Домой Статті Лазерне, безпечне відбілювання зубів: плюси і мінуси

Лазерне, безпечне відбілювання зубів: плюси і мінуси

112
0
Лазерне, безпечне відбілювання зубів: плюси і мінуси
Лазерне, безпечне відбілювання зубів: плюси і мінуси

Згодом зубна емаль набуває жовтуватий відтінок у кожної людини. Цьому сприяє надмірне вживання кави, фарбувальних продуктів, нікотину, а також неправильна гігієна порожнини рота. Наліт, що утворюється на зубах, можна прибрати за допомогою спеціальної зубної пасти, але результату доведеться чекати довго, а ефект нетривалий.

Відмінним, ефективним, безболісним рішенням цієї проблеми може стати лазерне, безпечне відбілювання зубів . Ця процедура має масу переваг, якщо порівнювати з традиційними методами. До того ж лазер не тільки освітлює зуби, але також робить їх здоровішими.

У чому суть лазерного відбілювання зубів?

Відбілювання зубів лазерною установкою проводиться тільки фахівцем в клініці. Спочатку на зуб наносять кисневий склад, потім впливають на емаль лазерним променем. У процесі відбілювання відбувається окислення і усунення нальоту, в результаті чого зубний ряд стає на кілька тонів світліше. Процедура за часом займає до півгодини. Тут все залежить від стану зубів.

Переваги відбілювання зубів лазером

Лазерне відбілювання зубів має наступні переваги:

 • зміцнення зубів
 • додатковий захист від карієсу (лазерний промінь має бактерицидні і антисептичні властивості)
 • ефективність і результативність методики, яка зберігається надовго
 • можна освітлити зуби на 8 тонів
 • безболісність процедури
 • природність (зубний ряд вибілений лазером набуває природний світлий відтінок, немає фарфорового глянцю)
 • ступінь освітлення зуба можна контролювати
Фото «до» і «після» відбілювання зубів лазером
Фото «до» і «після» відбілювання зубів лазером

Мінуси відбілювання зубів лазером

Незважаючи на явні переваги методики, лазерне відбілювання володіє і недоліками. Процедура проводиться тільки при спеціальній підготовці та усунення нальоту, карієсу, а також інших захворювань зубів і ясен.

До мінусів можна також віднести вартість. Також деякі пацієнти з підвищеною чутливої ​​зубної емалі відзначили якийсь дискомфорт при процедурі. Тут все залежить від індивідуальних особливостей.

Показання та протипоказання до освітлення зубів лазером

Найчастіше лазерне відбілювання проводять при неестетичного зовнішньому вигляді зубного ряду. Жовта емаль може стати причиною вживання певних продуктів харчування, які містять фарбувальні компоненти. Також причиною жовтизни може бути вік або прийом антибіотиків. Повернути зубам білий колір самостійно не вийде. Але варто розуміти, що процедура має ряд протипоказань.

Лазерне відбілювання зубів не проводиться в наступних випадках:

 • підвищена чутливість зубів
 • кровоточивість або запальні процеси в області ясен
 • карієс
 • велика кількість тріщин і відколів на зубах
 • велика кількість пломб у певній галузі (відбілювання лазером знижує міцність пломб)
 • незнімні ортодонтичні конструкції
 • алергічні реакції на гель або його компоненти, який наноситься на зубний ряд перед процедурою
 • вагітність і лактація
 • вік до 18 років (оскільки в дитячому та підлітковому віці зубна емаль ще не до кінця сформована, тому будь-яке втручання може тільки нашкодити)

Як проходить процедура?

Лазерне відбілювання зубного ряду може проводитися двома способами. Тут все залежить від характеристик і можливостей лазерного приладу, а також від бажаного ефекту після процедури.

Види лазерного відбілювання:

 • фотохімічна

Процедура проводиться за допомогою діодного лазера, де в результаті термічної дії руйнуються кольорові пігменти. Ефект від даної маніпуляції триває до 24 місяців.

 • фотодинамічної

Методика проводиться за допомогою зеленого лазера. В результаті впливу лужного гелю усуваються лужні пігменти, при цьому демінералізація зубів не відбувається. Ефективність даної процедури становить п’ять років.

Процес лазерного відбілювання відбувається в кілька етапів. Спочатку фахівець проводить огляд, щоб виявити можливі протипоказання. При необхідності проводиться лікування карієсу і видалення зубного каменю. Далі на очищені зуби наноситься гель, що містить активний кисень.

Лазерний промінь впливає на кожен зуб, який оброблений препаратом, окремо протягом півхвилини. За цей час відбувається активізація компонентів, що містять в гелі, проникнення їх вглиб зубної емалі і видалення кольорових пігментів. Іноді можна добитися стійкого результату за один сеанс, тому процедура проводиться повторно.

В кінці процедури ротова порожнина ополіскується водою, щоб повністю видалити гель з зубної емалі.

Безпека і ефективність лазерного відбілювання зубів

В результаті лазерного відбілювання не відбувається витончення або руйнування зубної емалі, оскільки лазерний промінь взаємодіє тільки з гелем. Саме під впливом приладу відбувається запуск роботи препарату, він проникає вглиб зуба і руйнує пігменти, які роблять зуби жовтими або сірими.

Також варто відзначити, що лазерний промінь впливає точково, саме на уражені тканини. В результаті здорові зони залишаються недоторканими. В цьому і полягає безпеку процедури. Незважаючи на те, що лазерний промінь впливає термічно, нагрівання зуба не відбувається. До того ж довжина хвилі приладу, тобто проникнення лазерного променя, налаштовується індивідуально в залежності від стану ротової порожнини.

Основною діючою препаратом при лазерному відбілюванні є кисень. Метод не застосовується для освітлення пломб, оскільки веде до втрати їх міцності.

Лазерне відбілювання є ефективним, оскільки дозволяє позбутися не тільки від придбаного тьмяного кольору зубів, але також і від вродженої жовтизни зубного ряду. Але для того, щоб зберегти цей ефект на довгі роки варто приділити особливу увагу гігієні порожнини рота. Вона повинна бути ретельною і регулярної.

Ефективність також полягає в тому, що після процедури лазерного відбілювання зубів результат зберігається на довгі роки. Це пов’язано з тим, що лазерний промінь не впливає тільки на емаль, а проникає вглиб зуба, аж до дентину. Саме тому відбілювання максимально ефективно і результативно. До того ж лазер вбиває всі мікроби і інфекції, які можуть бути на зубах.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here