Джерела CNN розповіли, як швидко Байден ухвалив рішення щодо ударів по Іраку та Сирії

Як швидко Байден дозволив удари по Іраку та Сирії / Фото Getty Images

Президент Сполучених Штатів Байден схвалив удари по проіранських бойовиках в Сирії та Іраку ще в понеділок, 29 січня. Фактично він дозволив ці дії вже наступного дня після атаки на базу США в Йорданії.

Анонімні джерела розповіли міжнародним журналістам, що Байдену представили варіанти відплати майже відразу. Власне, одразу після того, як у Вашингтоні у неділю, 28 січня, отримали повідомлення про атаку на американську базу “Вежа-22” у Йорданії.

Байден дав “зелене світло” для ударів

Саме на зустрічі в Ситуаційній кімнаті зі своїми головними радниками з національної безпеки наступного ранку Байден дав конкретне “зелене світло” для першої серії ударів в Іраку і Сирії, яка була здійснена в п’ятницю. Про це зазначають у CNN.

Тоді ж Байден також був поінформований про те, що за недільну атаку безпілотника, згідно з джерелами, відповідальні бойовики, яких підтримує іранський Корпус вартових ісламської революції.

За інформацією преси, протягом наступних днів команда Байдена з національної безпеки працювала в тісній координації з Пентагоном, відстежуючи ситуацію в регіоні й допрацьовуючи плани. Чиновники констатували, що важливим фактором, який вплинув на терміни удару, була погода в регіоні.

Високопосадовці з різних відомств США збиралися в четвер, а потім знову в п’ятницю вранці для остаточної перевірки, перш ніж розпочати завдавати удари,
– пишуть у CNN.

Більше про цю ситуацію

  • У ніч на 28 січня 2024 року військову базу Сполучених Штатів в Йорданії атакували безпілотники. Згодом у Пентагоні, констатували, що внаслідок цієї атаки було поранено понад 40 американських солдатів, ще троє військових загинули.
  • Водночас у міноборони країни заявили, що до нападу причетне угруповання “Катаїб Хезболла”, яке підтримує Іран. Важливо, що Штати є важливим економічним партнером і гарантом безпеки Йорданії, місцеві офіцери проходять вишкіл у США.
  • З відповіддю у Вашингтоні довго не затягували, ввечері 2 лютого американські військові завдали ударів по більш ніж 85 цілях в Іраку і Сирії. Атака тривала близько 30 хвилин. Під прицілом були три об’єкти в Іраку і чотири в Сирії.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *