Українські вчителі-зірки TikTok: на кого варто підписатись?

За хештегом #teacher у соцмережі TikTok глядачі надивились роликів аж на 93,4 мільярди переглядів. Тож перспектива стати впізнаваним та популярним на увесь світ для вчителя тут — цілком досяжна. Є і серед українських педагогів зіркові тіктокери, які збирають захмарні охоплення та транслюють навчально-пізнавальні цікавинки або іронічний вчительський лайфстайл. Познайомимось із ними ближче? Можливо, у вас теж є мрія про блогерство і їхній приклад надихне та дозволить наважитись на нове хобі, яке, до слова, може приносити непоганий прибуток.

1«Нарешті діти будуть знати фізику!»

профіль зірки ТУТ

@ruslan.tsyhankov

Хто:

Що викладає?

Кількість «вподобайок» від глядачів:

Кількість слідкувачів:

Улюблені хештеги вчителя-тіктокера:

Руслан Ігорович

інформатика та фізика

3 мільйони

79 тисяч

#молодийвчитель #школаукраїна

Завдяки чому Руслан Ігорович став зірковим тіктокером:

Завдяки роликам пана Руслана можна дізнатись, чому люди не відчувають атмосферний тиск, послухати легенду про Архімеда , заглибитись у дослід Торрічеллі. Але підписники злітаються на його сторінку не лише задля просвітлення в темі фізики, а й щоб погиготіти над кумедними ситуаціями, які в школі стаються чи не щодня: «Учень забув домашку і намагається виправдатись», «Реакція учнів на виставлені бали за самостійну роботу», «Розбір типів учнів, які списують».

Три ролики вчителя, які зібрали шалені охоплення:

Магія на уроках фізики

Реакції учнів на оцінку

Як вчитель перевіряє контрольну роботу

Про історію шаленого успіху в TikTok Пан Руслан розповів Освіторія. Медіа:

— Я не ставив перед собою особливої цілі, коли реєструвався в TikTok — все було «по приколу», звичайна людська цікавість. Бачив, що багато різних людей знімає відео, і захотілось спробувати самому. Результат ви бачите:) Тож, колеги, не бійтесь пробувати щось нове в житті, навіть якщо це тікток-блог. Не здавайтеся, якщо вам здається, що результат «поганий» — просто продовжуйте показувати аудиторії щось цікаве. І, повірте, рано чи пізно ви зберете свій перший мільйон переглядів!

Ми також запитали в блогера-»мільйонника», чи допомагають дітям ролики в розважальних соцмережах у засвоєнні складного матеріалу. Вчитель фізики без вагань відповів ствердно: «Але тільки якщо робити все коротко та зрозумілою мовою. Адже навчання дітей — це не так просто. Треба не тільки з матеріалом до них підходити, а і з знаннями, як вдало та цікаво його подати. Мені багато пишуть в коментарях: «Ну нарешті діти будуть знати фізику!», «Фізика, виявляється, може бути цікавою!» Це тішить і мотивує водночас».

Пан Руслан відкрив секрет і щодо бонусів, які дає блогерство:

— Мене доволі часто запрошують на різні програми в медіа, а значить — росте впізнаваність мого вчительського бренду. Також часто отримую пропозиції щодо репетиторства.

2«Людям набридло дивитися на блогерів у «масках»

профіль зірки ТУТ

@sergiivna_teacher

Хто:

Що викладає?

Кількість «вподобайок» від глядачів:

Кількість слідкувачів:

Улюблені хештеги вчителя-тіктокера:

Діана Палаш

Математика

1,8 мільйона

34,1 тисячі

#sergiivna_teacher #вчителька #вчительськібудні📚

Завдяки чому Діана Палаш стала зірковою тіктокеркою:

Пані Діана наділена неабиякою іронією та почуттям гумору. Режисерка популярних міні-відео віддає перевагу контенту, який транслює глядачеві її вчительські будні в гуморному, а часом — анекдотичному форматі та обігрує найрозповсюдженіші міфи та байки про вчителів і робить це так стильово та зі смаком, що хочеться гортати зроблені нею ролики годинами:)

Три ролики вчителя, які зібрали найбільше охоплень:

«Часом мене звинувачують в тому, що я надто добра вчителька…»

«Коли ще була б можливість помучити вчительку…»

«РуханкоМен»

Пані Діана розповіла Освіторія. Медіа, що спершу вона вела акаунт в ТікТок на іншу тематику:

— Але коли почала знімати відео про школу зрозуміла: такий формату буде вельми дивно там виглядати. В якості експерименту створила нову сторінку й стала показувати робочі будні. Я розраховувала максимум на 100-300 переглядів, проте коли перше відео набрало 600 тисяч переглядів, зрозуміла, що в ТікТок я надовго! Почала експериментувати, чергуючи відео на освітню тематику, розважальну та показувала наші веселі будні. Зараз я не можу позиціонувати себе як виключно освітнього чи розважального блогера. Мій Тікток — це більше про буденність. Я хочу показувати, як радість вчительської роботи, так і важкі моменти нашої діяльності. Найбільше мені хочеться підтримати саме вчителів, подарувати їм віру в себе. Адже ми — це люди, які закладають фундамент в наше майбутнє, а саме в діток, яких ми зараз навчаємо.

«Формат відео у соцмережах допомагає дітям краще засвоювати інформацію? — запитали ми у зірки ТікТок» — «Сучасні діти дуже люблять усе сучасне, а вчитель, який знімає відео для їхньої улюбленої соціальної мережі, обов’язково стає їх фаворитом, — усміхається пані Діана. — Мої учні дуже люблять переглядати відео та обговорювати побачене зі мною. Іноді знімкую та публікую досліди з покроковою інструкцією. Тоді діти можуть повторити це вдома та поділитися зі мною результатом. Навчальний контент через екран смартфону діти і справді сприймають краще — це моє спостереження. Проте варто слідкувати за його «розумною» подачею, адже знання мають бути якісними. Важливо навчити дітей критично сприймати інформацію та обдумувати контент, який вони споживають.

Вчителька-тіктокерка радіє тому, що діти цінують її працю — і в класі, і в соцмережах. Розповідає:

— Учні початкової школи уміють найщиріше висловлювати свої емоції. Мені щодня приносять листівки, виготовлені власноруч, в яких написані теплі слова та записки. Був випадок, коли учениця відправила мені голосове повідомлення з маминого номеру зі словами «Ви найкраща вчителька». Такі прояви дитячої любові розтоплять будь-яке серце!

І щодо додаткового заробітку через ТікТок:

— Всім відомо, що блогерську діяльність можна монетизувати. Проте, якщо ви розвиваєтеся виключно в Тікток, —- це працює складніше. Сам ТікТок в Україні не платить за перегляди, проте тут можна заробляти за рахунок реклами, подарунків на відео та подарунків з трансляцій.

Популярність в ТікТок — це в першу чергу можливість заявити про себе за межами своєї школи. Якщо ви креативні, активні, готові розвиватися та вигадувати щось нове — вас обов’язково помітять! До речі, батьки моїх учнів дивляться мої відео. Вони наче «піддивляються» за нашими уроками. Це позитивно впливає на наші відносини: батьки стають відкритішими до спілкування та більше довіряють вчителю. Іноді вони навіть можуть надсилати мені ідеї для зйомки відео.

— Які секретики порадите новачкам-блогерам, щоб не стати “невидимкою” в ТікТоці, а справді “сяяти” та збирати чимало переглядів? — запитали ми наостанок у пані Діани.

— Знаю, що багато людей бояться знімати відео. В цьому немає нічого страшного. Спочатку можна потренуватися знімати просто для себе. Подивіться, як ви сидите в кадрі, спробуйте щось розповісти, посміятися. Врахуйте те, що вам не подобається та спробуйте виправити. Головне — почуватися перед камерою комфортно та поводитися природньо. Публікуючи відео розраховуйте, що хейтерські коментарі не змусять на себе чекати. Завжди знайдуться люди, яким не сподобається навіть те, як ви стоїте чи розмовляєте. Проте пам’ятайте: ці люди будуть згадувати про вас лише в той момент, коли бачать вас на своєму екрані, далі вони підуть займатися своїми буденними справами та забудуть про це. Тож чи варто відкладати своє життя та свій розвиток на потім через таких людей?

В ТікТок можна і потрібно виділятися. Це може бути навіть просто цікавий одяг чи цікава манера спілкування з учнями. Подумайте. Що такого особливого у Вас? Чим можна поділитися з колегами? Можна навіть запитати діток: «Чим я, на вашу думку, відрізняюся від інших вчителів?». Зараз надзвичайно цінується природність процесу та емоцій, тож не варто награно поводити себе «на камеру». Людям набридло дивитися на блогерів у «масках». Всі хочуть бачити наше справжнє життя.

3 «Мій ролик з руханкою «Крокуй до укриття» став «вірусним»

профіль зірки ТУТ

@anton.atamanchuk

Хто:

Що викладає?

Кількість «вподобайок» від глядачів:

Кількість слідкувачів:

Улюблені хештеги вчителя-тіктокера:

Антон Атаманчук

Вчитель початкових класів у Київській гімназії №287

3,9 мільонів

136,5 тисяч

#школа #нуш #україна

Завдяки чому Антон Атаманчук став зірковим блогером:

Цей харизматичний і виважений вчитель практикує з учнями «рухливі» вправи на читання, співає пісні українською та англійською, вправно диригуючи своїм «міні-хором», танцює, вмикає для малечі замість дзвоника хіти на кшталт «Chipi chipi chapa chapa», а з настанням канікул вихованці міцно-міцно обіймають свого вчителя, бо не хочуть відпускати додому.

— Акаунт в ТікТоці був створений як особистий з самого початку, але згодом я виклав відео з онлайн-перерви під час дистанційного навчання, і воно раптово набрало багато переглядів. Згодом почав знімати фрагменти уроків, у тому числі й руханку «Крокуй до укриття». Ролик з руханкою став «вірусним» і набрав декілька мільйонів переглядів. Так почався мій шлях освітнього блогера. 🙂 Все сталося випадково, — поділився досвідом пан Антон.

Вчитель вважає соцмережі та навчальні відео в них потужними інструментами для середньої та старшої школи:

— Але я працюю в початковій школі, де учні не такі активні користувачі соцмереж. Точно знаю, що деякі мами-підписниці пояснюють дітям матеріал, підгледівши методики у моїх відео. Це приємно. Щодо відгуків про мою роботу, — є і позитивні і негативні. Більше позитивних! Часто мене хейтять колеги під відео, бо їм «видніше», як правильно і краще. Ну а учні мене просто люблять… І я їх теж! Це проявляється у взаємній турботі, обіймах.

Наразі пан Антон ще не може похизуватись стабільним прибутком зі свого акаунту, але розповідає, що його часто запрошують до співпраці різноманітні організації.

Три ролики вчителя, які зібрали шалені охоплення:

Фарбування старої шкільної дошки

Пісня, яку точно всі співали на уроках англійської

Хіба багато треба для щастя?

Чому вчительський блог Антона став настільки популярним?

— Для мене всі діти — відмінники, — розповідає Антон Атаманчук. — Я все зробив для того, щоб «сварити» учнів не було причини. З дітьми ми партнери й друзі, навчаємось разом, бо вчитель — «ключник» і розпорядник, який грамотно організовує процес навчання.

Як зробити відео «вірусним»? Правил у мене немає. Просто роблю те, що подобається та ділюсь із людьми.

4«Я не просто вчитель біля дошки з підручником, а людина,
яка з учнями на одній хвилі»

Акаунт зірки Tiktok

@ollettaaa

Хто:

Що викладає?

Кількість «вподобайок» від глядачів:

Кількість слідкувачів:

Улюблені хештеги вчителя-тіктокера:

Ольга – Olli🌸

Англійська мова

300,6 тисяч

6139 тисяч

#viralvideo #teacher #вчитель #школа

«Вчителізую тренди та навчаю дітей з позитивом» — девіз пані Ольги. А «родзинка» її тіктокерського стилю вчителювання — добре зрежисовані і приправлені інтелігентним гумором історії.

Як вчителька стала успішною блогеркою?

— Спочатку довго не хотіла навіть встановлювати додаток, бо знала, що Тік Ток забирає багато часу, — розповіла нам пані Ольга. — Потім все ж переборола соромʼязливість і почала знімати різні відео про життя. Але популярними ставали найчастіше відеоролики про вчительські будні.

— Блогерство це беззаперечний «плюсик» у вчительський імідж?

— Ще й який! Діти бачать, що я не просто вчитель біля дошки з підручником, а людина з емоціями, яка з ними на одній хвилі, знає тренди. На такому позитиві матеріал засвоюється краще і точно допомагає встановити гарні стосунки з учнями. Учні, у яких я не викладаю предмет, підходять і зізнаються, що підписані на мій акаунт і постійно роблять компліменти. На новорічні свята отримала подарунок від таємного шанувальника, який підписав подарунок моїм ніком в ТікТоці. Хто це був, я так і не дізналася.

Про можливості для додаткового заробітку в ТікТоці популярна вчителька розповіла:

— Заробляти з допомогою соцмережі вчитель може. Головне, аби це не відволікало його від його від місії любити і навчати дітей. Бонусами можуть бути спілкування з іншими колегами з ТікТоку, які теж ведуть подібні блоги, обмін корисними вчительськими лайфхаками та ідеями. А якщо блог вже набрав перегляди і підписників, магазини чи компанії звертаються для співпраці у рекламних проєктах, що безсумнівно стане цікавим досвідом для вчителя.

Три вірусні відео вчительки в ТікТок

Вчительська мода за останні 100 років

Якби учні говорили вчительськими фразами

«Моя дитина заслуговує на 12!»

5«Блогерство в моєму житті витіснило вчительство»

Акаунт зірки Tiktok

@glebrepich

Хто:

Що викладає?

Гліб Репіч

Гліб багато років присвятив вчительству, він — кандидат хімічних наук та фіналіст Global Teacher Prize 2021. Коли TikTok вчителя почав приносити впевнені статки та займати практично весь його час, зірковий вчитель прийняв рішення зосередитись на кар’єрі ще більш зіркового блогера.

Кількість «вподобайок» від глядачів:

23,4 мільйони

Кількість слідкувачів:

1,1 мільйони

Улюблені хештеги вчителя-тіктокера:

Не використовує хештеги

3 суперпопулярні ролики Гліба Репіча

Як обрати кавун

Мікроби на спонжі

Чому я не купую сир на ринку

Завдяки чому Гліб Репіч став зірковим блогером

Гліб Репіч — науковець та вчитель хімії, який працював за фахом у кількох країнах Європи та вже отримав робочий офер у Китаї, аж раптом сталась епідемія ковіду. Тоді Гліб став викладачем у приватній дистанційній школі та завів «експериментальну» сторінку в ТікТок, де показував незвичні й шалені досліди з вау-ефектом. Амбітного й винахідливого вчителя-красеня одразу «помітили» алгоритми і його акаунт став дуже, дуже популярним. А вже за кілька років блогерство витіснило вчителювання.

Пан Гліб розповів Освіторія. Медіа: «Замовлень від рекламодавців було так багато, що я відчув хронічний брак часу й сил. Прийняв рішення піти з професії та зосередитись на тому, що приносить мені неймовірний драйв і стабільний високий дохід. Гонорар за одну рекламу у замовників стартує від 15 тисяч гривень. Найбільший гонорар, з яким до мене прийшли рекламодавці — 60 тисяч гривень».

Поділитися цією статтею

Источник: www.osvitoria.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *