Історія, наче з фільму жахів, трапилась 6 вересня в школі №11 в Полтаві. Колишня учениця (навчалась тут до 4-го класу) пройшла на територію навчального закладу та вистрілила з арбалету у двох вчителів. Педагоги отримали тілесні пошкодження, але загрози їхньому життю немає. Зараз 19-річна дівчина надає свідчення слідчим. «Освіторія» публікує поради конфліктологів, як діяти в надзвичайних ситуаціях. Ці знання можуть врятувати життя вам чи вашим колегам.
Як не допустити агресії учня
Перш за все, вчителям треба уважніше придивлятися до своїх учнів. Конфліктологи стверджують, що за останні чотири роки градус агресії серед українських школярів зріс у кілька разів. На це впливають багато чинників, у тому числі загальна ситуація в країні. Школярі навіть підсвідомо можуть прагнути влаштовувати бійки і сутички між собою та втягувати в конфлікти вчителів.
Про те, що робити, якщо агресивний учень зриває урок, ми вже писали детальніше за посиланням.
Бути завжди напоготові
Навіть якщо вам здається, що ваша школа ніколи не стане місцем теракту, вам все одно треба бути напоготові. Які мають бути профілактичні дії:
— з’ясуйте, де розташовані резервні виходи;
— дізнайтеся про план евакуації з будівлі на випадок надзвичайної ситуації;
— дізнайтеся, де зберігаються засоби протипожежного захисту і як ними користуватися, спробуйте отримати елементарні навички надання першої медичної допомоги;
— зберігайте в шухляді такі предмети: маленький радіоприймач і ліхтарик, запасні батарейки до них, аптечку, носові хустинки, свисток.
Терористи взяли вас у заручники. Що робити?
Головним завданням терористів є не розправа із заручниками, а тиск під загрозою цієї розправи. У таких випадках вам необхідно запам’ятати, як поводитися:
— намагайтеся бути розважливими, спокійними, по можливості миролюбними;
— уникайте будь-яких дискусій;
— за першої ж нагоди намагайтеся повідомити про своє місце розташування рідним чи в поліцію;
— намагайтеся запам’ятовувати будь-яку інформацію про злочинців, яка в майбутньому допоможе встановити їхнє місце перебування;
— у випадку застосування спецпідрозділом правоохороних органів сльозоточивого газу дихайте через мокру тканину, швидко і часто моргайте, викликаючи сльози;
— потрапивши під стрілянину, лягайте на підлогу або землю, не стійте біля вікон, навіть зачинених, не піднімайтеся вище підвіконня. Найнадійніше місце в приміщенні — санвузол. На вулиці спробуйте знайти будь-яке укриття — клумбу, сміттєзбірник, автомобіль. Урешті-решт накрийте голову руками та ляжте на землю.
Хай як складно це може бути, але перебуваючи в заручниках, необхідно зберігати спокій, не втрачати самовладання, правильно запам’ятовувати все, що відбувається навколо, не піддаватися на можливі провокації, а також не виказувати непотрібного героїзму, правильно оцінювати свої можливості.
Також слід пам’ятати, що допомога прийде. Адже будуть проводитися відповідні антитерористичні операції.
Почалася антитерористична операція. Що робити?
У цьому випадку треба запам’ятати такий перелік дій:
— ляжте обличчям до підлоги, голову закрийте руками і не рухайтеся;
— у жодному разі не біжіть назустріч співробітникам правоохоронних органів або від них, тому що вони можуть прийняти вас за злочинця;
— якщо є можливість, тримайтеся подалі від дверей і вікон.
Після звільнення людям, які були в заручниках і навіть просто виявилися свідками терористичного акту, необхідна допомога професійного психолога.
Що в інших країнах?
Вбивства у школах — одне з найболючіших питань у Сполучених Штатах. Конкретні правила для шкіл встановлюються на місцевому рівні. У грудні 2012 року, після масового вбивства в школі міста Ньютаун, багато закладів освіти посилили заходи безпеки.
Серед основних кроків:
- поліпшили електронні пропускні системи;
- збільшили штат охоронців;
- установили куленепробивні класні дошки (за ними можна ховатися від стрілка);
- поставили додаткове огородження шкіл;
- запровадили щоденне відвідування шкіл поліцейськими патрулями або прикріплення співробітника поліції на постійній основі.
Наразі близько 92% шкіл мають контроль на вході в будівлю школи,
63% — мають кнопки тривоги,
61% — камери відеонагляду,
60% — мають пропускну систему,
46% — контроль на вході на територію школи,
43% — мають охорону, 28% — озброєну охорону,
7% — пропуски для учнів.
Зараз у Сенаті США обговорюють питання, щоб дозволити вчителям та іншим працівникам школи носити із собою зброю для захисту себе та інших.
Детальніше про безпеку в школах інших країн читайте за посиланням.
Поділитися цією статтею
Источник: www.osvitoria.media