Що дала Україні PISA: підсумки та все, що ви могли пропустити

Усе про результати нашої країни в PISA. 5 проблемних зон української освіти, які оголює міжнародне дослідження, та як їх подолати: покрокова інструкція.Результати PISA по Україні: в чому наші сильні сторони

У 2018 році Україна вперше взяла участь у PISA — найбільшому у світі компетентнісному дослідженні середньої освіти. 600 тисяч підлітків з 80 країн пройшли тестування того року, серед них були і 6 тисяч 15-річних українців. Однак PISA — це не перегони, тут немає переможців і переможених. PISA — це інструмент для прийняття найважливіших економічних рішень. Що саме означають бали PISA для України — пояснила Тетяна Вакуленко, заступниця директора Українського центру дослідження якості освіти.

Читати далі

5 проблемних зон української освіти, які оголює дослідження PISA

Успіх PISA залежить не від кількості годин на вивчення певних предметів, не від кількості сучасних технологій у школах і навіть не від фінансів, вкладених у школярів. Україна демонструє дивовижну статистику: стійкість наших учнів навіть в умовах скрутних соціально-економічних умов — висока. Найцінніше — давати вчителям творчу свободу та простір, стежити за якістю вчительської підготовки та рівнем мотивованості педагогів.

Читати далі

Подолати PISA-шок: 6 завдань, що стоять перед українською школою

Професійна спільнота освітян уже говорить про PISA-шок — понад чверть українських учнів не досягли базового рівня в усіх трьох компетентностях. Для порівняння, у європейських країнах таких дітей приблизно 21 %. Ексміністр освіти і науки Лілія Гриневич пропонує 6 невідкладних змін, які слід впровадити в українській школі.

Читати далі

Україна в рейтингу PISA: що найбільше вразило освітян

Чому не варто продовжувати вірити міфу про «сильну математичну школу в Україні, яка залишилась у спадок від СРСР»? Наскільки сильно на якість освіти в нашій країні впливає соціальна нерівність? Як сталося так, що українські школярі не вміють правильно використовувати час на навчання і грішать частими запізненнями до школи та прогулами? Завдяки чому українські підлітки — у ТОП-10 найщасливіших школярів світу? Маємо вичерпні відповіді.

Читати далі

Найефективніше навчаються ті, хто добре відпочиває

Радник фінської програми в Україні «Навчаємось разом» тривалий час вивчав різні освітні дослідження і виявив цікаву закономірність. Те, що діти багато годин навчаються в школі, а потім і вдома, не означає, що їхні результати й продуктивність будуть високими. Для успішності дітям потрібен ще й якісний вільний час. Пропонуємо суперцікаві й помічні інсайти від Пасі Рейнікайнена.

Читати далі

Источник: www.osvitoria.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *