Домой Статті Найкраще — дітям: яким має бути шкільний ноутбук в еру дистанційного навчання

Найкраще — дітям: яким має бути шкільний ноутбук в еру дистанційного навчання

62
0

Дистанційне навчання стало реальністю для більшості українських школярів. У дітей воно викликає більший інтерес, це звичне для них онлайн-середовище. А що робити вчителям, щоб навчання було ефективним? Якщо ви вперше плануєте уроки онлайн, тримайте чек-ліст, як зробити цей процес цікавим і корисним для учнів.

Показати не можна лише написати

Раніше можна було задати домашнє завдання як «ст. 24–28, завд.1,2,3» і це було нормально. Але в сьогоднішніх умовах це втратило актуальність. Тепер потрібно не лише ознайомити з матеріалом, але ознайомити доступно, зрозуміло. І цікаво для дітей. Чимало ресурсів уже існує з готовими матеріалами для різних тем зі шкільних предметів, або як його називають «контентом». Але не обмежуйтесь лише текстовими файлами! Аудіо, відео чи нове програмне забезпечення — хто сказав, що навчання має бути шаблонним і нудним?

На щастя для викладачів, є безліч корисних інструментів, багато з них безкоштовні. Ви можете знайти матеріали на YouTubе, адже якщо діти будуть дивитися National Geographic kids, тварини чи континенти «оживуть» для них яскравіше, ніж із підручників. Зараз такі інструменти, як learningapps.org, дозволяють вчителям (і учням!) успішно засвоювати матеріал на теми, які вони викладають, і які викликають інтерес. А щоб натхнення не полишало, радимо передивитися курс «Бери і роби».

Навчайте та перевіряйте в знайомому для дітей стилі

Влоги, сторіз, прямі ефіри, квести, інтерактивні карти, інфографіки, фото- та відео-контент — у цьому, здається, сучасні діти — гуру ще з пелюшок. Такі формати не збентежать їх, а викличуть захоплення навіть у тих, хто раніше рідко робив домашні завдання.

Чому б не задати креативне завдання у формі селфі? І чи може бути гра проєктом з інформатики — вирішувати тільки вам!

Персоналізація допоможе

Модель викладання на основі медіа та «перевернута» модель викладання в класах часто використовуються в математиці та науці. Ці дві методології узгоджуються з рухом у напрямку персоналізованого навчання в класах та поза ними.

Персоналізація історично була популярною у навчальній програмі з математики, оскільки вона дозволяє природно схильним учням рухатись швидшими темпами, водночас дозволяючи студентам, які мають труднощі, сповільнюватись і зосереджуватися. Хоча це застаріла практика, найкращі практики розвивалися з часом.

Навчання в стилі STEM

Алгоритмічне викладання математики, шаблонні наукові експерименти та наголос на запам’ятовуванні фактів та процесів маскують справжню природу математики та науки. Крім того, вони не забезпечують студентів тим же рівнем подиву і цікавості, якими насолоджуються більшість математиків, вчених і інженерів. Якщо ви вперше бачите абревіатуру STEM, то вона розшифровується як Science (Наука), Technology (Технології), Engineering (Інженерія), Mathematics (Математика). Є достатньо доказів, що дозволяють стверджувати, що найшвидше зростаючі та найвищі заробітні платні в майбутньому будуть стосуватися галузей STEM. За даними Міністерства праці США, кількість робочих місць STEM зростає в 1.7 рази, в порівнянні з кількістю робочих місць в інших галузях.

Експерти зі STEM рекомендують надати учням доступ до «практичного, відкритого, реального досвіду розв’язання проблем». Така практика дуже нагадує роботу професіоналів у галузі науки, математики, техніки та технологій. Правильні технології в класах мають вирішальне значення для забезпечення доступу до практичного навчання для всіх учнів.

Не забудьте про соціалізацію

Традиційні лекції історично були малоефективними для забезпечення успішності учнів у різних дисциплінах. Наприклад, за даними мета-аналізу 2014 року, на 55 відсотків більше учнів провалюють курси STEM, які складались лише з лекцій, у порівнянні з тими, які викладались із активною складовою навчання.

Активне навчання визначається учнями як таке, в якому вони беруть участь у навчальному процесі шляхом дискусій, роздумів, співпраці чи інших видів діяльності, а не просто пасивно слухають та конспектують. Нехай домашнім завданням буде онлайн-проект з однокласниками, повірте, діти оцінять таку ідею!

Тестування — це весело

Жодних сумнівів, що школярі сьогодні обожнюють тести більше, ніж будь-коли, адже вони — невіддільна частина діджитал-культури. Це весело і швидко, тож частину засвоєння практичних матеріалів можна перевіряти саме так. Наприклад, щоб зробити свій тест, можна скористатися платформою kahoot.com.

В останні роки технології грають ключову роль у втіленні сучасного активного навчання, залучаючи все — від комп’ютерів у класі і вдома до програмного забезпечення та соціальних мереж. Тож, щоб організувати дистанційне навчання від чатів до сумісної роботи, спробуйте одне рішення — Microsoft teams.

Елегантний зовнішній вигляд у поєднанні з продуктивністю

Сучасний дизайн ноутбука надає йому чудовий зовнішній вигляд, тож дитина буде надихатися на роботу. Часто пристрій потрібен для ресурсомістких задач — для нового проєкту з інформатики і для відео-проєкту з географії — тож, продуктивності має вистачати. Два накопичувачі і опціональна дискретна відеокарта NVIDIA® ноутбука Lenovo V15 надають нових можливостей дитині.

Універсальність у різних ситуаціях для допитливих учнів

Щоб приготувати дитину до викликів дорослого світу, треба врахувати тенденції сучасних робочих місць. Сьогодні для роботи немає обмежень: у коворкінгу, в кафе, в офісі чи на природі — аби працювати було комфортно! Тож треба дати можливість школярам навчатися так само: будь-де та разом із командою. Завдяки міцному шарніру, що обертається на 360 градусів, ноутбук Lenovo 300e підтримує кілька режимів роботи залежно від навчальної обстановки. У режимі планшета зручно робити замальовки або досліджувати зображення. Режим ноутбука добре підходить для нотаток та створення презентацій. А режими презентації та консолі допомагають учням сконцентруватися на навчанні та ефективніше працювати разом із товаришами. Захищений від подряпин екран дозволяє працювати з ним опційним стилусом або звичайним олівцем.

Захищений від несподіванок не по-дитячому!

З фактами не посперечаєшся: діти недбало ставляться до електронних пристроїв. Саме тому існують ноутбуки, спеціально розроблені для шкіл. Lenovo 100e — захищений ноутбук, здатний витримати насичений подіями навчальний день: дорогу на автобусі в школу, поїздку на додаткові заняття і багато іншого. Зміцнений корпус захищає пристрій від пошкоджень при ударах і від проникнення вологи. Lenovo 100е витримує падіння з висоти до 70 см і протестований на міцність за військовими стандартами MIL-STD-810G. А автономної роботи пристрою точно вистачить на шкільний день і навіть на домашню роботу.

Позбавить вчителя від гір матеріалів

Гори підручників, методичної літератури та додаткових матеріалів можна позбутися! Для вчителів надзвичайно важливо обрати пристрій, що буде допомагати створювати матеріали для уроків та викладати інноваційно. І комфортно! Міцність ноутбука Lenovo ThinkPad E595 підтверджена 12 тестами і 20 процедурами стандартів Міністерства оборони США MIL-STD-810G. Корпус із вуглеволокна підвищує зносостійкість пристрою. Без зависань перемикатися між кількома завданнями, демонструвати учням матеріали на уроці можна завдяки 16 ГБ оперативної пам’яті стандарту DDR4. Відеокарта AMD Radeon Vega 8 Graphics дасть змогу обробляти фото і відео для підготовки яскравих уроків. За швидкий запуск системи та збереження даних відповідає SSD-накопичувач об’ємом 512 ГБ.

Автономний та легкий

Підготовка до нових уроків іноді проходить вдома? Нехай натхнення не має меж. Надійний ноутбук Lenovo ThinkPad E14 — оптимальний вибір для щоденної роботи. Пристрій у міцному корпусі завтовшки 17,9 мм важить 1,73 кг. Брати його із собою, коли потрібно попрацювати вдома, легко. В умовах середніх навантажень пристрою не знадобиться підзаряджання до 12,5 години. За 60 хвилин можна відновити запас енергії батареї з 0 % до 80 % завдяки підтримці Rapid Charge.

Щоб учителі використовували сучасні технології: техніку в цілому, а також технології викладання, донесення навчального матеріалу, треба докласти зусиль. Але так ми можемо бути впевнені, що вчителі разом із учнями триматимуться «на хвилі» інновацій і технологій.

Матеріал підготовлено у співпраці з компанією Lenovo.

Источник: www.osvitoria.media

No votes yet.
Please wait...

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here