Освітній серіал про краудфандинг: навчіться збирати гроші на свої проєкти

Гумор — один з факторів, що тримає зараз ментальне здоров’я українців. Повітряні тривоги, блекаути, обстріли — на протидію травматичному досвіду дуже часто приходять меми, і навіть у медичних тренінгах для цивільного населення використовують жарти. Команда ГО «Соціальна платформа «Моє Місто»» вирішила спробувати поєднати неформальну освіту та гумор. Що з того вийшло — читайте в матеріалі.

Авторка тексту: Наталя Попова

Чи є місце для гумору в освітніх проєктах?

Алгоритм переведення потерпілого у безпечне положення інструктори з домедичної допомоги пропонують запам’ятовувати за допомогою смішних сталих фраз: «вільна каса» — підняти руку, «дзвінок мамі» — прикласти долоню до щоки, «потанцюємо» — зігнути ногу в коліні. Тож ми точно не будемо першими, якщо скажемо, що гумор може бути ефективним інструментом у навчанні.

Один із ключових напрямків діяльності платформи «Моє Місто» — краудфандинг, тобто, колективне співфінансування проєктів, які отримують кошти на реалізацію маленькими донатами від великої кількості доброчинців. Саме поняття хоч і доволі популярне зараз, але все одно важке для сприйняття, не кажучи вже про алгоритми, як це все працює. Це виклик — пояснити простими словами, дати асоціацію не як «щось там про натовп і гроші» чи «це складне з десятьма етапами погоджень», а як простий і ефективний інструмент для фінансування.

Ми організовуємо вебінари, запускаємо і втілюємо класичні навчальні програми, де проводимо громадські організації, волонтерів та активістів від етапу придумування ідеї проєкту до його реалізації. Проте також розуміємо: нові часи вимагають нових підходів.

В умовах повномасштабної війни не всі можуть дозволити собі довге навчання — з цієї думки і почався шлях створення освітнього серіалу про краудфандинг. А коли обирали спікерів, то вже точно знали, що це має бути людина, яка, по-перше, поділяє наші цінності, а по-друге — допоможе через гумор і жарти зробити краудфандинг доступнішим для глядачів.

Краудфандинг: як зібрати кошти на свій проєкт?

Розглядали багатьох із доволі суб’єктивного ракурсу: кого нашій команді цікаво слухати та від кого ми самі хотіли б почути про основу краудфандингу на початку нашого шляху. Вирішили написати Антону Тимошенку, відомому українському стендап-коміку та автору креативних зборів, і співпраця склалася. Антон Тимошенко доповнив серіал своїми жартами, які значно полегшили сприйняття матеріалу: абревіатура V2MOM (прим. фреймворк структурування ідей, з англ. Vision, Values, Methods, Obstacles, Measurements) тепер асоціюється з тим, «коли ви йдете до мами», а прозорий збір та реалізація коштів проговорюється на противагу «не робіть як Гринкевичі».

Якісь із них закладалися у сценарії, а якісь народжувалися прямо на знімальному майданчику. Так само останні зміни в сценарій вносили в процесі зйомок безпосередньо на суфлер. Навіть після багатьох версій правок якесь речення все ж видається задовгим або заскладним для сприйняття, і це стає помітно лише під час запису. І це нормальний процес. Адже коли мета — якісний контент, то краще виправити дрібний недолік в останній момент, ніж не виправляти взагалі.

Крім зацікавленості, ми хотіли викликати у глядача довіру. Показати, що ми розуміємо його хвилювання і заспокоїти. Бо це та цінність, яку ми передаємо і через платформу «Моє Місто». Ми супроводжуємо людей з моменту, коли вони приходять до нас зі своїм натхненням, і до останнього завантаженого звіту.

Зараз потрібно подавати матеріал у легкому форматі, щоб він був цікавим будь-якій аудиторії

Багато авторів проєктів на платформі «Моє місто» просили нас додати на сайт освітній компонент. Так, є менеджерка, яка може відповісти на запитання, є багато інструкцій і допоміжних матеріалів. Але іноді організації потребують більшого: ґрунтовних знань про проєктний менеджмент, комунікації, бюджет та як ефективніше збирати гроші на різні ініціативи.

У нас також проходять акселератори, на яких ми збираємо команди активістів і навчаємо їх краудфандингу, разом реалізовуємо проєкти. Спікерами на них запрошуємо експертів із бізнесу та громадського сектору: Міністерства цифрової трансформації України, групи IT-компаній Netpeak Group, громадських організацій «Rescue Now», «Будуємо Україну Разом», «Тепле Місто».

Тут ми наполягаємо на практичності і просимо лекторів ділитися порадами та техніками з власного досвіду, щоб учасники могли отримати максимальну користь для роботи над власними проєктами.

Але подати заявку на довготривалу програму — це серйозний крок, який потребує часу та зусиль команди. На саме навчання потрібно не менше ресурсів: лекції проходять в інтенсивному режимі, потрібно виконувати домашні завдання. На час акселератора соціальний проєкт стає майже фултайм роботою.

Освітній серіал «Краудфандинг: як зібрати кошти на свій проєкт?» сумарно триває близько 50 хвилин, що дозволяє тримати фокус уваги. А матеріали, які лягли в основу сценаріїв — наш власний досвід та досвід деяких експертів акселераторів, що дозволило створити не просто теоретичний курс, а буквально покрокову інструкцію.

Краудфандинг — це в першу чергу про об’єднання зусиль багатьох людей заради спільної мети

Це буквально те, чим живуть українці сьогодні. І та ідея, яку ми продовжуємо поширювати серед свідомої спільноти, реалізовуючи нові освітні проєкти та шукаючи нові підходи до неформальної освіти.

Освітній серіал створено за ініціативи Мінцифри та краудфандингової платформи «Моє Місто» за сприяння Європейського фонду підтримки демократії (The European Endowment for Democracy, EED) та Netpeak Group для Дія.Освіта.

До 11 червня включно триває набір набір на нову програму з краудфандингу від «Моє Місто», де, окрім навчання, учасники також можуть отримати мінігранти на конкурсній основі.

Поділитися цією статтею

Источник: www.osvitoria.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *