Ці дії безвідповідальні: Україна відреагувала на масовану атаку Ірану на Ізраїль

Україна засудила дії Ірану / Unsplash / Колаж 24 Каналу

У ніч на 14 березня Іран атакував Ізраїль за допомогою ракет і безпілотників. Україна засудила удари на Близькому Сході, заявивши, що такі дії неприйнятні.

Окрім цього, у МЗС наголосили, що дії Ірану можуть призвести до подальшого загострення на Близькому Сході. Україна не підтримує агресію Ірану та закликає докласти зусиль, аби конфлікт не розгорівся сильніше.

Реакція МЗС

Міністерво закордонних справ України у зв’язку з масованою атакою Ірану на Ізраїль випустило заяву, у якій засудила іранські удари.

Подібні дії є абсолютно неприйнятними, безвідповідальними та несуть ризик безпрецедентної подальшої ескалації ситуації на Близькому Сході,
– зазначили у структурі.

У МЗС закликали докласти всіх зусиль, аби не допустити переростання протистояння в масштабніший регіональний конфлікт. Окрім цього, Україна наголосила, що атака Ірану вкотре демонструє важливість мобілізації всіх сил вільного світу на захист глобальних кордонів демократії.

Зеленський про атаку Ірану

Володимир Зеленський заявив, що Україна засуджує атаку Ірану проти Ізраїлю з використанням дронів “Шахед” і ракет. Він акцентував, що наша держава добре знає весь жах аналогічних атак з боку Росії, яка застосовує таку ж тактику масованих повітряних ударів.

За словами президента, потрібно докласти всіх зусиль, щоб запобігти подальшій ескалації на Близькому Сході. Він додав, що дії Ірану загрожують усьому регіону та світу так само як дії Росії становлять ризик поширення війни. Світ має дати рішучу та об’єднану відповідь на спільництво двох режимів у поширення терору.

Звук безпілотників “Шахед”, інструмента терору, однаковий у небі над Близьким Сходом і Європою. Цей звук має стати тривожним дзвінком для вільного світу, демонструючи, що лише наша єдність і рішучість можуть урятувати життя та запобігти поширенню терору по всьому світу,
– написав Зеленський.

Окрім цього, український лідер заявив, що світ не може чекати, поки тривають дискусії. Лише відчутна допомога зупинить дрони та ракети. Тому надзвичайно важливо, щоб Конгрес Сполучених Штатів ухвалив необхідні рішення для зміцнення союзників в критичний час.

Ситуація на Близькому Сході

  • У ніч на 14 квітня Іран випустив по Ізраїлю 185 безпілотників, 36 крилатих ракет та 110 ракет класу “земля-земля”. Повідомлялося, що атаки Ірану призвели до невеликих пошкоджень лише однієї військової бази Ізраїлю. Збивати цілі з Ірану Ізраїлю допомагали Сполучені Штати. Зазначається, що американцям вдалося перехопити понад 70 односторонніх ударних безпілотників і щонайменше три балістичні ракети.
  • Інститут вивчення війни повідомляє, що іранська атака була аналогічна тому, як Росія атакує Україну. Це означає, що Тегеран наслідує Москву в методах прориву протиповітряної та протиракетної оборони західного зразка. Аналітики побоюються, що США та партнери стикнуться з дедалі більш взаємопов’язаною групою супротивників, які допомагають один одному та вчаться один в одного. Ідеться про Іран, Росію, Північну Корею та Китай.
  • У той самий час ЗМІ з посиланням на ізраїльських посадовців зазначають, що Тель-Авів готує “серйозну відповідь” на іранську атаку. Щодо цього питання уже засідав військовий кабінет. Іран після масованої атаки заявив, що конфлікт вичерпано і закликав Ізраїль не робити помилок, інакше відповідь буде більш жорстка.
  • У цей час Джо Байден у розмові з Беньяміном Нетаньягу заявив, що США не братимуть участь у наступальних діях проти Ірану.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *