Як створюють Всеукраїнську школу онлайн: екскурсія за лаштунками

Анастасія Євдокимова веде уроки з літератури для Всеукраїнської школи онлайн

«Освіторія» запрошує за лаштунки нової платформи для дистанційного та змішаного навчання — Всеукраїнська школа онлайн. Завдяки їй учні із великих міст і геть невеликих сіл, із тимчасово окупованих територій і Криму отримають доступ до якісної освіти. Платформу для онлайн-навчання випустили у світ 11 грудня 2020 року МОН, Мінцифри, Український інститут розвитку освіти та «Освіторія».

Що залишається за кадром найбільшої онлайн-школи України?

Один урок, один вчитель в кадрі. Але скільки людей насправді задіяні в розробці заняття? Спершу вчитель як автор курсу пише сценарій уроку, розробляє тести і завдання. Далі методист від «Освіторії» їх вичитує, і матеріали передають до рук спеціалістів ЮНІСЕФ. Вони перевіряють уроки на доступність для дітей з особливими освітніми потребами. Потім до справи береться мовний редактор та не залишає шансу помилкам. Зрештою естафету перехоплюють методисти Українського інституту розвитку освіти. Вони перевіряють всі три складові уроку: відео, тест і конспект уроку. І тільки після цього починаються зйомки.

Зазирнемо за лаштунки найбільшої онлайн-школи країни?

Платформа у цифрах і фактах

Сайт платформи Всеукраїнська школа онлайн створений на платформі edХ. «Це золотий стандарт для онлайн-навчання, розробка МІТ та Гарварду, — розповідає очільниця «Освіторії» Зоя Литвин. — Тепер вчителі легко організують змішане навчання та перегорнутий клас і отримають якісний контент. Всі матеріали відповідають державним освітнім програмам».

Понад півсотні вчителів знімають для українських учнів відеоуроки, розробляють тести, конспекти та завдання для самостійної роботи.

«Український інститут розвитку освіти доклав максимальних зусиль, щоб увесь розміщений на платформі контент був якісним, відповідав державним освітнім стандартам, і, звичайно, був цікавим для учнів. Це стало можливим завдяки залученню великої команди фахівців, які здійснювали експертизу матеріалів на всіх етапах реалізації проєкту», — говорить очільник Українського інституту розвитку освіти Вадим Карандій.

На кінець грудня відзняли 800 уроків з 18 предметів для 5–11 класів.

Всі вчителі платформи ВШО мають основне місце роботи. У вільний час вони пишуть сценарії для уроків і майже щодня приїздять на зйомки.

Редактори перевіряють сюжет кожного уроку від «а» до «я» і враховують навіть такі деталі, як розмір шрифту на екрані та чи буде він зручний для прочитання дітьми з гаджетів.

З січня 2021 року на платформі запрацює особистий кабінет учителя. Це означає, що педагоги зможуть створювати віртуальні класи та власні курси, будувати індивідуальні освітні траєкторії учнів.

Всеукраїнська школа онлайнВсеукраїнська школа онлайн на Facebook

Источник: www.osvitoria.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *