Наскільки швидко летить “Циркон” і звідки ворог пускає ракети: пояснення ВМС і Defense Express

Коротка версія новини

  • Запуск ракети “Циркон” по Києву став швидким.
  • Росіяни використовують мобільні наземні пускові установки, сказав речник ВМС.
  • Точний підльотний час ракети важко визначити – треба багато параметрів для розрахунків, зазначили експерти. Але важливо ефективно виявляти ракету та реагувати на запуск.

Російська ракета “Циркон” / Скриншот 24 Каналу

Росіяни атакували Україну 25 березня ракетою “Циркон”, запущеною з Криму. Зараз з’являються різні характеристики цієї зброї, але чітко відомо одне: вона летить досить швидко, тож у людей є кілька хвилин, щоб сховатися.

Запуск “Циркона” по Києву відбувся дуже швидко, вибухи пролунали одночасно з тривогою. Спікер ВМС Дмитро Плетенчук в ефірі телемарафону розповів про особливості пусків ракет останнім часом.

Звідки росіяни пускають ракети

Наземні пускові є мобільними, вони не стаціонарні. Це не морські пуски – ворог використовує пересувні установки. Росіяни швидко їх розгортають і так само швидко згортають, тож уразити їх досить складно. Водночас Сили оборони шукають рішення, пояснив речник Військово-морських сил.

Наскільки швидко летить “Циркон”

Експерти Defense Express уточнили, як швидко летить “Циркон”. Вони пояснили: відстань по прямій буде меншою за відстань реального польоту за параболою. А “будь-яка ракета летить за певною траєкторією, спочатку вона підіймається на значну висоту, потім розганяється, потім починає знижуватись і у піке мчиться до землі”. До того ж “Циркон” має аеробалістичну траєкторію польоту, тобто маневрує.

Після чергової невдалої для Росії атаки по Києву своєю найновішою ракетою 3М22 “Циркон” у мережі швидко поширились розрахунки її підльотного часу, мовляв, до столиці вона летить 3 хвилини, до Одеси – 1. Але справа в тому, що такі “розрахунки” не мають відношення до реальних,
– указують журналісти.

Тож дані, що швидкість “Циркона” складає 9 тисяч кілометрів на годину, не зовсім коректні.

Щоб обрахувати точний підльотний час, треба мати цілу низку даних, зокрема точні параметри:

  • ракети;
  • її швидкості;
  • висоти польоту;
  • точної траєкторії загалом з урахуванням маневрів.

“Наразі навряд хтось взагалі точно може сказати, який із точністю до секунди підльотний час “Циркона” до будь-якого міста України. Але більш важливим параметром є те, наскільки швидко сам запуск ракети буде зафіксований, проведена ідентифікація та через скільки буде оголошено попередження про загрозу. А це вже дійсно означає, що залишається дуже обмаль часу для того, щоб знайти безпечне місце”, – підсумовують у матеріалі.

Цікаво! Кияни були шоковані нахабною атакою, але не зламалися. Мережею поширилося відео, як дівчина-бариста продовжила варити каву після прильоту по кафе.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *