Більше ШІ та «людських» навичок: Яким буде навчання у 2025 році?

Generated by AI 

Майбутнє освіти — це надання знань адаптивним, здатним навчатися впродовж усього життя людям. Вони прагнуть процвітання у світі, що стає дедалі складнішим і стрімко розвивається. Для викладачів, учнів, студентів знання сучасних тенденцій не просто обов’язкове — це беззаперечна умова успіху в завтрашньому світі.

У 2025 році освіта трансформується під впливом технологій ШІ, що змінюють правила гри, та потреб мінливого світу праці. Традиційна модель фронтального навчання (робота вчителя із класом в єдиному темпі та із спільними завданнями) більше не підходить для суспільства, в якому зміни відбуваються з блискавичною швидкістю. А такі навички, як емоційний інтелект і комунікація, якими досі частенько гребують традиційні освітні моделі, стають дедалі важливішими, адже ШІ перебирає на себе чимало рутинних технічних завдань.

Forbes пропонує розглянути ключові тенденції, що формуватимуть освіту у 2025 році.


Навички, орієнтовані на людину,
повертаються в навчальний план

О так, машини стають ефективнішими в аналізі тенденцій, підрахунку цифр і створенні звітів, але цінність навичок, які вони поки що не можуть відтворити, зростає і продовжить зростати. Це означає, що освітянам варто дедалі більше зосереджуватися на розвитку цих м’яких, «людських» навичок:

  • критичне мислення,
  • big-picture strategy (побудова стратегії для оцінки загальної картини),
  • комунікація,
  • емоційний інтелект,
  • лідерство,
  • робота в команді.

Очікується, що ми побачимо більшу інтеграцію цих навичок у загальну освіту. Адже навчаємося бути ефективнішими у виконанні важливих завдань, що передбачають взаємодію між людьми та навігацію в складних і хаотичних ситуаціях реального світу. Це ті завдання, які лідери думок та професіонали будуть використовувати для того, щоб голосно та яскраво заявити про себе в епоху ШІ.

Генеративний ШІ у школах

Генеративний ШІ (чат-боти на кшталт ChatGPT) зараз є скрізь, й у 2025 році шкільні класи не стануть винятком. Наразі 57% працівників вважають, що він може підвищити їхню ефективність. Тож навчальні курси, як змусити штучний інтелект працювати ефективно, дедалі частіше ставатимуть пріоритетом для освітян. З кожним роком учителі майстерніше опановуватимуть функції ШІ та знайдуть йому застосування в різних сферах освітньої діяльності.

Наприклад, учителі використовуватимуть генеративний ШІ для оцінювання, надаватимуть з його допомогою персоналізований зворотний зв’язок, а ще створюватимуть індивідуальний контент і плани уроків. Основна увага приділятиметься відповідальному використанню штучного інтелекту, а також етиці його застосування. Учнів також навчатимуть безпечного використання чат-ботів і того, коли краще покладатися на реальний інтелект, а не штучний.

Персоналізоване навчання

Усі учні різні — ми сприймаємо інформацію з різною швидкістю: тоді як деякі з нас краще засвоюють знання з відео, інші отримують більше користі від групових дискусій або діяльнісного навчання. Персоналізоване навчання спрямоване на те, щоб надавати освіту у спосіб, що підсвічує сильні сторони кожного учня. А отже йтиметься про індивідуальні плани уроків, оцінювання та навчальні матеріали. У 2025 році ми побачимо, як експерименти й пілотні проєкти з використанням ШІ для досягнення цієї мети стануть чимось звичним. А ще з’являться допоміжні засоби для навчання з використанням ШІ, які відстежуватимуть прогрес учнів у режимі реального часу і коригуватимуть процес навчання на льоту. Мета — створити динамічне і цікаве навчальне середовище.

Навчання впродовж життя (lifelong learning)

У 2025 році ідея про те, що освіта закінчується із закінченням школи, безнадійно застаріла. Навчання впродовж життя стало мантрою, якою ми живемо: професіонали відчувають постійну потребу підвищувати кваліфікацію та перекваліфіковуватися, щоб іти в ногу з блискавичними змінами в технологіях та світі праці.

Зараз ви можете чути, що технічні навички, отримані під час навчання, часто застарівають ще до того, коли випускник робить перші кроки у своїй новій професійній ролі. Онлайн-навчання, модульні курси і такі концепції, як мікро- і нанонавчання, стануть частиною рішення, пропонуючи невеликі за обсягом і структуровані шляхи опанування знань. Тож кожен зможе підлаштувати їх під графік своєї напруженої кар’єри.


Віртуальні класи
та дистанційне навчання

Уявіть собі освітній досвід, в якому учні й студенти можуть досліджувати стародавні цивілізації або далекі планети, не залишаючи своїх домівок. У 2025 році це все більше стає реальністю — учні залюбки впроваджують технології віртуальної та доповненої реальності у щоденне навчання.

Ця тенденція охоплює і використання платформ онлайн-навчання та провайдерів курсів для розширення освітніх можливостей. Формується спільне для всіх учнів цифрове навчальне середовище. Дистанційне навчання та віртуальні класи не лише відкривають простір для більш захопливого та цікавого навчання, а й забезпечують доступність для тих, хто не може відвідувати школу через різні причини.


Нові партнерства для сприяння
високотехнологічній професійній підготовці

Ви теж дедалі частіше спостерігаєте кейси партнерств між школами, коледжами та бізнесом? Річ у тім, що роботодавці та постачальники освітніх послуг шукають нові шляхи подолання розриву в навичках. Наразі система освіти просто не випускає достатньої кількості випускників, щоб задовольнити потреби індустрії у критично важливих високотехнологічних навичках, таких як штучний інтелект та кібербезпека. Тож саме така співпраця допоможе освітянам розробити тематичні курси відповідно до вимог реального світу та забезпечити випускників навичками, які потрібні роботодавцям.

EdTech стає великим бізнесом

Упровадження технологій, необхідних для втілення в життя описаних вище тенденцій, є бізнесом, що швидко зростає. За прогнозами, до 2030 року галузь освітніх технологій зросте зі 142 млрд доларів до майже 350 млрд доларів. Паралельно зі збільшенням ентузіазму використання платформ онлайн-навчання в освітньому секторі зростає і кількість асистентів зі штучним інтелектом. Віртуальну реальність досліджують та навчаються перебувати в ній. У 2025 році технології ставатимуть все більш невід’ємною частиною трансформації способу надання освіти. Неперервні інвестиції та інновації в цьому секторі забезпечать освітянам у всьому світі можливість відповідати вимогам реальності, що швидко змінюється.

Освітній ландшафт 2025 року — кардинальний перехід від традиційних моделей до більш динамічного, технологічного та людиноцентричного підходу до навчання. Штучний інтелект і автоматизація процесів продовжують змінювати наш світ. Поєднання найновіших технологій з посиленим акцентом на унікальні людські здібності не просто трансформує те, як ми вчимося, а й дозволяє нам переосмислити те, що означає бути освіченим у цифрову епоху.

Поділитися цією статтею

Источник: www.osvitoria.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *