Платформа «Дія»: Лайфхаки для вчителів із цифрової освіти

У Києві презентували мобільний додаток «Дія» та національну онлайн-платформу «Дія. Цифрова освіта». Першими переваги застосунку «Дія» зможуть оцінити майже 10 мільйонів українців, яким стануть доступні цифрове посвідчення водія та свідоцтво про реєстрацію на авто.

Освітні серіали про цифрову грамотність: для кого і навіщо?

За три роки уряд обіцяє навчити цифровій грамотності 6 мільйонів українців. Так, Володимир Зеленський під час виступу на презентації зауважив, що саме держава «має бути для людини сервісом, простим і зручним». Президент пообіцяв, що вже з березня українці отримають доступ до цифрових паспортів. Це дасть можливість засвідчити особу за допомогою одного лише смартфону, подорожуючи залізницею, під час медичного обслуговування, банківських операцій. В майбутньому очікують, що українці й голосувати зможуть онлайн — як на місцевих і парламентських, так і на президентських виборах.

А прем’єр-міністр Олексій Гончарук навів таку статистику: «Зараз тільки 9 % українців користується публічними державними послугами онлайн, а 91 % взагалі не використовують жодних інструментів для взаємодії з державою».

На онлайн-платформі «Дія. Цифрова освіта» на кожного охочого чекають освітні серіали: базовий із цифрової грамотності, для вчителів і для батьків «Безпека дітей в інтернеті». Перед переглядом варто пройти тест на загальну цифрову грамотність.

Цифрові навички для вчителів

Тут вам підкажуть, як застосовувати онлайн-інструменти, щоб навчальний процес став захопливішим. А ще — як автоматично оцінювати завдання учнів та організовувати роботи в групах, тримати увагу учнів, застосовувати сучасні технології, щоб полегшити собі життя та зекономити час. Розповідатимуть і показуватимуть вчителі Микола Попадюк і Тетяна Ткаченко.

Завдяки чому українські вчителі покращать цифрову грамотність

Тетяна Ткаченко, експертка ГС «Освіторія», вчителька інформатики та керівниця STEAM-напряму Новопечерської школи

Я часто проводжу тренінги та навчання для вчителів у різних форматах. Помітила цікаву тенденцію: рівень цифрової освіченості українських вчителів може відрізнятись кардинально: від просунутого рівня до відсутності елементарних знань і навичок. Є вчителі, які роблять неймовірні речі на уроках, залучаючи новітні технології (і далеко не завжди це вчителі інформатики), а є педагоги, які навіть не мають електронної пошти.

Я переконана, що освітні серіали про цифрову грамотність принесуть неабияку користь для наших освітян, адже зроблені просто й доступно. З іншого боку, навіть просунуті гуру знайдуть тут для себе чимало лайфхаків. Колеги мені розповідали: «Таню, ми все передивились, знаємо наче все, а ось фінальне тестування… завалили!».

Особливістю курсу є детальний розгляд інструментів із сервісу Google. Адже з усього, що може бути доступним для вчителів, вони найдоступніші. А ще безкоштовні та не потребують додаткової реєстрації — все, що потрібно — електронна скринька на Gmail.

Багато вчителів чомусь вважають, що використання технологій потребує обладнання: «В мене й інтернет поганий у класі, і проектора немає…» — ось такі нарікання часто можу чути. Та насправді більшість крутих речей можна робити за допомогою смартфона.

Для новачків у сфері цифрової освіти буде цікаво дізнатись із курсу…

… як працювати з Google-календарем та розсилками

… чим корисний інструмент «Нагадування» в спілкуванні з батьками

… про особливості роботи з файлами в «хмарному середовищі»

… які є можливості для проєктної роботи та співпраці з колегами

Для «просунутих» користувачів рекомендую…

… інтерактивні уроки з YouTube

Багато хто просто дивиться ролики в YouTube, але цей сервіс має набагато потужніший функціонал, про який чимало людей не здогадуються — починаючи від створення «плейлистів» до випуску інтерактивного відео чи редагування відео, що існує. Це все можна включати в урок.

Наприклад, під час уроку іноземної мови учні можуть долучитись до створення субтитрів до певного ролика. Або ж самим зняти відеоролик англійською чи українською мовою і, використовуючи YouTube як вид діяльності, додати туди субтитри.

Також можна навчити дітей зв’язувати певну серію уроків прямо в сервісі YouTube, формуючи плейлист. Або додавати на сам ролик інтерактивні кнопки з посиланнями на зовнішні ресурси. Наприклад, ваші учні дивляться ролик, потім на відео в якийсь момент з’являється підказка, на яку вони натискають та за посиланням дивляться додаткову інформацію з іншого відео. Такі «розвилки» корисні для формування персоналізації підходу в навчанні, адже ті учні, які засвоїли матеріал, можуть не витрачати час на додаткове посилання, а одразу йти далі.

… використання Google-форми на повну потужність

Ми часто використовуємо Google-форми як опитувальник, але вчителі можуть і не здогадуватись, що це прекрасний і зручний інструмент для тестування, який дозволяє одразу й перевіряти завдання, й виставляти бали.

…робота в Google Класі

  • Дозволяє інтегрувати всі матеріали, завдання, оцінювання, контакти, оголошення (не треба нічого друкувати або носити з собою)
  • Можна зручно та швидко комунікувати — оголошення, нагадування про завдання учням та їхнім батькам

  • Просто почати — треба залогінитись в гугл-акаунт, зайти на classroom.google.com і все, можна працювати
  • Але краще роботи з класом використовувати G Suite for Education — він безпечніший і безкоштовний. Тому краще організуватися та зареєструвати шкільний G Suite (наприклад, попросити допомогти учителя інформатики)

…«Прокачати» навички за допомогою сайтів Google

Рекомендую звернути увагу на Google-сайти. Цього немає в курсі «Дія», але це потужний та водночас простий інструмент для вчителя.

Наявність власного сайту відкриває великі можливості для просування певних ідей в усіх сферах, в тому числі, і в освіті. І навіть якщо ви взагалі не знаєте нічого про веб-дизайн та програмування, за допомогою Google-сайтів ви створите власний продукт буквально за пару годин. При цьому ваш сайт матиме сучасний і легкий для сприйняття дизайн, адаптивний для мобільних пристроїв телефонів та планшетів.

Серіал для батьків «Безпека дітей в інтернеті»

Цей курс має на меті навчити батьків допомагати дітям використовувати інтернет та цифрові пристрої безпечно і з користю. Інтернет надає багато можливостей. Але поряд із тим є запитання, які можуть хвилювати батьків, коли їхні діти користуються ґаджетами. Ким є «друзі» у соціальних мережах? Як захистити дітей від шкідливого контенту в інтернеті? Чи існує небезпека від кібербулінгу? Всі ці та багато інших запитань обговорять у серіалі з Анастасією Дьяковою та Машою Єфросиніною.

3 цікавих факти зі вступу до серіалу

  • Сьогодні 90 % дітей віком до 11 років використовують соцмережі, а у віці від 11 років — 98 % дітей
  • Двоє із трьох українських дітей бачили в Інтернеті те, що їх стурбувало, і при цьому третина ніколи не зверталась за допомогою до старших
  • 90 % батьків не знають, куди звертатись, якщо їхня дитина потрапила в халепу в інтернеті

Базові цифрові навички. Сезон 1

Цей курс розраховано на новачків і допоможе впевнено користуватися смартфоном, комп’ютером і планшетом. Навчатиме актриса Ольга Сумська.

Базові цифрові навички. Сезон 2

Для тих, хто зробив перші кроки в цифровому світі й відчуває сили рухатись далі. Ви дізнаєтесь про те, як гуглити так, щоб справді знайти відповідь на своє запитання. І як визначити, наскільки ця відповідь гідна довіри? Як захистити свою приватність у соцмережах та полагодити комп’ютер, який завис? Навчатиме та підказуватиме в цьому освітньому серіалі ведуча Надія Матвєєва.

Базові цифрові навички. Сезон 3

Тут ви дізнаєтесь, як гуглити за кількома запитами одночасно та структурувати знайдене в Google-документі? Як створити професійний імідж у Facebook та ділитися фаховими порадами у блозі? Як використовувати чужий контент, не порушуючи авторських прав? Як навчатися безкоштовно та у будь-який час? Відповіді на всі ці запитання зможете відшукати разом із Русланом Ханумаком.

Як скористатися послугами платформи?

Реєстрація та користування платформою — безкоштовні. Немає жодних вікових обмежень. Потрібно лише натиснути на блок «Вхід на платформу» або на «Авторизуватись та проходити навчання» після того, як оберете потрібний вам серіал для навчання. Далі необхідно буде ввести номер мобільного телефону в полі для реєстрації та відправити його, а потім ввести код, який вам прийде в смс та завершити реєстрацію.

Що корисного пропонує онлайн-сервіс «е-Малятко»

Наразі сервіс працює в таких містах як Харків, Вінниця, Кривий Ріг та Луцьк, але Президент пообіцяв, що за кілька місяців скористатись ним зможуть ще в більш ніж десяти великих містах країни. Сервіс дає змогу не подавати 37 різних документів та походу до 11 установ, а за допомогою однієї лише онлайн-заявки отримати такі послуги, як реєстрація народження дитини та її місце проживання, визначення належності дитини до громадянства України та ще багато інших важливих бюрократичних процедур.

Источник: www.osvitoria.media

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *