Математика влітку: як не забути цифри за канікули

Автор тексту: Єлизавета Драбкіна

Дитина все забуде за літо! — із жахом думають батьки. Не буду нічого вчити на канікулах! — категорично заявляють діти. Але паніка скасовується: зібрали для вас 11 простих ігор із цифрами. Повірте, ваші розумники навіть не помітять, що прокачують математичні навички щодня.

1

Помічаємо цифри

Коли їдете з малечою у транспорті або йдете вулицею, попросіть дитину підмічати усі цифри, що її оточують. Це може бути номер будинку, номерні знаки на автомобілях, номери телефонів на рекламних бордах.

У цю гру можна грати й вдома — дитина може шукати цифри на годиннику, упаковці від солодощів, пульті від телевізора, у книзі чи під час перегляду фільму. Також можна загадати цифру і попросити малечу її відшукати.

У гру можна грати й інакше — потрібно послідовно порахувати до 20, використовуючи цифри, що вас оточують.

2

Розшифровуємо послання

Пронумеруйте кожну літеру алфавіту від 1 до 33: а=1, я=33. Щодня пишіть дитині приємне закодоване послання. Нехай дитина відчує себе маленьким детективом і дізнається загадку, що ховається за кодом. А дитина може написати і вам свою зашифровану записку.

3

Рахуємо вартість продуктів

Магазин — джерело ігор для малечі. Беручи пачку вафель, попросіть дитину вирахувати вартість однієї вафельки. Вартість можна округлити і вираховувати приблизний кошт. Або ж хай дитина порахує, скільки зможе купити шоколадних батончиків на 50 гривень.

4

Домашній магазин

Вигадайте ціни на різні продукти, наприклад, печиво коштує 10 гривень, макарони — 20, ковбаса — 40. Дайте дитині гроші з «Монополії» і запропонуйте купити продукти у межах ігрових купюр.

5

Чек у ресторані

У кафе або ресторані дитина може шукати в меню найдешевшу і найдорожчу страву. Або запропонуйте їй знайти усі страви вартістю від 50 до 150 гривень. А коли настане час розрахуватися за замовлення, попросіть дитину підрахувати повну вартість чека і 5 % чайових для офіціанта.

6

Розрахуйтесь за продукт

Покладіть перед дитиною копійки різних номіналів — для цього можете навіть розбити домашню скарбничку-свинку. Запропонуйте дитині купити яблуко за 45 копійок. Нехай малеча знайде 5 різних способів заплатити за фрукт.

7

Робимо припущення

Запропонуйте дитині зробити припущення: скільки фруктів поміститься у вазу, або скільки книжок стануть на полиці. А тоді разом перевірте, чи правильно спрогнозували. Хай дитина поміркує: як можна точніше розрахувати кількість предметів, що поміститься у коробці, шухляді.

8

Хто у сім’ї найвищий

Виміряйте висоту кожного члена родини. Хто найвищий, а хто найнижчий? Нехай дитина додасть висоту кожної людини і порівняє із поверхами будинку.

9

Скільки кавунів важить мама?

Можна зважити усіх членів родини, домашніх улюбленців та навіть продукти. А тоді порахувати: скільки хом’ячків важить тато? Або ж виявити, що вага мами складається з кавуна, собаки і дитини.

10

Логічні головоломки

Для школярів середньої школи цікавим стане додаток «Math | Пазли і математична гра». Він дозволяє проходити інтелектуальні ігри, приховані в геометричних формах. У іграх використовується той самий підхід, що й у тесті на визначення IQ. Користувачам необхідно відшукати взаємозв’язок між числами і приписати відсутні числа в кінці. Такі логічні головоломки покращують розумові здібності і швидкість розумової діяльності.

11

Судоку іншого левелу

Застосунок «Цифри. Математична головоломка» допоможе не забути основні арифметичні дії. Гра схожа на судоку, але вищого рівня: цифри треба вписувати в комірки, але арифметичні операції різноманітніші і завжди вказані між клітинками. Додаток дозволяє тренувати концентрацію і обчислювальні навички.

ТАКОЖ ЦІКАВО:

Як допомогти дитині полюбити математику: 7 ігор для школи й дому

Як словниковий запас, математика та цікавість до книг у дошкільнят визначають майбутнє

Поділитися цією статтею

Источник: www.osvitoria.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *