Увечері українцям можуть вимкнути світло: Укренерго назвало конкретні години

В Україні дефіцит електроенергії внаслідок погіршення погодних умов / Колаж 24 Каналу

Внаслідок постійних російських атак, а також значного похолодання, в енергосистемі виник дефіцит електроенергії. Тому Укренерго вимушено вводить аварійні відключення світла.

Вранці в Україні вже вимикали світло через нестачу електроенергії. Втім, в Укренерго не виключають, що аварійні відключення доведеться застосувати знову.

Коли можливі відключення

Так, за умови зростання у вечірні години максимального споживання, з 18:00 по 23:00 ймовірне введення аварійних відключень для побутових та промислових споживачів.

Також сьогодні з 00:00 до 10:00 та з 16:00 до 24:00 для промислових споживачів будуть діяти графіки обмеження потужності.

Нагадаємо, що основними причинами дефіциту електроенергії, через який Укренерго вимушене вдаватися до обмежень, є зростання споживання через похолодання, а також наслідки російських обстрілів.

Тариф на світло може зрости у 2 рази

На думку експерта Геннадія Рябцева, підвищення вартості електроенергії може відбутися вже цього літа.

За словами Рябцева, ріст ціни залежатиме від того, чи враховуватиметься у тариф, крім собівартості електроенергії, ще й відновлення енергетичних об’єктів. У разі, якщо в оновлений тариф на світло врахують усі затрати, які потрібно нести генеруючим компаніям й операторам систем, то тоді один кіловат для споживачів коштуватиме майже 5 гривень.

Російські атаки на електростанції: що відомо

  • Внаслідок масованого обстрілу 8 травня дві гідроелектростанції виведено з експлуатації.
  • Загалом, починаючи з 22 березня 2024 року, це був уже п’ятий великомасштабний удар по українській енергетиці.
  • В Інституті вивчення війни пояснили, що ворог атакує енергетику, аби обмежити оборонно-промисловий потенціал України до прибуття американської допомоги. Основною ціллю противника є маневрена генерація – теплова та гідрогенерація.
  • У Центренерго розповіли, що в енергосистемі склалася досить важка ситуація. На сьогодні вона контрольована, але подальші атаки можуть призвести до критичної ситуації.
  • Після атаки 11 квітня Центренерго втратило 100 відсотків своєї генерації. Адже тоді була зруйнована Трипільська ТЕС, а перед цим і Зміївська.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *