Освіта, церква, безбар’єрність: Зеленський представив план збереження людського капіталу

Освіта, церква, безбар'єрність: Зеленський представив план збереження людського капіталу

Держава має забезпечити сприятливі умови для кожного, хто хоче пов'язати своє життя з Україною, передусім провадити політику відновлення.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це заявив Президент Володимир Зеленський у Верховній Раді, представляючи пункт внутрішнього Плану стійкості України, присвячений збереженню людського капіталу.

"Бути українцем – це не бути осторонь України. Потрібні умови для кожного громадянина в Україні, для кожного, хто хоче пов'язати свою долю з Україною, з її майбутнім. У додатках саме до цього пункту Плану стійкості найперше буде опрацьовано українську політику щодо відновлення. Адже нам потрібно відновлення — і не просто тих чи інших об'єктів — а передусім відновлення життя людей", — сказав він.

Другим аспектом збереження людського капіталу Президент назвав національний стандарт з безбар'єрності. За його словами, він стосується не лише інфраструктури.

"Українська політика цифровізації прибирає бар'єри, які не просто зменшували доступ різних груп нашого суспільства до послуг, а робили суспільство більш розділеним. Цифровізація забезпечує в Україні рівноправ'я всіх громадян. Ми маємо це розвивати. Українська «Дія», українська «Мрія», всі інші наші державні, громадські цифрові сервіси дуже важливо продовжувати зміцнювати. Дякую всій команді, яка працює над цим", – сказав Зеленський.

Глава української держави зауважив, що третім фактором є освіта. Зокрема, Україні потрібен новий, "надзвичайний", підхід до освіти.

"Окрім звичних функцій освітньої галузі, маємо забезпечити реалізацію ще одного завдання — збереження мільйона українських дітей, які зараз через війну перебувають у різних куточках світу, в полі української культури. Щоб вони залишилися в полі українського національного буття. Від належного виконання цього завдання багато в чому залежить майбутнє нашої держави", – сказав він.

Водночас Зеленський акцентував на модернізації соціальної політики. За його словами, політика охорони здоров'я має бути спрямована на реальну досяжність національних цілей зі збереження життя людей та збільшення тривалості життя українців.

"Україні потрібна спеціальна політика дитинства — конкретні заходи, які допомагають батьківству в Україні, підтримують сімейне виховання, дозволяють дитині рости у безпечному та сучасному соціальному середовищі", – підкреслив він.

Водночас Зеленський зауважив, що важливою є державна політика щодо церкви та релігійних організацій, що полягає в розвитку співпраці між державою та церквами.

"За умови збереження світського характеру державних інституцій ми маємо і можемо розвивати партнерство між державою та церквою, між державою та релігійною спільнотою. В Україні є глобально важливий інституційний приклад такої співпраці – Рада церков та релігійних організацій. І на базі цієї інституції сформовано вже діалог між державою та всіма релігійними спільнотами в країні. У рамках цього діалогу можемо визначати, які моделі більшої співпраці здатні зміцнити нашу державу та всіх наших людей, нашу духовну незалежність, нашу соціальну роботу в українській державі", – сказав він.

Зеленський наголосив, що не йдеться про московську церкву.

"Час тих, хто освячує терор, закінчився", – наголосив Президент.

Як повідомляв Укрінформ, раніше Зеленський заявляв, що поряд із Планом перемоги необхідно опрацювати всі необхідні кроки, які забезпечать Україні внутрішню стабільність. Це стосується фронту, ОПК, економіки та фінансів, інформаційної сфери, забезпечення справедливості, регіональної роботи та інших стратегічних галузей.

Фото: ОП

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *