PR
Якість освітніх послуг МАУП відтепер визнано не лише українським, а й іноземними агентствами із забезпечення якості вищої освіти. Підтвердженням відповідності освітніх програм академії міжнародним стандартам є акредитаційні сертифікати європейських агентств, співпрацю з якими розпочато і неодмінно буде продовжено.
Розмаїття освітніх програм МАУП було і залишається надзвичайно широким. Утім, приводом для особливої гордості стають ті з них, що акредитовані іноземними акредитаційними агентствами з забезпечення якості вищої освіти, які видають сертифікати про акредитацію освітніх програм, що визнаються в Україні.
Акредитаційні сертифікати європейських агентств Academic Information Centre (Латвія) і Agency for Science and Higher Education (Хорватія) вже надано одинадцятьом програмам МАУП за спеціальностями «Право», «Психологія», «Туризм» і «Комп’ютерні науки». До того ж, тривають акредитаційні процедури ще за чотирма магістерським програмам за спеціальностями «Управління персоналом і економіка праці» та «Публічне управління й адміністрування».
Колектив академії пишається здобутком і розказує абітурієнтам і решті зацікавлених, у чому полягає суть цього досягнення.
Акредитація освітніх програм: нові часи – нові виклики
Користуючись популярністю серед українських студентів та абітурієнтів, заклад стабільно прагне вдосконалювати якість освітніх програм, розвиваючи їх і актуалізуючи відповідно до сучасних викликів.
Чому освітні програми потребують оновлення? Будь-яка освітня програма зазнає сприятливих і шкідливих впливів у відповідності до тих процесів, що відбуваються як загалом у суспільстві, так і в окремо взятій системі вищої освіти. А оскільки та ж сама пандемія та стрімка зосередженість освітніх закладів на дистанційних методах навчання протягом останніх років стає загальним трендом, то й еволюція освітніх програм МАУП сягає нових рівнів.
Наразі академія створює та висуває на акредитацію такі освітні програми, яким притаманний колосальний потенціал з огляду на сучасні реалії та у відповідності до існуючих вимог – як українського Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, так і закордонних акредитаційних агентств, акредитаційні сертифікати яких визнаються в Україні згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 р. № 554-р.
Міжнародна акредитація – це висока оцінка, утім, і фактор розвитку
Нову систему акредитації закладів вищої освіти в Україні створено лише нещодавно. З 2019 року вона має унікальний механізм для удосконалення наявних та затвердження нових освітніх програм, утім, як будь-що нове, для максимальної дієвості система забезпечення якості вищої освіти потребує часу. Іноземні ж агентства цей шлях розвитку й адаптації вже лишили в минулому, тож видані ними акредитаційні сертифікати стають для закладів по всьому світу запорукою успішного функціонування освітніх програм.
Міжнародна акредитація у жодному разі не вказує на зразкову бездоганність освітньої програми. Скоріше, саме цього на папері раніше прагнули українські заклади вищої освіти. Тепер же, згідно з новими вітчизняними та стабільно вкоріненими за кордоном вимогами, очікування наступні: сучасна програма формує освітнє середовище та культуру комфорту, спільного професійного розвитку, соціальної взаємодії та відповідальності. І саме так залишиться вдосталь простору до невпинного вдосконалення процесів і процедур її реалізації, а значить, триватиме подальший її розвиток.
Безперервність освіти на всіх рівнях як запорука її якості
Висока якість освіти є чи не основною цінністю для МАУП. І нові глобальні виклики, як то світова пандемія, і цілком очікуване оновлення процедур і критеріїв акредитації не стають перепоною для подальшого втілення цілей і місії Академії: забезпечувати безперервність і незаперечну якість вищої освіти, підвищувати цифрові компетенції, творчі здібності та моральні якості молодих професіоналів у різноманітних галузях в Україні.
Освітні програми, акредитовані закордонними агентствами, як от AIC в Ризі (Латвія) чи AZVO в Загребі (Хорватія), якраз і є успішними кейсами, що втілюють собою принцип безперервності освіти на всіх рівнях. Такі освітні програми мають потенціал до розвитку, вдосконалення, змін у відповідності до актуальних викликів. Ось детальний перелік програм, що заслуговують на увагу українських студентів, який заклад намагається стабільно розширювати.
У латвійському AIC (Academic Information Centre) МАУП дотримано відповідних процедур і отримано акредитаційні сертифікати для наступних програм:
- магістерська програма за спеціальністю «Право» в Хмельницькому інституту МАУП ім. Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України;
- магістерська програма за спеціальністю «Право» в Херсонському інституті МАУП;
- магістерська програма за спеціальністю «Право» в Волинському інституті МАУП ім. В’ячеслава Липинського;
- магістерська програма за спеціальністю «Право» в Одеському інституті МАУП;
- магістерська програма за спеціальністю «Право» в Житомирському інституті МАУП;
- магістерська програма за спеціальністю «Право» в Центральноукраїнському інституті МАУП у Кропивницькому;
- магістерська програма за спеціальністю «Психологія» в Дніпровському інституті МАУП;
- магістерська програма за спеціальністю «Психологія» у Львівському інституті МАУП.
У хорватському AZVO (Agency for Science and Higher Education) МАУП дотримано відповідних процедур і отримано акредитаційні сертифікати для таких програмам:
- бакалаврська програма за фахом «Туризм» в Інституті міжнародних відносин і соціальних наук МАУП у Києві;
- бакалаврська програма за фахом «Комп'ютерні науки» в Інституті комп'ютерно-інформаційних технологій і дизайну МАУП у Києві;
- програма PhD за спеціальністю «Право» в Інституті права ім. князя Володимира Великого в Києві.
Ще чотири освітні програми МАУП перебувають у процесі акредитації іноземними агентствами, процедури мають завершитися в найближчій перспективі:
- магістерська програма за спеціальністю «Управління персоналом і економіка праці» в Одеському інституті МАУП;
- магістерська програма за спеціальністю «Управління персоналом і економіка праці» в Центральноукраїнському інституті МАУП, Кропивницький;
- магістерська програма за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування» в Чернігівському інституті МАУП;
- програма PhD за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування» в Інституті міжнародних відносин і соціальних наук МАУП, Київ.
Отримані документи адміністрація МАУП подала на розгляд до Національного агентства із забезпечення якості освіти, і відповідно, було прийнято рішення про внесення сертифікатів про акредитацію в Єдину державну електронну базу з питань освіти.
вступ на бакалавра
вузи України
Источник: osvita.ua