В Україні оновлять підходи до викладання інформатики 

В Україні буде оновлено зміст шкільного курсу з інформатики, а також підходи до навчання інформатики у школах.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров під час презентації проекту.

За його словами, пілотний проект стартує вже 1 вересня 2022 року.

Оновлення змісту і освітніх ресурсів предмета інформатики є частиною великої реформи IT-освіти України. Планується, що з 1 вересня 2023 року оновлений зміст предмета інформатики для закладів загальної середньої освіти буде реалізовуватися на загальнодержавному рівні.

«Один із наших ключових проєктів у рамках реформи IT-освіти — оновлення шкільного курсу з інформатики. У закладах освіти застаріле програмне забезпечення, не вистачає вчителів з ІТ-освітою, предмет викладають вчителі інших предметів. Це зовсім не ті уроки інформатики, які допоможуть дітям знайти себе в новому цифровому світі. Впевнений, що оновлені уроки з інформатики стануть тим першим базисом, який допоможе дітям потім легко знайти себе в IT-спеціальностях», – наголошує Михайло Федоров.

Зокрема, проектом передбачено залучення найкращих українських та європейських експертів, а також представників ІТ-кластерів та ІТ-асоціацій України, які вже готові надати зі свого боку технологічну експертизу для ефективного впровадження новітніх цифрових технологій у викладання, навчання та оцінювання учнів, а також створення нового контенту для шкільного предмета інформатики у 1–11 класах.

Своєю чергою директор Інституту модернізації змісту освіти Євген Баженков зазначає, ініціатива Мінцифри є актуальною та сучасною.

«МОН та ІМЗО надаватимуть науково-методологічну підтримку авторським колективам у підготовці нових та сучасних програм, у створенні нових, цікавих освітніх ресурсів для учнів, у розробці освітніх програм підвищення кваліфікації вчителів Інформатики! Разом ми досягнемо кращих результатів в процесі модернізації змісту освіти в умовах розвитку цифрового суспільства в Україні», – сказав Баженков.

Источник: osvita.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *