У Зеленського сказали, на що витратять 50 мільярдів від ЄС

Єврозоюз погодив надання Україні 50 мільярдів євро / Колаж 24 Каналу

Усі 27 лідерів Євросоюзу 1 лютого погодили 50 мільярдів євро допомоги для України. Додатковий пакет підтримки забезпечить стабільне, довгострокове та передбачуване фінансування для нашої держави.

Про це в ексклюзивному інтерв’ю 24 Каналу сказав радник голови ОПУ Михайло Подоляк. Він пояснив, куди Україна спрямує кошти від ЄС.

Як Україні допоможуть 50 мільярдів євро від ЄС

Як зазначив радник голови ОПУ, природа політичних відносин і в Європі, і в демократичному світі суттєво змінилась. Всі розуміють ризики, вагу та нинішню роль України. Тому фінансування обов’язково буде, зокрема й з боку Сполучених Штатів Америки.

Повне інтерв’ю з Михайлом Подоляком з’явиться 1 лютого о 17:00 на ютубі 24 Каналу. Не пропустіть!

“Стратегія України тільки одна – деокупація території та обов’язковий військовий програш Росії”, – наголосив Подоляк.

Зверніть увагу! Мова йде про 17 мільярдів прямої допомоги та 33 мільярди у вигляді кредитів, які Київ отримає протягом наступних чотирьох років, тобто у 2024 – 2027 роках.

50 мільярдів від ЄС – це макрофінансова допомога, яка буде спрямована на підтримку української економіки, щоб держава могла виконувати соціальні та бюджетні зобов’язання.

Це транші. Детально розписати цю програму та показати, на що і як ці гроші будуть використовуватись, може міністр фінансів,
– зауважив радник голови ОПУ.

Внаслідок повномасштабного вторгнення Росії наша країна втратила частину економіки та транзитивних можливостей, тому, враховуючи кількість соціальних програм та соціальне навантаження на державу, треба чітко розуміти, яке в нас буде фінансування з урахуванням дефіциту бюджету.

У нас є певний дефіцит. Левова частка грошей йде на фінансування армії, зокрема, на заробітні плати, соціальні виплати тощо. Однак ще є низка соціальних зобов’язань держави, які треба виконувати, і якраз на ці потреби буде направлена допомога від ЄС. Мова йде про зарплати бюджетникам, пенсії тощо,
– мовив Подоляк.

За його словами, допомога від Євросоюзу стабілізує макрофінансову ситуацію. Також це точно гарантує, що не буде суттєвих коливань курсів, невиплат та як мінімум на 4 роки стабілізує ситуацію з урахуванням того, що далі буде відбуватись в рамках війни.

ЄС надає Україні 50 мільярдів допомоги

  • Президент Європейської ради Шарль Мішель повідомив, що 1 лютого усі лідери Європейського Союзу погодили допомогу для України в розмірі 50 мільярдів євро.
  • Зазначимо, що проти виділення підтримки Україні виступав прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. Згодом він заявив про готовність розблокувати 50 мільярдів євро, однак висунув свою умову.
  • Президент України Володимир Зеленський подякував європейським союзникам за фінансове рішення на користь України. До того ж зауважив, що дуже важливо, що виділення траншу було ухвалене одноголосно всіма 27 країнами-членами ЄС.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *