у Всеукраїнському конкурсі «Вчитель року» та закінчила Queen’s University, Ontario, Canada. Отриманий досвід Оксана поширює через свій канал на YouTube та проводить тренінги в містах і селах України.
«Я відрізняюся від інших колег наполегливістю. Адже підходжу до реалізації власних освітніх проєктів з комплексним баченням, чіткими стратегіями розвитку кожного напрямку, а також досягненням поставленої мети».
Микола Цимбал
Населений пункт: місто Черкаси
Навчальний заклад: Черкаська гімназія № 9
Предмет: Трудове навчання
На уроках Миколи Цимбала учні точно не нудьгують, бо тут можна створювати роботів, друкувати на 3D принтерах та вчитися командній роботі. У 2018 році команда викладача отримала нагороду на чемпіонаті FLL, а в 2019 — стала абсолютною переможницею. Микола постійно ділиться своїм досвідом: організовує робофестиваль на базі гімназії, разом із учнями проводить лекції та майстер-класи.
«Головним завданням учителя є створення умов для розкриття можливостей кожного учня та розвитку мислення дитини, що буде спрямоване в майбутнє».
Владислав Штегельський
Населений пункт: місто Київ
Навчальний заклад: Ліцей «Educator»
Предмет: Всесвітня історія, Громадянська освіта, Економіка, Історія України
Своїми найважливішими досягненнями Владислав вважає перемогу над культурою списування, залучення великої кількості учнів до олімпіад та конкурсів та зацікавлення учнів у професії вчителя. Владислав брав участь у телепрограмах на місцевих телеканалах на педагогічну та історичну тематику, організовував історико-ідеологічні вечори, разом із учнями отримали грант від організаціх ПРООН та створили хаб на базі школи. Освітній проєкт над яким хоче працювати Владислав — організація освітнього простору для дітей з окупованих територій.
«Олімпіади, як і інші предметні змагання — це лише засіб для того щоб спробувати знайти себе, та отримати новий досвід. З таких позицій, перемогли всі 100 % моїх учнів. Так, 100 %-ий результат, як Вам?»
Анастасія Ярова
Населений пункт: місто Маріуполь Донецької області
Навчальний заклад: Маріупольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів 51
Предмет: Англійська мова
Анастасія переконує, що колеги описали б її як «невгамовну». За 6 років робити в школі вона отримала повністю технологічний клас із VR окулярами та смартфонами, разом із учнями брала участь у конкурсі #SuperUrok, Всесвітній програмі Climate action project, разом із командою створили настільну гру з громадянської освіти і отримали ІІІ місце у Всеукраїнському конкурсі та багато іншого. Анастасія запровадила свою систему викладання STEEM: Наука + технології + інженерія + англійська + математика. Для її учнів англійська мова- не мета, а засіб досягнення цілі.
«Тому люди навколо завжди бачать мене у вирі подій, так я намагаюсь на своєму прикладі показати, що таке бути громадянином з активної життєвою позицією, а не пасивним споживачем».
Deloitte гарантує, що відбір на всіх етапах відбуватиметься прозоро, з дотриманням регламенту Премії.
У цьому році до етапу «ТОП-50 найкращих вчителів за версією Global Teacher Prize Ukraine 2021» потрапили 57 вчителів. Адже згідно з методологією: «Після закінчення опрацювання анкет система автоматично рахує середнє арифметичне кожного з аплікантів і формує список з ТОП-50 вчителів. У разі, якщо кілька вчителів набрали однакову кількість балів на 50-те місце, до ТОП-50 входить більше осіб».
Global Teacher Prize Ukraine — це щорічна національна премія, місія якої — підкреслити важливість педагогів в Україні. Адже #ВчителіВажливі від найменшого селища до найбільшого мегаполіса. Національну премію Global Teacher Prize Ukraine заснувала ГС «Освіторія» у 2017 році. Переможцями минулих років стали Олександр Жук, Паул Пшенічка, Наталя Кідалова та Василь Дяків.
Поділитися цією статтею
Источник: www.osvitoria.media