“Вивчаю – не чекаю”: як застосунок зацікавлює дітей до навчання

Олег — ветеринарний лікар

Працювати в IT чи патрулювати місто — ким мріють стати українські діти в майбутньому? ГС «Освіторія» спільно з міжнародним партнером War Child Holland, розробляючи концепт гри для застосунку «Вивчаю — не чекаю», провели воркшопи з учнями початкової школи і дізналися про їхні професії мрії. Розробники та ілюстратори врахували всі ідеї дітей, коли створювали героїв застосунку. То які професії найбільше цікавлять сучасних дітей? Читайте в матеріалі.

Фаворити серед професій

У відповідь на запитання, яка професія здається вам цікавою, найчастіше діти називали IT-спеціаліста або гейм дизайнера, ветеринара або зоозахисника, а також митця. Ці варіанти називали як хлопчики, так і дівчата. До п’ятірки найбільш привабливих для дітей професій потрапили також футболіст і YouTube-блогер. До речі, ці вибори професій збігаються із улюбленими заняттями дітей. Незалежно від віку і статі, найбільше дітям подобається грати в ігри на планшеті або смартфоні.

Софія — Ютубер

Ярослава — вчена

Богдан — митець

Олена —  поліцейська

Популярні й важливі професії

Під час воркшопів досліджували бачення дітей не тільки цікавих для них професій, а й найбільш корисних. Так, наприклад, учасники часто обирали роботу поліцейського офіцера і пожежника як цікаву для себе, а також називали ці професії важливими для громади. Цікаво, що серед корисних для міста професій діти назвали також президента і мера. Очільник держави зображений на дитячих малюнках у кабінеті в оточенні українських прапорів, що, ймовірно, збігається із медійним образом президента.

Стефанія — музикант

Остап — пожежник



Мирослава — президент

Светлана — спортсменка

Нафантазували альтернативні світи для професій

Організаторів воркшопів вразила оригінальність дитячої фантазії у баченні альтернативної реальності. Під час групових дискусій діти фантазували, якою буде та чи інша професія у майбутньому або в іншому просторі. Так, наприклад, зображуючи підводний світ, діти додали гру в теніс у підводних човнах. Там також є художник, який всередині окремої субмарини малює підводний світ. Шеф-кухар готує страви, використовуючи спеціальні фільтри для морської води. А ще у підводному просторі опинився музикант, який розбив свою скрипку і шукає скарб із особливим інструментом під водою.

Цікавим є бачення дітей улюблених професій: у майбутньому гейм дизайнери матимуть фабрику для створення персонажів для ігор. А ІТ-розробник буде працювати у спеціальній кімнаті, заповненій екранами та об’єктами для гри та створення ігор.

Дизайн лід War Child Holland, Мерел Сас, поділилась своїми враженнями взаємодії з дітьми:

«Завдання, які ми використовуємо під час сесій з дітьми, завжди спрямовані на те, щоб через творчість — малювання, ліплення з пластиліну, майстрування — створити певні образи, передати свої ідеї. Мене вразило, що українські діти не лише створили героїв гри та змоделювали їхнє життя й побут вдома, в Україні. Дитяча фантазія пішла далі, за межі країни, аж у космос! У нашій практиці це сталося вперше — зазвичай діти обмежувались створенням героїв та їхніх пригод у знайомому «домашньому» середовищі.»

З вересня 2022 року українські учні та учениці початкової школи використовують застосунок «Вивчаю — не чекаю» для інтерактивного навчання. Виконуючи завдання з математики, діти знайомляться глибше зі світом професій і поєднують отримані знання із конкретною діяльністю. Усі персонажі, які представляють світ професій, створені на основі дитячих ідей. Завантажити безкоштовний застосунок можна за посиланнями: App Store та Google Play. Ілюстрації для гри створювали: Валентина Дюван, Олександр Шатохін, Анастасія Гривцова, Максим Козак.

ТАКОЖ ЦІКАВО:

Усвідомлене читання: чому важливіше читати не швидко, а з розумінням?

Скарб для вчителя: 7 навчальних застосунків, що працюють без інтернету

Поділитися цією статтею

Источник: www.osvitoria.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *