Професійно-технічна освіта в умовах війни: пояснює МОН

підготували фахівці Міністерства освіти і науки.

Що робити, якщо заклад професійної (професійно-технічної) освіти розташований у зоні бойових дій, а адміністрація закладу не виходить на зв'язок?

Необхідно звернутися до департаменту освіти і науки відповідної обласної військової адміністрації (номери телефонів можна знайти на сайті відповідної установи).

Якщо немає зв’язку з місцевими органами влади, потрібно надіслати письмове звернення на електронну адресу МОН: [email protected].

Як поновити документи про професійну (професійно-технічну) освіту?

Щоб отримати документ повторно, необхідно звернутися із заявою до закладу, який його видав, із відповідною заявою.

Якщо профтех припинив діяльність, заяву потрібно адресувати до його правонаступника, інформацію про якого можна дізнатися в департаменті освіти і науки обласної військової адміністрації.

Якщо ж правонаступник відсутній, заяву потрібно подати до департаменту освіти і науки обласної військової адміністрації, де мають визначити заклад, що замовить і видасть дублікат.

Якщо внаслідок активних бойових дій доступ до закладу тимчасово відсутній, рекомендуємо звернутися до департаменту освіти і науки обласної військової адміністрації або МОН для з'ясування можливості отримання дублікату, а також подальших інструкцій.

Як отримати довідку про навчання в закладі професійної (професійно-технічної) освіти для подання її до військкомату?

Як відомо, учнів і працівників закладів професійної освіти звільнили від призову під час мобілізації.

Для отримання довідки про навчання необхідно звернутися до адміністрації закладу освіти. У разі якщо профтех перебуває в зоні бойових дій і не має зв'язку з адміністрацією закладу, потрібно звернутися до департаменту освіти і науки відповідної обласної військової адміністрації.

Як перевестися до закладу професійно (професійно-технічної) освіти в іншій області? Як поновити навчання в іншій області?

Учню (батькам або законним представникам) потрібно подати заяву до закладу професійної освіти, де він навчався, або до департаменту освіти і науки обласної військової адміністрації. У заяві необхідно вказати професію та заклад, до якого учень хоче перевестися. Заяву можна подати в будь-який спосіб (через пошту, Telegram, Viber, WhatsApp тощо).

Якщо немає змоги подати заяву до закладу освіти або департаменту освіти і науки обласної військової адміністрації, її можна подати до закладу, куди учень планує перевестися або департаменту освіти і науки (за місцем розташування закладу).

Як можна дізнатися, які заклади професійної (професійно-технічної) освіти навчають відповідним робітничим професіям?

Обрати профтех, який навчає конкретним робітничим професіям можна на сайті Єдиної державної електронної бази з питань освіти (ЄДЕБО). Заклади професійної освіти можна відсортувати за містом і професією за посиланням.

Докладніше ознайомитися з робітничими професіями можна на Facebook-сторінці МОН за тегом #ПояснюємоПрофесії.

Як відбувається виплата зарплати профтехосвітянам в умовах воєнного стану? Чи можна звільнити працівника з місця роботи через вимушений переїзд?

20 березня 2022 року набула чинності стаття 571 ЗУ «Про освіту», яка передбачає державні гарантії для працівників закладів освіти в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану.

Учням, педагогам і адміністративним працівникам закладів освіти, які в умовах воєнного стану були вимушені змінити місце проживання, гарантують:

  • організацію освітнього процесу в дистанційній формі або в будь-якій іншій формі, що є найбільш безпечною для учасників;
  • збереження місця роботи, середнього заробітку, здійснення виплати стипендій та інших виплат, передбачених законом;
  • місце проживання (пансіон, гуртожиток тощо) та забезпечення харчуванням (у разі потреби).

Як відбувається виплата стипендій у зоні бойових дій?

Виплата стипендій, зокрема в зоні бойових дій, гарантована статтею 571 ЗУ «Про освіту». Учні закладів професійної освіти отримуватимуть стипендії та інші соціальні виплати у тому закладі освіти, де вони навчалися до війни.

Яка тривалість відпусток для педагогів під час воєнного стану?

У період дії воєнного стану щорічна оплачувана відпустка триває 24 календарні дні. При цьому працівникові можуть бути надані щорічні додаткові, соціальні та інші відпустки.

Якщо тривалість щорічної основної відпустки працівника понад 24 календарні дні, різниця не втрачається, а має бути надана після завершення дії воєнного стану.

Як звільнитися із закладу професійної (професійно-технічної) освіти, який розташований у зоні бойових дій?

Працівник закладу професійно-технічної освіти може звільнитися за власною ініціативою, подавши заяву про звільнення директору закладу. Заяву можна подати у будь-який спосіб (пошта, Telegram, Viber, WhatsApp тощо).

Якщо подати заявку немає можливості, працівнику потрібно звернутися до департаменту освіти і науки обласної військової адміністрації. Контактні дані розміщено на сайтах відповідних установ.

Чи можна педагогу працювати в закладі професійної (професійно-технічної) освіти, якщо територія захоплена російськими окупантами?

Співпраця з окупаційною владою та викладання за російською програмою буде трактуватися як колабораціонізм або державна зрада. Якщо окупаційна влада змушує навчати за російською програмою, то педагог має право припинити трудові відносини, подавши відповідну заяву до керівника закладу або регіонального департаменту освіти і науки. Заяву можна подати у будь-який спосіб: пошта, Telegram, Viber, WhatsApp тощо.

Міністерства освіти і науки.

профтехосвіта

Источник: osvita.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *