В Україні створять мережу екзаменаційних центрів

В Україні створять мережу екзаменаційних центрів для проведення оцінювань з використанням комп’ютерної техніки.

Відповідний План заходів щодо створення мережі екзаменаційних центрів на період до 2030 року був затверджений на засіданні уряду.

Як повідомили у МОН, запровадження центрів дозволить проводити освітні оцінювання з використанням цифрових технологій, а також ефективно розвивати національну систему освітніх вимірювань.

Планується, що мережа екзаменаційних центрів забезпечить проведення окремих видів освітніх оцінювань у комп’ютерному форматі, серед яких міжнародні порівняльні оцінювання, зокрема PISA, моніторингові дослідження якості освіти регіонального та локального рівнів, іспити для визначення рівня володіння державною мовою.

«Завдяки використанню цифрових технологій будуть створені стандартизовані умови для уніфікованого, прозорого та об’єктивного оцінювання. Також це гарантуватиме безпеку учасників освітніх оцінювань та тестувань під час поширення на території України інфекційних хвороб та запровадження карантинних обмежень», – наголосили в Міністерстві освіти.

Також у Міносвіти зазначили, що оскільки Український та регіональні центри оцінювання якості освіти уже мають успішний багаторічний досвід проведення освітніх вимірювань, мережу екзаменаційних центрів планується створити у вигляді відокремлених структурних підрозділів РЦОЯО в кожному обласному центрі та місті Києві.

У довгостроковій перспективі мережу екзаменаційних центрів буде розбудовано на базі закладів освіти, що дозволить перевести в цифровий формат національні зовнішні оцінювання з великою кількістю учасників.

PISA в Україні

Источник: osvita.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *