Як стати IT рекрутером

"Як Стати IT Рекрутером: Кар'єрні Поради та Кроки до Успіху

Почнемо з того, що саме ми розуміємо під словом рекрутер. Рекрутер – це людина яка шукає фахівців в певній галузі та закриває вакансії, які потрібні замовнику. Рекрутер може працювати всередині самої компанії, яка шукає нових працівників або бути спеціалістом по підбору персоналу в рекрутинговій агенції, що закриває потреби замовника в робочій силі. Чи можна вивчитись на рекрутера? https://www.evotalents.school/ Виші в нашій країні не мають такої спеціальності чи факультету. Часто серед рекрутерів можна знайти фахівців, що мають вищу освіту у споріднених спеціальностях, таких як маркетинг, соціологія, психологія. Можна знайти спеціалізовані курси, які познайомлять вас з секретами професії. Далі ці знання потрібно конвертувати у практичні навички, спробувати свої сили в новій сучасній професії.

IT рекрутинг – це приклад спеціалізованого рекрутингу, який ставить своєю метою пошук фахівців в секторі інформаційних технологій. Перелічимо спочатку які обов’язки спеціаліста в цій професії:

  1. Формування стратегії пошуку кандидата та його портрету.
  2. Розміщення вакансій в інтернеті на спеціальних майданчиках.
  3. Вивчення резюме та портфоліо кандидатів.
  4. Пошук кандидатів та проведення інтерв’ю. Тут потрібно додати, що проведення останнього потребує від рекрутера у сфері IT специфічних знань, в основному технічних, щоб досконально розібратися в навичках кандидата та зробити з цього правильні висновки. Іноді для цього рекрутер може залучати технічного спеціаліста компанії.
  5. Збір та перевірка рекомендацій.
  6. Проведення переговорів про умови співпраці кандидата та компанії.
  7. Складання офера.
  8. Хедхантинг. В деяких випадках без цього не обійтись, бо в певних професіях існує

дефіцит фахівців, і цілком резонно спробувати знайти вихід, запропонувавши роботу на

більш вигідних умовах спеціалістам, які вже працюють на інші компанії.

Що потрібно знати рекрутеру та які мати навички?

  • вміти виявляти потреби в персоналі;
  • ще до того, як шукати співробітників, розробити стратегію найму, бо можуть знадобитися додаткові підходи в залежності від потреб конкретної посади;
  • розбиратися в резюме кандидатів та грамотно проводити їх скринінг;
  • вміти правильно проводити та координувати співбесіди;
  • рекрутер відповідає за пошук найкращих кандидатів. Тому йому знадобляться додаткові зусилля в залежності від багатьох факторів;
  • організованість при відстеженні інформації про кандидатів. Рекрутери в компаніях часто ведуть кілька процесів пошуку персоналу одночасно, тому ця навичка може бути дуже необхідною.

Це далеко не вичерпний перелік, але він дає уявлення про те, наскільки різносторонньою з точки зору функціональності може бути робота рекрутера.

Також спеціалістів по підбору персоналу можна умовно розділити на дві групи:

  • ті, що займаються пошуком некваліфікованого персоналу. Такі посади закриваються досить швидко і підбір персоналу частіше масовий, ніж штучний. Таких фахівців називають сорсерами;
  • ті, що шукають висококваліфікованих спеціалістів. На це йде досить багато часу, велика кількість процесів і пошук відбувається індивідуальний, по кожному кандидату окремо. Саме таких фахівців ми називаємо рекрутерами.
Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *