Куди піти з дітьми на День святого Валентина і не тільки
Романтика в стосунках закінчується, щойно з’являються діти — так думають чимало сімей. Ми в «Освіторії» вважаємо це сивим стереотипом і готові довести: діти — не причина відмовляти собі в походах у театр, кіно та на мистецькі імпрези. Too good to be true? — тоді ось вам найсвіжіший гід культурними локаціями Києва, де чекають на ваших дітей.
Child-friendly театр
Коли востаннє були в театрі? Не пригадуєте? Це негайно слід виправляти, тим паче, що Театр на Подолі став максимально дружнім до дітей. Щосуботи тут під час вечірніх вистав відбуваються театрально-освітні майстер-класи для дітей від 6 років. Послугу слід замовляти, купуючи квитки, і коштує вона стільки ж, як і театральний квиток на балкон. Працює все дуже просто: ви приходите до театру заздалегідь, заповнюєте коротку реєстраційну форму на дитину, переодягаєте її в зручний спортивний одяг і залишаєте з досвідченими психологами та акторами театру, а самі йдете насолоджуватися виставою. На майстер-класі діти спершу познайомляться, далі їм розкажуть, що таке театр, а потім вони гратимуть у тактильні ігри на увагу та уяву, вчитимуться розпізнавати власні емоції та тренуватимуть свої акторські здібності. І жодних гаджетів протягом заняття — це буде час пізнати себе і людей довкола.
У музей з дітьми
Б’ємося об заклад, ваші діти не дуже люблять музеї, тож саме час це змінити. Якщо ви батьки малюка до 3 років, вже можна привчати його до прекрасного. Кожен другий четвер місяця в музеї Ханенків відбувається Культурний декрет — мистецькі зустрічі для батьків з немовлятами. Протягом півтори години мами й татусі ознайомляться з творами та інтер’єром музею, а дітлахи цей час проведуть зовсім поруч — в ігровій зоні посередині зали, в оточенні мистецьких шедеврів. Окрім музею Ханенків, Культурний декрет влаштовує подібні заходи в музеї Шевченка та в Національному заповіднику «Софія Київська».
Батьки школярів-тинейджерів можуть відвідати тематичну екскурсію до Дня святого Валентина вже цими вихідними. Перлини європейського живопису наблизять вас до розуміння стану закоханості, як його зображували в різні епохи та в різних країнах. Детальний розклад романтично-мистецьких подій дивіться тут.
Зрештою, ваші діти можуть віднині знайомитися з мистецтвом самостійно, адже музей Ханенків створив дитячий аудіогід: жодних нудних начиток з датами і складними термінами, натомість — жива і пізнавальна розмова підлітків про картини з колекції музею.
Кіно 0+
«0+ Кіно для батьків з малюками» — проєкт, що вже другий рік дає можливість батькам ходити в кіно і не наймати няню для свого малюка на час сеансу. Фільми показують щовівторка в кінотеатрі «Жовтень» об 11-й ранку в просторому залі «Гегемон». Тут не шикатимуть на дітей, адже атмосфера дуже kids friendly: пеленальні столики просто в залі, приглушений звук, трішки більше світла, щоб малюки бачили своїх батьків і могли безпечно бавитися в ігровій зоні перед екраном. Щотижня батьки-кіномани голосують за фільм, який переглядатимуть наступного разу.
Із дітьми від 12 років можна прийти на перегляд смішної і дуже неполіткоректної стрічки «Наші котики» 22 лютого. Нагода особлива, адже після сеансу діти й дорослі зустрінуться зі знімальною групою та акторами фільму, зможуть розпитати про геть усе та ще й отримати кото-наліпки.
Моцарт для дітей
Думаєте, малі діти не розуміють серйозну класичну музику? Так і є, бо класику не обов’язково розуміти, достатньо любити і отримувати задоволення, а це діти точно вміють. Саме тому проєкт BabyMozart неймовірно успішний — квитки на їхні концерти розпродуються блискавично! Найближча подія — скрипково-фортепіанний концерт — тільки добірна класика: Шопен, Шуберт, Сен-Санс. Не переймайтеся — діти не втомляться, адже сам концерт триває 50 хвилин, а після цього починається справжнє бешкетництво з танцями та співами дітей і спільна фотосесія.
Якщо ваше маля любить не лише музику, а й малювання, це можна поєднати. Коворкінг з дітьми Zelenka регулярно проводить заняття Art Music. Це вільне спонтанне малювання дітлахів під музику — жодного примусу, заданої теми чи зразків, лише відчування себе, свого настрою і кольорів фарби. Поки маля творитиме, мами і тата можуть спокійно попрацювати в коворкінгу — бо ж роботу ніхто не скасовував.
Освіта, мистецтво і технології на одному фестивалі
Мистецький арсенал вже давно став чи не найкращим другом для батьків з дітьми: чоловічі і жіночі вбиральні тут обладнані пеленальними столиками, у гардеробі завжди можна безкоштовно взяти напрокат дитячий візок, а ігрова та інноваційна зона Арсеналу — справжня one love усіх дітлахів. З 27 лютого Арсенал на цілих 4 дні перетвориться на простір освіти, мистецтва та інновацій — NEOсвітній арсенал. Це буде бунтівний і захопливий квест для батьків і дітей, де вони зможуть випробувати сили свого мозку в креативності, інноваційності та гнучкості. Організатори обіцяють насичений edutainment (освіта через гру) для всієї родини. Шукайте на фестивалі й «Освіторію» — ми навчимо ваших дітлахів бути просунутими арт- та education-блогерами.
Хаб, де дітей надихають вчитися
Освіторія Хаб — одне з найбільш welcoming місць для дітей у столиці. Тут на них чекає не лише затишна kids room, а й безліч технологічних інновацій (3D-принтер, інтерактивні екрани…) і, звісно, натуральний какао. 16 лютого на найменших відвідувачів Хабу та їхніх батьків чекає інтерактивна вистава «Конструктор». Ні, навіть не вистава, а перформанс, що поєднує танець, пантоміму, музику та цифрові технології, а творцями дійства стануть не лише професійні артисти, а й усі відвідувачі події.
Для підлітків та батьків у Хабі регулярно відбуваються практичні семінари, тренінги підготовки до ЗНО, розмови на відверті теми та мотиваційні зустрічі з лідерами думок, тож слідкуйте за анонсами.
Источник: www.osvitoria.media