Шкільні знання з історії перевіряють на ДПА, – голова комітету ВР

Засвоєння випускниками шкіл знань, що відповідають державному стандарту середньої освіти, зокрема з історії України, перевіряється під час проведення ДПА, а не вступних іспитів до закладів вищої освіти.

На цьому наголосив голова парламентського комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак, коментуючи модель проведення НМТ та попередні опитування щодо вибору вступниками тестових предметів.

«Ті, хто вимагають обов’язкову історію України, плутають ДПА і ЗНО (НМТ). ЗНО потрібно для вступу, і різні спеціальності вимагають підготовки абітурієнтів за різними предметами. Хибно, коли на медицину вступають ті, хто краще знає історію, а не біологію. А суть ДПА полягає в тому, щоб перевірити засвоєння випускниками закладів середньої освіти знань, які відповідають державному стандарту середньої освіти. Тому тим, хто вимагає обов’язкове складання історії України, варто вимагати повернення ДПА, яке скасовується вже три роки через пандемію і воєнний стан», – наголосив Бабак.

Він також підкреслив, що цілком очевидно, що знання історії України – обов’язкові і потрібні кожному громадянину України, особливо за нинішніх умов. 

«Не бачу жодних проблем з необов’язковою історією України. Її добровільно обирають майже половина майбутніх абітурієнтів», – підкреслив голова профільного комітету ВР.

Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram.

ЗНО

Источник: osvita.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *