Зображення: ouch.pics
Чи зросли ціни на послуги нянь на карантині? Чи є зараз змога найняти людину, яка проведе час влітку на канікулах з дітьми, якщо немає змоги кудись поїхати, а батьки працюють? Що робити, якщо допомога з дітьми потрібна терміново — скажімо, на найближчі вихідні? «Освіторія» зібрала інформацію від агенцій та самих нянь.
Аніматори годують та водять на прогулянку
Під час суворого етапу самоізоляції няні теж не працювали. Дехто з них запровадив онлайн-послуги, дешевше від стандартної плати за годину (у середньому за 40–50 грн). Вони читали казки, демонстрували, як робити саморобки чи прості досліди, перевдягалися в улюблених мультгероїв та давали дитині завдання з підготовки до школи та творчості. Такі послуги збереглися і донині, але вони не дуже популярні. Адже малечу важко втримати біля моніторів, а якщо потрібна допомога батьків, сенс роботи няні втрачається.
Втім, віртуальні аніматори переросли нині в інший варіант: аніматори-няні на дому. Це пропонують не лише окремі няні чи агенції, а й розважальні центри, які нині не працюють. Аніматори (від Героїв Майнкрафту до Свинки Пеппи) не лише розважають дітей від 3 до 14 років, а й роблять уроки з ними, грають, виводять на прогулянку і навіть нагодують. У столиці вартість таких послуг дорожче, ніж викликати термінових нянь, і наближені до розцінок за проведення свят. Скажімо, за годину няня та аніматор обійдуться у 500 грн, за день — 2000 грн.
Чи можна знайти на літо того, хто подбає про дітей
Нині розцінки не відрізняються від тих, що були до карантину. Спочатку виник певний ажіотаж, коли школи перейшли на дистанційну форму роботи, а батьки ще працювали в офісах. Тоді ціни підскочили. Останнім часом не лише няні стали пропонувати послуги, а й вихователі дитсадків, що не працювали. Але зараз, коли після самоізоляції батьки повертаються до офісів, а дитсадки відчинили двері, ситуація з нянями повернулася на докарантинний рівень.
Через агентство можна домовитися про послуги няні на один чи всі літні місяці. Фахівців для цього вистачає. Розцінки не маленькі: у Києві це близько 15–25 тисяч гривень на місяць. Більше коштуватиме англомовна няня, та, що матиме додаткові обов’язки (скажімо, готувати обід дитині чи утримувати будинок в порядку), а також ті, яких запрошують до немовлят. Якщо запрошуєте на певний час, то сплачують від 150 до 250 гривень за годину.
Батьки хочуть відпочинку після самоізоляції
Нині частіше доводиться раптово потребувати послуг няні. Скажімо, батьки ще працюють дистанційно, але треба терміново заїхати до офісу. Чимало й таких мам та тат, які просто настільки втомилися під час самоізоляції постійно перебувати з дітьми, що хотіли б відпочити від них хоча б кілька днів. І якщо дитина не ходить до дитсадка, послуги няні стають рішенням.
Вигадана саме для таких випадків послуга — так звана експрес-няня. Це професіонали, які працюють «напохваті». Втім, це не дешево. Шукати доведеться через агентства, адже няням, що рекламують себе на сайтах, не вигідно надавати такі послуги. А ще розцінки вдвічі дорожчі — від 200 грн за годину, адже це разова робота для людини і не заздалегідь запланована. Втім, домовлятися все одно слід десь за тиждень, а не в останню мить.
Трохи дешевше виходить, якщо малечу треба залишити на кілька днів (батьки у лікарні, терміновому від’їзді тощо). Адже кількість робочих годин значно більша. Зазвичай враховується не вся доба, а лише години активності: по 12–14 годин на добу. Наприклад, три дні обійдуться у середньому 5–8 тисяч грн.
Як поділилися в агентствах, під час пандемії няні не готові працювати, якщо вдома «хтось захворів». Хоча до того часто приходили на допомогу: доглядали за застудженими дітьми, приїжджали, якщо занедужала мама, дбали про здорового малюка, доки мама з хворим братиком чи сестричкою.
Особливі сервіси та готелі для дітей знову працюють
Ще швидше, ніж в агентствах, знайти термінових нянь можна на спеціально для цього створених сервісах.
Є фірма, яка свої послуги так і називає: «кава-няня», тобто та, хто дозволяє мамам збігати у кафе, у справах. Організація ця сама створена мамами з малюками, які не зі слів знають проблему. Можна навіть на свято, але це не аніматор, а людина, яка потурбується за малюком до 3 років, доки дорослі розважаються. Або ж займеться усіма маленькими гостями: дбатиме, аби всі їли, не проливали напої, зручно почувалися. Така няня для групи обійдеться у 400 грн за годину.
Тут домовлятися треба максимум за 8 годин до необхідного часу. Вдень година роботи звичайної няні, що приїде на терміновий виклик, коштує 150 грн, вночі — 200 грн плюс оплата таксі для няні.
Автоняні та дитячі водії
Нянь з авто, водійськими правами та строком поїздок не менше 5 років, яких можна знайти у агентствах, ще звуть водії для дитини. Вони здатні працювати разово, як і експрес-няні, а можуть щодня відвозити та забирати дитину зі школи, чим вивільнити хоча б кілька годин на день батькам. Це коштує не дешево — 250 грн/година та окремо за бензин. Нині ж на канікулах та за умови зачинених дитячих розважальних закладів, возити малечу особливо нікуди. Проте може згодитись економ-варіант: домовитися, але вже на регулярній основі з нянею вихідного дня, яка зводить чи звозить на своєму авто (або громадському транспорті) дитину на дві годинки погуляти у парк. Тут ціни нижчі за інші (від 80 грн за годину) та й кваліфікація у претенденток — зазвичай студентки чи пенсіонерки без педагогічної освіти та досвіду. Трапляються мами з малюками (зазвичай вже не один), які готові долучити ще й вашого — від 80 грн. Частіше претендентки хочуть не погодинну оплату, а зарплатню на місяць, хоча б 4 тисяч грн виключно за такі «вигули» малечі.
Є навіть студентки та бабусі, які за 30–50 грн на годину можуть побути вдома, якщо немовля спить, а мама у цей час кудись вибігає з дому. Та за такі кошти — максимум, що вони можуть подати водички малюкові. Навіть змінити памперс можуть відмовитися. І чи ж у надійних руках у цьому разі діти?
Источник: www.osvitoria.media