В Україні відкриють Офіс програми «Горизонт Європа»

Європейський Союз допоможе створити та профінансує роботу Офісу програми «Горизонт Європа» в Україні.

Про це повідомила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн під час візиту до України.

Планується, що відкриття Офісу «Горизонт Європа» відбудеться до кінця 2027 року.

Ключовими завданнями Офісу стане надання цільової підтримки українським дослідникам у підготовці конкурсних заявок та пошуку відповідних партнерів і здійснення моніторингу реалізації проєктів співпраці та популяризація наукової співпраці.

Також фахівці Офісу проводитимуть тренінги щодо підготовки конкурсних пропозицій та формуватимуть ефективну мережу національних контактних пунктів, що надаватимуть професійні послуги українським дослідникам та інноваторам по всій країні.

За словами міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, створення Офісу допоможе зберегти науковий та інноваційний потенціал країни.

«Це стане каталізатором для посилення участі України в програмі «Горизонт Європа» та допоможе зберегти науковий та інноваційний потенціал України у складні для науки часи. Ми формуємо сталі зв’язки між дослідницькими та інноваційними спільнотами України та ЄС», – зазначив міністр.

Очікується, що робота Офісу сприятиме інтеграції України до Європейського дослідницького простору, а також посилить розбудову країни в межах Плану відновлення України.

Источник: osvita.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *