У ВР обговорюють запровадження відеофіксації уроків

У Верховні Раді розпочався діалог щодо доцільності запровадження в Україні відеофіксаціі освітнього процесу.

Про це повідомила народна депутатка, перша заступниця голови Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики Ірина Констанкевич.

За її словами, питання щодо доцільності запровадження та правового регулювання питання відеофіксаціі освітнього процесу було обговорене на засіданні підкомітету у справах сім’ї та дітей Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики.

Констанкевич підкреслює, що йдеться саме про відеофіксацію для фіксації протиправних дій і додавання такого відео (за необхідності) до звернення або доказу у суді, а не для оприлюднення у соцмережах або медіа.

Також народна депутатка зауважила, що перевагами такого нововведення можуть стати протидія булінгу та мобінгу, захист від неправдивих звинувачень, фіксація та розкриття крадіжок, отримання даних щодо інцидентів між учнями та педагогами.

Водночас недоліками відеофіксації освітнього процесу є складні процедури захисту персональних даних, висока вартість обладнання та його обслуговування, недосконалість законодавства, зокрема, у частині необхіднідності згоди всіх без винятку присутніх учасників освітнього процесу на проведення відеофіксації.

«Маємо вивчити досвід відеофіксації освітнього процесу в інших країнах світу, зокрема, маємо напрацювання Ізраїлю, Великобританії, Норвегії, Китаю, США. Запрошую кожного до відкритої дискусії щодо цього питання. Товариство, дайте аргументовану відповідь – ви за чи проти відеофіксації освітнього процесу в Україні», – наголосила народна депутатка.

Источник: osvita.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *