Навчальний рік 2021: Як вчителю легко влитись у роботу

Після літньої відпустки буває непросто ввійти в робочий ритм. А робота педагога передбачає постійне спілкування і високе психологічне напруження. Тож ми подбали про те, щоб знизити рівень стресу освітян на початку нового шкільного року. Розповідаємо, як реагувати на провокативні чи особисті запитання учнів. Як розробити план уроку всього за 5 хвилин — так-так, це можливо! Як мудро спілкуватися з батьками у Viber-чаті? Що робити, щоб ваш емоційний інтелект ще більше зріс і убезпечив від виснаження та вигорання?

Як зробити план уроку за 5 хвилин: поради британського зіркового вчителя

Будемо чесні: викладання — це стрес і бентега. Вчителів постійно оточують 30–40 дітей, і вже одне це виснажує. Тож потрібно створювати нові методи, які допоможуть спростити виконання складного завдання. Простий інструмент — план уроку, який можна скласти для себе за 5 хвилин. Спробуєте втілити на практиці поради однго з 500 найвпливовіших людей Великої Британії — Росса Моріссона МакГілла?

Читати далі

Скільки вчитель має мовчати на уроці

Вчитель має розповідати, вважають зазвичай. А коли зробити паузу? Як довго її тримати? Чим це відрізняється під час лекції, опитування та розмови з учнями. Особливо це важливо під час дистанційного та змішаного навчання. Як з’ясували американські дослідники, мовчання часом навчає краще за монолог. Навчимося тримати паузу правильно?

Читати далі

Як відповідати на складні запитання учнів та батьків?

Ну звісно ж, вчитель — не google search, щоб знати все. Але як вийти з ситуації, коли учень ставить питання, на яке ви не маєте відповіді? Спойлер: є низка послідовних кроків, що в цьому допоможуть;) Також розповідаємо, як управляти запитаннями в класі, чи реагувати на запитання особистого характеру та як вміло відповісти на надмір емоційні запитання від батьків. 

Читати далі

Як не вигоріти вчителю: 5 порад для розвитку емоційного інтелекту

Кожен шостий педагог описує нині свій стан як стресовий, а кожен четвертий — як тривожний. Як подолати емоційне виснаження, перші «дзвіночки» вигорання тоді, коли життя вимагає мобілізувати всі ресурси? Треба поставити спеціальний буфер між собою та невизначеністю. Радимо прочитати цю статтю з порадами знано кризової психологині та коуча Олена Любченко. 

Читати далі

Мирний Viber-чат: не сварки та плітки, а повага і конструктив

Ви теж обговорюєте у Viber новини класу, плануєте екскурсії та свята? Але ж зробити спілкування у Viber ефективним, без сварок, образ та зайвої інформації? Маємо суперкорисну інструкцію. Цікаво, що всі ці правила працюють як онлайн, так і наживо. 

Читати далі

Поділитися цією статтею

Источник: www.osvitoria.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *