6 влучань у корпус: як і чим українські розвідники потопили катер “Івановєц”

Якою зброєю знищили катер “Івановєц” / Колаж 24 Каналу

00:00

Українські розвідники 1 лютого успішно знищили російський ракетний катер “Івановєц”. Затопити вороже судно вдалося морськими дронами власного виробництва.

Про це розповів очільник Головного управління розвідки Кирило Буданов. За його словами, було 6 прямих влучань у корпус катера “Івановєц”.

Як знищили “Івановєц”

Так, ракетний катер “Івановєц” атакували морськими дронами українського виробництва MAGURA V5 бійці спецпідрозділу ГУР МО Group 13. Буданов повідомив, що було 6 влучань у корпус судна.

Під час спеціальних заходів у період від 31 січня до 1 лютого відомство спланувало та здійснило знищення “Івановця” на рейді до озера Донузлав. Під час знищення судна було здійснено шість прямих влучень морськими безпілотниками в його корпус. Внаслідок пошкодження корабель перекинувся на корму і затонув. За попередніми даними, пошуково-рятувальна операція противника не мала успіху,
– заявив Буданов.

Очільник ГУР МО не став розповідати, звідки запускали морські дрони. Втім, Буданов додав, що це не остання подібна атака на ворожий флот.

“Готуйтеся”, – сказав Буданов у своєму “посланні” Москві.

Журналісти The War Zone також проаналізували відео, яке опублікувало ГУР. Так, на цих кадрах видно відпрацювання лише 3 морських дронів. Перший наблизився до російського ракетного катера з правого борту, але зробив різкий поворот ліворуч до корми “Івановця” й уразив ціль. Другий дрон також атакував ліву частину катера, а третій – ближче до середини. На опублікованих кадрах видно, як російське судно починає йти під воду, що свідчить про успішну спецоперацію.

Якою зброєю атакували ворожий ракетний катер

У ЗМІ стверджують, що “Івановєц” атакували українськими морськими дронами MAGURA V5 – морськими автономними охоронними безпілотними роботизованими апаратами V-типу (MAGURA V5). Такий багатоцільовий дрон української розробки, за даними The War Zone, може виконувати різні операції: спостереження, розвідка, патрулювання, пошуково-рятувальні роботи, протимінна боротьба, охорона морського флоту та виконання бойових місій.

Про розробку морського дрона стало відомо у липні 2023 року. Так, MAGURA V5 має довжину 5,5 метра, а ширину – 1,5 метра. Він може розвивати крейсерську швидкість у 22 вузли (близько 40 кілометрів за годину), а максимальна – сягає 42 вузлів (близько 78 кілометрів за годину).

Такий дрон може подолати відстань у понад 800 кілометрів. MAGURA V5 також оснащений mesh-радіо з повітряним ретранслятором або супутниковим зв’язком.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *