Лукашенко відмовився від частини повноважень

Частину президентських функцій, що стосуються приватизації державної власності, передадуть уряду і місцевим органам влади. Відповідний наказ Лукашенко підписав 22 липня 2021.

Радимо прочитати 27 років диктатурі: як Лукашенко перетворив Білорусь у заповідник СРСР

Лукашенко позбувся повноважень щодо приватизації

Приватизація державної власності стосувалася повноважень президента від 1998 року. Втім, Лукашенко не позбавляється усіх із них, а віддає лише маленьку частинку.

За внесеними правками функції глави держави про погодження емісії додаткових випусків акцій для ВАТ, що випускають сільськогосподарську продукцію, передали уряду. Якщо ж вони перебувають у власності районів чи інших адмінодиниць – то обласним виконавчим комітетам.

Авторитаризм Лукашенка

  • Лукашенка у західних ЗМІ часто називають “останнім диктатором Європи”.
  • Усе через авторитарний режим правління, використання адміністративного ресурсу на виборах, обмеження свободи ЗМІ, репресії противників режиму.
  • Станом на 2021 рік перебуває на посаді найтриваліше серед всіх європейських голів держав, крім монархів – 27 років.
  • Через порушення громадянських прав і прав людини Лукашенко зі свитою давно в чорному списку цивілізованого світу. Європейський Союз ввів санкції з 1998 року, а США з 2006 року.
  • Посилили санкції після кривавих зачисток протестів у Білорусі і затримання опозиційного журналіста Романа Протасевича.
  • Втім, сам Лукашенко після цього почав ще жорсткіше ставитися до населення: дозволив армії придушувати протести, а у ЗМІ спрямував десятки обшуків і затримань.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *