Упродовж 16 травня по всій Україні діятимуть графіки погодинних відключень світла

Коротка версія новини

  • В Україні з 16 травня діятимуть графіки погодинних відключень світла для побутових і промислових споживачів.
  • Причина обмежень – збільшення споживання електроенергії через російські атаки на українську енергетику.
  • Графіки погодинних відключень допомагають зробити контрольовані відключення передбачуваними та енергосистему безпечною.

В Україні вводять графіки погодинних відключень / Колаж 24 Каналу

Упродовж доби 16 травня по всій Україні для побутових і промислових споживачів будуть діяти планові обмеження. Ідеться про графіки погодинних відключень.

Про введення графіків погодинних відключень електроенергії повідомили в Укренерго. Зауважимо, що подібні заходи потрібні на тлі збільшення російських атак на українську енергетику протягом останнього часу.

По Україні вводять погодинні відключення світла

З 00:00 та впродовж доби 16 травня по всій Україні для побутових та промислових споживачів будуть діяти планові обмеження – графіки погодинних відключень (ГПВ),
– ідеться в повідомленні Укренерго.

Зазначається, що це допоможе зробити контрольовані відключення більш передбачуваними для споживачів, а роботу енергосистеми більш безпечною. Водночас відомо, що диспетчерський центр “Укренерго” вже довів до обленерго ліміти споживання кожного регіону.

Отримати інформацію про те, як саме будуть діяти обмеження споживання у вашому регіоні, можна буде в кабінеті споживача, на офіційних сайтах обленерго, а також на їхніх сторінках у соцмережах.

У чому причина таких обмежень

Як пояснили в Укренерго, причина обмежень – збільшення споживання електроенергії під час похолодання. Адже потужностей українських електростанцій недостатньо через наслідки п’яти ракетно-дронових атак, здійснених Росією по українській енергосистемі з 22 березня.

Згідно з оприлюдненою інформацією, обсяг обмежень розподілений рівномірно між всіма регіонами. Зокрема, енергоживлення об’єктів критичної інфраструктури не обмежується.

Зауважимо також, що з 19:25 до 22:00 сьогодні, 15 травня, “Укренерго” запровадило контрольовані аварійні відключення для промислових і побутових споживачів в усіх регіонах України.

У Києві, Львові та низці областей екстрені відключення

  • Сергій Коваленко, генеральний директор YASNO, розповів, що зараз у Києві та Дніпрі – екстрені відключення. Сьогоднішній досвід показує потребу впровадження графіків. Тож Укренерго розрахувало та довело ОСР ліміти споживання на завтра з 00:00 до 9:00 та з 16:00 до 00:00.
  • Коваленко зазначив, що у випадку перевищення цих лімітів будуть застосовуватися стабілізаційні відключення, тобто графіки. У ДТЕК надали інформацію щодо тих регіонів, де екстрені відключення. Зокрема, йдеться про Київ, а також Київську, Одеську, Дніпропетровську, Донецьку області.
  • Відомо, що на Івано-Франківщині також знову ввели екстрені відключення світла за розпорядженням НЕК “Укренерго”, про що повідомили в “Прикарпаттяобленерго”.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *