Сучасні книжки для дітей: від найпопулярнішої до найефективнішої літератури

Сучасні книжки для дітей: від найпопулярнішої до найефективнішої літератури
Сучасні книжки для дітей: від найпопулярнішої до найефективнішої літератури

Що читають сучасні діти? Якими книжками можна зацікавити перенасичених відеовраженнями малюків? Ці питання актуальні як серед батьків, так і вчителів.  Наша стаття – про специфіку дитячої літератури та її популяризацію.

Книги для дітей: особливості

Дитяча література – це художні твори, призначені для сприймання дітьми. Спеціально для малих читачів почали писати приблизно в середині ХІХ ст. Поступово від основної маси художніх творів відокремився пласт книг для дітей з певними особливостями:

  • злиття педагогічного та естетичного;
  • громадянська позиція;
  • широкий зв’язок з життям;
  • лексика, адаптована для дитячого сприймання.

Відповідно до віку юних читачів книги для дітей поділяються на твори для дошкільнят (3-6 років), молодших школярів (6-10 років), середніх (10-14 років) і старших (14-18 років) учнів. Багато книг для дітей можна вибрати на сайті видавництва дитячої літератури «Навчальна книга. Богдан».

Як зацікавити дітей читанням

Ще років 15-20 тому, коли в нашій країні відбувся бум різноманітної відеопродукції: ігор, фільмів, книги почали програвати простішим розвагам. Адже, щоб словесні образи створили в мозку «картинку», потрібно докласти зусиль в володінні технікою читання, а відео подає все готовим. Але дитячі письменники постаралися, і сучасна дитяча література знову повернула свого читача.

Попри всі міфи про нелюбов дітей до читання, теперішні діти таки читають, тільки потрібно підібрати хороші книги. Вибираючи художні твори для своєї дитини, зверніть увагу на…

  • Вік читача (в анотації завжди пишуть, для якої вікової категорії книга).
  • Інтереси дитини. Полюбляє вона пригоди чи фантастику, твори про теперішнє чи подорож в історичне минуле тощо. Сучасна українська дитяча література пропонує багато цікавого в різних жанрах.
  • Стать дитини. Якщо у вас дівчинка, то вибирайте книгу з головною героїнею її віку, і відповідно, якщо хлопчик, то йому сподобається читати про пригоди героя. Адже, читаючи, ми мимоволі уявляємо себе на місці головного персонажа.

Дуже добре сприймаються дітьми твори з викладом від першої особи з лексикою, яка одразу захоплює достовірністю та образністю. Проте не тільки сучасні книги, а й класика дитячої літератури може привернути увагу дитини, якщо скористатися нашими порадами.

Топ цікавих дитячих книг

Пропонуємо підбірку творів, які не залишать байдужими юних читачів:

  1. «Наймичка. Безталанна. Сава Чалий : драми», І Карпенко-Карий. Книга не відноситься в прямому розумінні до української дитячої літератури, але безумовно буде цікавою підліткам драматичним сюжетом, історичними деталями, яскравими образами.
  2. «Чи врятує доктор Проктор Різдво», автор норвезький письменник Несбе Ю. Твір призначений для читачів молодшого шкільного віку. Гумор пригоди, несподівані повороти сюжету захоплять і не відпустять до останньої сторінки.
  3. «Моя сім’я та інші звірі», Дж. Даррел, британський зоолог, дотепно описав пригоди своєї сім на грецькому острові Корфу. Світ тварин змальовано несподівано кумедно, багато пригод, сміху і любові до братів наших менших.

Ці та інші твори дитячої літератури купити за доступними цінами та в якісній поліграфії можна в інтернет-магазині «Навчальна книга. Богдан» (https://bohdan-books.com/catalog/3128/). Заходьте і вибирайте цікаві книги для своєї дитини, які назавжди зроблять її шанувальницею мистецтва слова.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *