Школа і COVID-19: марафон корисних відео для вчителів

8 зустрічей про найактуальніше для освітян провели цієї зими «Освіторія» спільно з МОН та ЮНІСЕФ. Ми зібрали разом усі записи з порадами експертів для шкіл

Ми розуміємо, що працювати, навчатися й спілкуватися в умовах епідемії вірусу та карантину стало значно важче. Рівень тривожності зріс, з’явилося багато нових викликів і причин для переживань, а часом питань більше, ніж відповідей. Через цей проєкт ми намагалися відповісти принаймні на якусь частину й підтримати вчителів, очільників шкіл та батьків. Як показує практика, найважливіше й найважче в нинішній час — це комунікація, то ж ми спробували її покращити. Ми запрошували фаховий професіоналів у своїх сферах, які ділилися передусім практичним досвідом.

Організовували, проводили й модерували ефіри керівниця тренінгового центру «Освіторії» Наталя Каташинська та менеджерка освітніх проєктів з розвитку вчителів Ольга Манмар.

Психологічне вигорання під час карантину

Розпочали наш марафон із важкої та завжди актуальної теми про психологічне вигорання вчителів. Спілкувалися з Наталею Гладких — психологинею, спеціальним педагогом, кураторкою інклюзивних проєктів та півфіналісткою світової премії Global Teacher Prize. Також детальніше про вигорання та як йому запобігти, можна прочитати у блозі Наталі Гладких.

Оцінка успішності учнів в умовах змішаного навчання

З Юрієм Гайдученком — експертом ГС «Освіторія» з формувального оцінювання та змішаного навчання говорили про оцінювання для навчання та інструменти задля підвищення його ефективності в умовах карантину. Детальніше про те, як оцінювати роботу учнів на дистанційному та змішаному навчанні, читайте у нашій статті.

Нормативні документи під час карантину: журнали, заміни, взаємодія з педагогами

Про нормативно-правову основу для керівників шкіл та вчителів під час карантину поспілкувалися з експертом МОН Володимиром Божинським. 11 головних запитань про класний журнал на дистанційці — у нашому матеріалі.

Організація дистанційного навчання: поради практиків

Велике зацікавлення викликала сесія, проведена під час зимового локдауну, за участі найкращих учителів країни за версією Global Teacher Prize Ukraine — Олександра Чучаєва та Наталі Гутарук, які поділилися практичним досвідом організації дистанційного навчання. А тут можна почитати поради практиків, як зробити дистанційку ефективною.

Співпраця і залученість батьків до навчання під час карантину

Про співпрацю й важливість налагодження комунікації між усіма учасниками освітнього процесу говорили з точки зору батьківської спільноти та вчительства разом з Оленою Парфьоновою — співзасновницею ГО «Батьки SOS» та півфіналісткою Global Teacher Prize Ukraine 2017 — Оксаною Коваленко. А тут — інструкція для батьків, як краще спілкуватися зі «складними» підлітками.

Освіта для дітей з особливими освітніми потребами в умовах карантину

Із засновницею ГО «Бачити серцем» та авторкою чисельних інклюзивних проєктів для підлітків та дорослих з комплексними порушеннями Олесею Яскевич зачепили одну з чутливих, складних та важливих тем про інклюзивну освіту в умовах карантину, дистанційного та змішаного форматів навчання.

Психологічне вигорання під час карантину:
профілактика та подолання

Знову повернулися до теми психологічного вигорання й з практичної точки зору шукали засоби протидії йому в колективі й особисто для себе. Порадами ділилися Катерина Глушенко — психологиня й кандидатка педагогічних наук, експертка у сфері системної сімейної психотерапії та Світлана Лесик — директорка Житомирської спеціальної школи Житомирської обласної ради.

Імунізація в умовах пандемії

Завершили наш онлайн-марафон сесією про фізичне здоров’я, зміцнення імунітету, вакцинацію та роль освітян у цьому процесі. Тетяна Балтян — лікарка-педіатр, тренерка ЮНІСЕФ та представниця Національної служби здоров’я України у прямому ефірі розвінчувала міфи та відповідала на чутливі питання про вакцинацію.

Поради ЮНІСЕФ, як говорити з дітьми про вакцинацію, можна почитати у нашій статті.

Поділитися цією статтею

Источник: www.osvitoria.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *