У 2022 році 400 000 українських учителів зіткнулися з шаленим викликом — навчанням під час війни. Жодного з них не навчали підходам, методам чи інструментам, щоб бути ефективним учителем за таких обставин. Брак ресурсів, знань та ресурсу — те, з чим зараз стикається кожен педагог. Саме тому громадська спілка «Освіторія» та програма сприяння громадській активності «Долучайся!» (USAID/ENGAGE) створила онлайн-курс «Реальне навчання». Його мета — допомогти вчителям адаптуватися до нових реалій викладання. Наразі 6 коротких відеороз’яснень вже доступні на О. університет. Там провідні фахівці галузі дають дієві поради, як говорити з дітьми про складне, підтримувати їхній психоемоційний стан та розвивати громадянську компетентність у надскладних умовах. До кожного з відео є контрольні списки та конспекти, щоб учитель міг знайти корисну практичну інформацію для щоденного використання.А у цьому матеріалі ми зібрали дієві інструменти та вправи, які відразу можна застосувати на своїх уроках.
Як проаналізувати психоемоційний стан учнів: робота з метафоричними картками
Метафоричні асоціативні карти є цікавим та дієвим підходом для роботи зі школярами. МАК — це набір різноманітних яскравих карток, на яких зображені певні сюжети чи абстракції. Експертка проєкту «Реальне навчання» Дарія Демчук-Маригіна розробила дієву вправу, як за допомогою таких карток розпізнати психоемоційний стан дитини. Деталі доступні за лінком.
Читати далі
Як підтримати психоемоційний стан дітей: три дієвих інструменти
В умовах війни вчителю необхідні методи, як піклуватися про учнів, впоратися зі стресом, налаштовуватися на роботу в різних умовах — клас, бомбосховище, дистанційні уроки. Тож треба не лише вміти розпізнавати емоції дітей, а й знати, як швидко їх регулювати. «Впізнай за звуком», «Іскра» та «Обійми метелика» — швидкі, але ефективні вправи, що допоможуть педагогам впоратися з цією задачею.
Читати далі
Як гейміфікація допоможе розвинути громадянську компетентність: корисна вправа
Зараз перед викладачами постає важлива задача виховувати громадянську компетентність в умовах масштабних викликів. Ці задачі можна реалізовувати за допомогою гейміфікації навчального процесу. Інструмент «Гастрономічна мапа України» чудово в цьому допоможе. Він не лише захопить учнів, а й познайомить їх із регіонами нашої країни ще глибше.
Читати далі
Як навчити критично мислити: дієвий інструмент
Не варто забувати і про ключове вміння учня сьогодні — вміння працювати з інформацією. В умовах повномасштабного вторгнення з’являється багато нових термінів, в яких учні можуть заплутатися. Тому важливо навчити їх ними оперувати, аби правильно інтерпретувати інформацію. Цьому допоможе авторська вправа найкращої вчительки громадянської освіти 2021 Лесі Юрчишин «Коректна мова». Вона допоможе учням навчитися узагальнювати факти та робити власні висновки.
Читати далі
Як розвинути головну навичку майбутнього в умовах кризи: ефективна підбірка
Уміння швидко ухвалювати рішення, керувати своїм життям та розпоряджатися фінансами однозначно формують особистість. Усі ці навички допомагає розвинути така компетентність як підприємливість. Аби володіти нею, фіналістка Global Teacher Prize Ukraine 2020 Наталя Зима пропонує корисну підбірку, завдяки якій учні зможуть розширити своє уявлення про світ.
Читати далі
Матеріал створено в рамках проєкту «Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст матеріалу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.
Поділитися цією статтею
Источник: www.osvitoria.media