Кому не хочеться працювати у комфортній атмосфері й знати, що учні у вашому класі відчувають психологічну безпеку. Але з чого розпочати? Приборкати усіх хуліганів, викоренити конфлікти, навчити дітей розпізнавати цькування або привчити їх оточувати турботою одне одного? Зібрали статті, які підкажуть правильні відповіді.
Чим відрізняється булінг від конфлікту?
Здається, майже всі знають, що таке булінг. Але коли йдеться про конкретні сутички, починаються складнощі: це конфлікт чи булінг? Чим вони відрізняються? Як вчителям та батькам діяти у кожному з варіантів? Чи навчати дітей уникати конфліктів? Відповіді та інші поради психолога — у матеріалі.
Читати далі
Чи штрафуватимуть вчителів за булінг у класі
Торік одного з керівників шкіл судили за замовчування булінгу в закладі освіти, який він очолює, за даними «Української правди». Чи треба вчителям за проґавлене цькування дітьми однолітка у класі сплачувати штрафи? Де межі відповідальності педагогів, а за що мають відповідати батьки?
Читати далі
Булінг: коли викликати поліцію
Аби не відповідати за замовчування булінгу, освітяни нині навіть занадто поспішають зі зверненням до поліції. Зібрали усі кроки (законодавчо підтверджені), які варто спочатку зробити на рівні школи. Лише конкретика: чи маємо чекати скарг, чи стосується вчителя кібербулінг та «розборки у дворі», кого часто плутають з агресорами.
Читати далі
Що таке «гледінг» і навіщо дітей у школах вчать «комфортити» одне одного?
Недарма кажуть, що боротися з темрявою у приміщенні — хибна ідея. Краще увімкнути світло. Так само з булінгом. Нині чимало йдеться про боротьбу зі шкільним насиллям. А ось у школах скандинавських країнах в останні сім років поширюється тренд на гледінг. Що це таке? Якщо коротко, то гледінг — протилежність булінгу. На думку експертів, цю навичку варто прищеплювати дітям в усіх країнах. То про що йдеться та як це робити?
Читати далі
Мобінг у шкільному колективі: Як діяти та скільки агресор заплатить за свавілля
Цькування та психологічне насильство у школах можливо не лише серед учнів. Якщо йдеться про такі ж явища серед дорослих, у педагогічних колективах, це має назву мобінг та віднедавна карається законом. Розібрали юридичні аспекти мобінгу в школах, запитали в експерта про дієві методи протидії та як захищати свої права.
Читати далі
Поділитися цією статтею
Источник: www.osvitoria.media