У МОН роз’яснили особливості прийому вступників з ТОТ

Міністерство освіти надало роз’яснення щодо особливостей вступу абітурієнтів з окупованих територій та мешканців лінії зіткнення.

Згідно з листом МОН, вступники, які виїхали на підконтрольну Україні територію до 1 січня 2022 року, не можуть кваліфікуватись за пільговою категорією 107 (мешканці тимчасово окупованій території окремих районів Донецької та Луганської областей, території населених пунктів на лінії зіткнення). 

Такі вступники можуть бути кваліфіковані за пільговою категорією 117 (внутрішньо переміщені особи) або пільговою категорією 109 (мешканці особливо небезпечної території), якщо вони не зареєстровані на іншій, крім тимчасово окупованої та особливо небезпечній територій, та ними буде надано документальне підтвердження проживання на особливо небезпечній території.

Також у МОН нагадали, що граничний строк прийому заяв та документів для вступників, які претендують на квоту-2 та вступають на основі результатів НМТ чи ЗНО, не встановлений, тому визначається приймальною комісією закладу вищої освіти.

Визначення відбувається з урахуванням того, що оприлюднення списків осіб, рекомендованих до зарахування за квотою-2, з повідомленням про отримання чи неотримання ними права здобувати вищу освіту за бюджетні кошти здійснюється не пізніше 12:00 17 серпня.

«Після цих дат вступники, які претендують на квоту-2, можуть подавати документи в порядку завершального етапу вступної кампанії. Строки прийому документів на завершальному етапі вступної кампанії визначаються закладами вищої освіти, але не пізніше 12:00 29 вересня», – зазначили у Міністерстві освіти.

Окрім того, у МОН звернули увагу, що вступники, які отримали рекомендації до зарахування за квотою-2, можуть підтвердити лише одну рекомендацію з найвищою визначеною вступником пріоритетністю, за якою така рекомендація була надана, та мають виконати вимоги до зарахування на місця державного замовлення.

«Вступники, які отримали хоча б одну рекомендацію до зарахування на бюджетне місце за квотою-2, але не виконали вимоги до зарахування за найвищою визначеною ними пріоритетністю у встановлений термін, втрачають право на участь у конкурсі на місця державного або регіонального замовлення, включаючи заяви за іншими пріоритетностями та можливість переведення на місця державного (регіонального) замовлення в межах вступної кампанії 2022 року», – наголосили у МОН.

умови вступу

Источник: osvita.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *