Голова Світової координаційної виховно-освітньої ради (СКВОР) Світового конгресу українців Любов Любчик і голова Місії СКУ в Україні Андрій Шевченко долучилися до національної освітянської конференції EdCamp «Точка стійкості – 2024».
Як передає Укрінформ, про це йдеться на сайті СКУ.
«Місія українського вчителя в Україні – державотворча. Місією СКВОР при СКУ є координація діяльності виховно-освітніх інституцій в діаспорі та сприяння розвитку і поступу української освіти за кордоном», – розповіла Любов Любчик.
Водночас Андрій Шевченко розповів більше про діяльність та пріоритети СКУ.
Любчик і Шевченко також мали можливість поспілкуватися з Андреасом Шляйхером, світовим освітнім лідером, засновником міжнародного дослідження PISA, директором з питань освітніх навичок OECD.
«Андреас Шляйхер, освітній гуру, говорив про навички 21 століття загалом і важливість соціально-емоційних навичок зокрема, академічну успішність, коли знання і навички, здобуті протягом навчання, учні здатні використовувати в реальних життєвих ситуаціях. Зачепили питання української діаспори у світі та потребу у формуванні, розвитку і збереженні української національної ідентичності за кордоном», – додала Любов Любчик.
В СКУ зауважили, що, за словами Шляйхера, дані соціальних досліджень свідчать, що учні, які втрачають ідентичність, навчаються гірше через втрату мотивації та втрату відчуття своєї приналежності.
«Тому питання формування і збереження національної свідомості та української ідентичності має бути пріоритетним завданням для української освіти закордоння», – наголосили представники СКУ.
Національна конференція EdCamp Точка стійкості – 2024 відбулася з 24 по 27 червня. До події долучилися українські високопосадовці, освітні експерти з усього світу, а також громадські організації.
Нагадаємо, що напередодні конференції EdCamp «Точка стійкості – 2024» перша леді України Олена Зеленська обговорила з директором директорату освіти та навичок Міжурядової організації зі сприяння економічному та соціальному добробуту людей у світі (ОЕСР) Андреасом Шляйхером взаємодію між учнями та вчителями та реалізацію проєктів Всеукраїнської програми ментального здоров’я.