5 фактів про Барбару Оуклі, які надихнуть вас на кардинальні зміни

У листопаді освітня суперзірка Барбара Оуклі завітає до Києва, де проведе зустріч та майстер-клас у Освіторія Хабі

Її онлайн-курс Learning how to learn прослухали понад 4 мільйони осіб, а її книжки із практичними порадами ефективного навчання читають по всьому світу. Філологиня та професорка інженерних наук Барбара Оуклі спростовує міф про вроджених гуманітаріїв та математиків, бо сама досягла успіху в обох царинах. 13 та 14 листопада експертка поділиться методиками ефективного навчання у Освіторія Хабі. А тим часом пропонуємо 5 фактів про Барбару Оуклі, що надихнуть вас змінити власне життя.

Боятися математики, як смертельної хвороби

Дитиною Барбара Оуклі ненавиділа математику і природничі науки. Її тато був ветеринаром і часто брав маленьку Барбару з собою на виклики до хворих корів. Як пише сама дослідниця у книжці «Навчитися вчитися», вона любила тварин, читати і мріяти. Тоді як навіть простий принцип зображення часу на циферблаті годинника здавався їй безглуздим.

Підлітком, зізнається Барбара, вона не тямила навіть як перемикати канали телевізора, тож вирішила, що є зовсім нетямущою у техніці, а математичні рівняння сприймала, як смертельні хвороби, яких треба уникати будь-якою ціною. У результаті Барбара провалила усі шкільні тести з математики і природничих наук і з відзнакою здобула ступінь бакалавра зі слов’янських мов і літератур Вашингтонського університету.

Почати шкільну програму з алгебри у 26 років

Життя і Армія США кинули Барбарі Оуклі виклик — її взяли на службу до корпусу зв’язку: вона опинилася у світі радіо, дротів і телефонних систем. Барбара вирішила записатися на курс електроніки і закінчила його із найгіршим результатом у групі. «Я стала нещасним командиром підрозділу зв’язку», — пригадує Оуклі. Тоді вона вирішила перевчити свій мозок — полюбити математику, із технофоба стати технократом.

Барбара зрозуміла, що для цього доведеться почати від самого початку — опанувати шкільну програму з алгебри. На цьому шляху вона одразу налаштувала себе радіти навіть малим успіхам: «Не хапати забагато одразу, давати собі час на опанування нового і не зважати, що одногрупники здобудуть диплом швидше». Сміливість почати все знову у 26 і систематична робота дали приголомшливі результати: Барбара Оуклі отримала ступінь з електротехніки, а у 59 років — докторський ступінь з інженерних наук.

Бути жінкою на риболовецькому судні у Беринговому морі

Ви вже переконались, що сміливості цій жінці не бракувало. Поміж вивченням технічних наук, протягом кількох сезонів Барбара працювала перекладачкою на радянських траулерах, що ловили рибу у Баренцевому морі. Це був період потепління відносин між двома країнами у 1980-х, коли американські і радянські рибалки працювали разом. Цей непростий досвід Барбара описала у книжці «Hair of the Dog: Tales from a Russian Trawler».

«Я прокинулася у глибокій депресії: останні кілька тижнів я чула і розмовляла лише російською. Навіть запах довкола був лише російський — мийний засіб і гнила риба. Усе, чого мені хотілось, це бургер і картопля фрі з МакДональдсу і безперервний сон на чомусь, що не рухається» — так пригадує Барбара ті тижні у Баренцевому морі. Вона описує, як мила голову крижаною водою на борту корабля, як прала свої речі руками у раковині своєї кабіни, як моряки жартували і просили її перекладати американські телепрограми, як вона різко критикувала комунізм. «Ти забагато знаєш, час тебе убити» — жартував до Барбари один із капітанів. Пригадуючи ті часи, Барбара каже, що просто не могла опиратися можливості пригод.

Працювати радіо оператором на Південному Полюсі

Це була ще одна пригода, яку Барбара Оуклі не могла проґавити. Довелося узяти кілька місяців перерви у навчанні, щоб прийняти черговий професійний і особистий виклик — працювати в Антарктиці. На світлині 1983 року Барбара позує біля гори снігу і входу із написом: «Сполучені Штати вітають вас на Південному полюсі». Та пригода закінчилася знайомством із її майбутнім чоловіком — Філіпом Оуклі. «Мені довелося поїхати на край землі, щоб ми зустрілися», — пише Барбара. Вони побралися щойно «зійшли з льоду» у Новій Зеландії і разом вже близько 35 років. Мають двох доньок і двох прийомних синів.

Робити помилки і визнавати їх

Експертка із ефективного навчання Барбара Оуклі визнає, що протягом навчання робила купу помилок. Ось її список найбільш поширених хибних навчальних практик:

  • Перечитувати сторінки матеріалу знову і знову
  • Підкреслювати і виділяти рядки
  • Застрягати годинами над одним завданням
  • Ненавидіти матеріал

Усе це перешкоджало продуктивному навчанню Барбари, аж поки вона не зрозуміла, що той самий секрет, який колись допоміг їй досконало вивчити іноземну мову, працює і з технічними науками. «Practice makes perfect» — практикування веде до успіху. Дієвість цієї формули Барбара Оуклі довела знову, коли кілька років тому вирішила створити відкритий навчальний онлайн-курс у співпраці із Терренсом Сеєновські.

Річ у тім, що Барбара вирішила сама і знімати, і монтувати ці відео. Монтуванню вона навчилася з роликів у ютубі, вони з чоловіком Філіпом купили обладнання і взялися за роботу. Перші відео були жахливі, каже Барбара: «Я виглядала так, наче дивилася на дуло пістолету». Тож вони перезнімали епізоди десятки разів, поки Барбарі вдалося поєднати наукові дані, образні метафори і трохи гумору у захопливі і корисні навчальні серії. Завдяки цьому, Барбара Оуклі створила курс, що сьогодні є найуспішнішим на Coursera, за менше як 5 тисяч доларів.

Барбара Оуклі у Києві

Для охочих послухати Барбару Оуклі доступні кілька варіантів — від відвідування зустрічі з Барбарою та її виступу до поглибленого майстер-класу або навіть тренінгу для команд. 

Щоб отримати детальнішу інформацію про приїзд Барбари та заплановані події, телефонуйте на гарячу лінію Освіторія Хабу— 099-155-50-00 або пишіть на [email protected]

Для кого?

Для тих, кому бракує практичних навичок боротьби зі зволіканням та низькою продуктивністю. Навчання від Барбари — це серія навичок, яка допоможе вам правильно застосувати свої таланти, розподіляти час та стати кращою версією себе.

Коли?

13 листопада – зустріч та виступ від Барбари Оуклі

Деталі та реєстрація за посиланням

14 листопада – 3-годинний воркшоп за практичною складовою

Деталі та реєстрація за посиланням

Де?

Освіторія Хаб, Київ, вул. Московська 2

Источник: www.osvitoria.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *