Як говорити з дітьми про вакцинацію: поради для вчителів від ЮНІСЕФ

Поговорити з дітьми про вакцинацію як захист від інфекцій — завжди на часі. Як комунікувати про щеплення ефективно — читайте в матеріалі від ЮНІСЕФ.

Пограйте з дітьми

Сенс розмови про вакцинацію з учнями — навчити дітей, що хворобам можна запобігти. Розкажіть, що інфекції бувають різними і запобігти різним захворюванням можна в різний спосіб. Іноді достатньо правильно мити руки, а деколи — єдиний захист — щеплення. Додайте цікавих фактів, питань та ігор. Дайте їм важливе домашнє завдання: дізнатися, від чого щеплена бабуся і від чого її ще можна захистити вакцинацією.

Розкажіть про власний досвід

Поділіться з дітьми тим, як ви самі вакцинуєтеся, якщо у вас є діти чи онуки — як вакцинуєте їх. Запевніть, що боятися уколу — цілком природно, це справді неприємно, але болітиме трохи і недовго. Проте зробити цей укол дуже важливо, бо вакцини допомагають дітям бути здоровими. Це дозволяє їм не пропускати цікаві моменти життя, розваги з друзями. Натомість якщо вони захворіють, уколів може бути багато.

Нагадайте, що життя рятують досить прості речі

Захворіти — легко. Але запобігти хворобам можна. Прості речі рятують життя: мити руки, тримати дистанцію з хворими, залишатися вдома, якщо захворів сам, повноцінно харчуватися і висипатися, вчасно отримувати щеплення від хвороб, від яких захищає вакцинація.

Під час пандемії COVID-19 важливо тримати дистанцію в 2 метри з людьми, носити маску та уникати скупчень людей.

Попросіть батьків про підтримку

Розкажіть батькам, що проводитимете такий урок та попросіть підтримати вивчене дітьми розмовою вдома. Нагадайте, що вакцинація — найдієвіший спосіб запобігти хворобі, ускладненням, госпіталізації і смерті. Наголосіть, що піклуєтесь про те, щоб школа була безпечним місцем для всіх — вільним від інфекцій, які легко поширюються в дитячому колективі.

Попередити батьків про зміст вашої майбутньої розмови з дітьми варто тому, що їм, можливо, теж треба буде підготуватися до розмови удома. Батьки можуть не пам’ятати, від чого вакцинувались самі, не виключено, що якась інформація, наприклад, про важливість продовжувати вакцинацію бабусь і дідусів, буде для них новою. Під час пандемії, попросіть батьків регулярно нагадувати дітям про миття рук, дистанцію з іншими та носіння маски — це допоможе знизити ризики як для дитини, так і для всієї сім’ї.

Ці поради й урок на тему вакцинації для учнів початкових класів розробив Дитячий Фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні з партнерами. Більше рекомендацій можна знайти у посібнику в рамках підготовки до уроку «Віруси. Бактерії. Мікроби. Захист від хвороб».

ЮНІСЕФ в Україні, спеціально для «Освіторії»

Поділитися цією статтею

Источник: www.osvitoria.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *