Агентство, яке акредитовувало програми вишів, втратило повноваження

Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти втратило можливість здійснювати свої повноваження і приймати будь-які рішення.

Про це повідомляють у Національному агентстві, коментуючи рішення Верховного Суду про скасування розпорядження Кабінету Міністрів № 1063-р про затвердження складу Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, що ухвалено 13 жовтня.

Зважаючи на це, у Національному агентстві із забезпечення якості вищої освіти повідомляють, що всі акредитаційні процедури, які розпочалися до 13 жовтня 2021 року, будуть продовжені. Водночас формування фінального рішення щодо акредитації освітніх програм стане можливим після призначення нового складу Національного агентства.

Також заклади вищої освіти можуть звертатися із заявами про акредитацію освітніх програм і подавати відомості про самооцінювання до інформаційної системи Національного агентства відповідно до затвердженого графіка.

Водночас формування наказів про призначення експертних груп поки не відбуватиметься через тимчасову неможливість виконання зобов’язань Національним агентством перед закладами вищої освіти.

Окрім того, у Національному агентстві із забезпечення якості вищої освіти звернули увагу громадськості, що для подальшої інтеграції України до Єдиного європейського простору вищої освіти, визнання нашої системи забезпечення якості та дипломів українських вишів за кордоном, надзвичайно важливо зберегти Національне агентство як незалежний колегіальний орган, забезпечити легітимну передачу повноважень і напрацювань новому складу Агентства.

«Ми активно взаємодіємо з органами центральної виконавчої та законодавчої влади для врегулювання правової колізії й ситуації, що склалася. Ми готові максимально сприяти вирішенню проблем, які створені не нами, з метою забезпечення стабільності національної системи забезпечення якості, підтримки українських ЗВО та всіх ключових стейкхолдерів», – йдеться у повідомленні Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

Источник: osvita.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *