3 дітей з України виграли найдорожчий укол у світі: його зробили в Охматдиті

Оскільки продаж цього препарату в Україні не дозволено, діти з нашої країни потрапили до переліку тих, серед кого американська компанія Novartis Gene Therapies розігрувала безкоштовні уколи. Загалом виробник методом лотереї щороку розігрує приблизно 100 доз на рік.

Дивіться також Регулятор ЄС схвалив вакцину Moderna для дітей

У липні 2021 року Zolgensma отримали одразу 3 маленьких пацієнтів з нашої країни. Загалом лікарі “Охматдиту” подавали на участь у розіграші 12 хворих дітей.

Все пройшло без ускладнень

Лікарі кажуть, що маленькі пацієнти після отримання дози найдорожчого препарату у світі перебувають в інфекційному відділенні для дітей молодшого віку “Охматдиту”. Введення ліків пройшло без якихось ускладнень.

Генний препарат отримав хлопчик з Тернопільської області віком 1 рік 9 місяців, старша від нього на місяць дівчинка з Сумщини, а також 8-місячна дівчинка з Кривого Рогу.

Як виробники розігрують Zolgensma

  • Американська компанія зробила можливим доступ до лікування СМА дітям з країн, де купити препарат неможливо.
  • Кожна дитина з цих держав, яка хоче взяти розіграш у “лотереї”, здає кров під певним номером.
  • Жодних даних про те, кому належить кров, немає.
  • Раз у два тижні з бази Novartis Gene Therapies випадково обирають одного пацієнта, який отримає можливість нормально жити.

За словами керівника відділення гострої реабілітації “Охматдиту” Павла Андреєва, в Україні близько 1 тисячі дітей мають діагноз СМА.

Зверніть увагу! Препарат Zolgensma забезпечує заміну відсутнього або дефектного гена SMN1, який викликає спінально-м’язову атрофію. Він не лікує хворобу на 100%, але відчутно допомагає зупинити її прогресування. Після ін’єкції діти можуть самостійно дихати, сидіти, повзати та навіть ходити.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *