Життя і безсмертя Бандери: до дня народження Степана Бандери

 Був хоумскулером і зіркою «Пласту», але ніколи не навчався в школі. Давав відсіч радянському терору і мстився за Голодомор, а ось від кулі засланців за кордоном спастись не зміг. Розповідаємо непересічні історії про видатних українців: Степан Бандера, Григорій Сковорода, Василь Стус, Євген Чикаленко, Ліна Костенко. Поглиблюймо разом знання про українських світочів історії та культури!

Хто такий Бандера і чому його так бояться наші вороги?

1 січня то не лише Новий рік, а й день народження найзнанішого революціонера України. Бандера помер 63 роки тому, але від однієї згадки його імені наші ниці й смердючі вороги починають божеволіти від ненависті. Воно й не дивно: пропагандисти використовують слово «бандерівці» для залякування, називають посібником гітлерівців і кривавим злочинцем. Що нешаблонного і цікавезного можна розказати дітям (і дізнатись самому) про видатного борця за незалежність України? Маємо кошик маловідомих фактів про Степана Бандеру і розвінчуємо найнедолугіші міфи про улюбленця нації. 

Читати далі

Вчитель-змінотворець: До яких порад Сковороди варто прислухатись українцям

Хоча Григорій Савич ніколи не мандрував у лаптях, його зобразили саме в російському взутті в бронзовому постаменті на Контрактовій площі у Києві. А в шкільних підручниках цього мандрівного філософа змальовують як аскета, відлюдника і моралізатора. Оце справжня нудьга! Насправді ж Сковорода був блогером, приватним репетитором та коучем-фрілансером. Не вірите? Ми готові це довести, мерщій кльоцайте за покликанням:

Читати далі

6 фактів про Стуса, які доводять, що він надзвичайно сучасний

6 січня 2023 року виповнилось би 84 роки Василю Стусу. Він — символ непохитності переконань: за захист української мови і культури та боротьбу за права людини радянська влада двічі засуджувала поета. А його смерть у таборі для політв’язнів досі залишається нерозгаданою таємницею. Маємо 6 фактів про поета-борця, які досі вражають. Чи ви знали про них? 

Читати далі

Євген Чикаленко: хто це та чому про нього мають знати всі українці

У 2022 році Пулітцерівська премія присудила спеціальну нагороду українським журналістам, які висвітлюють події в умовах вторгнення росії в Україну. Але мало хто знає, кому завдячує українська журналістика біля своїх витоків. Це Євген Чикаленко — український меценат, видавець, громадський діяч. Це йому належить фраза «Спробуйте любити Україну до глибини своєї кишені». То хто це такий та чому про нього мають знати сучасні українські діти? Зібрали 5 фактів про Євгена Чикаленка. 

Читати далі

Ліна Костенко: Історії про улюблену поетесу, які вас здивують

Її вірші й проза обпікають та лікують душу. Ліна Василівна пережила шістнадцятирічне творче вигнання та безстрашно протестувала в середині 60-х проти арештів української інтелігенції. Ще з того часу вона байдужа до нагород та високих місць у рейтингах — її фраза «Політичної біжутерії не ношу» давно стала крилатою. Просто зараз насолодіться неймовірними історіями про геніальну поетесу, які розповідають її рідні, друзі та знайомі.

Читати далі

Поділитися цією статтею

Источник: www.osvitoria.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *