Домой Статті Красиве та корисне: 7 чудових статей до Дня української мови

Красиве та корисне: 7 чудових статей до Дня української мови

8
0

Автор зображення: В’ячеслав Легкобит

До Дня української мови та писемності ми підготували для вас підбірку найкорисніших наших матеріалів про українську мову та літературу, ЗНО, фемінітиви та новий правопис.

Тіло як шпаргалка: лайфхаки до ЗНО з української мови, від яких учні будуть у захваті

Досвідчені освітяни Ігор Хворостяний та Ольга Питюр — про те, як допомогти вашим учням запам’ятати більше лайфхаків з української мови за короткий час і бути впевненим у собі під час головного шкільного випробування. Ці поради експерти розробили в рамках проєкту БомбеЗНО.

Читати далі

Змінити не можна залишити: що робити зі шкільною програмою з літератури?

37% українців не прочитали жодної друкованої книги за минулий рік, а кожен п’ятий молодий українець взагалі ніколи не читає книжки. Хто винен і до чого тут школа? «Освіторія» зібрала думки найпрогресивніших вчителів-філологів про те, як слід змінити шкільну програму з літератури.

Читати далі

Вчимося говорити правильно на помилках зірок

«Освіторія» проводить для читачів нестандартний урок. Одна з найкреативніших вчителів української мови Діана Мельникова пропонує вчитися говорити правильно на чужих помилках. У центрі уваги — українські зіркові обличчя найпопулярніших пісенних шоу країни — «X-фактор» і «Танці з зірками».

Читати далі

Фемінітиви — це красиво

Наболіле про фемінітиви. То як правильно — «міністерка» чи «міністриня»? Що робити зі словом «членкиня»? І чому мова — це інтелектуальна гра, що вимагає смаку й хисту, розмірковує головна редакторка «Освіторії» Олена Павлова.

Читати далі

Новий правопис: повний текст та основні зміни

Повний текст нової редакції опублікували на сайті Інституту мовознавства НАН України. Жодних «индиків» чи єдиноправильних «етерів» там немає, але є «проєкт» та варіанти написання.

Читати далі

#БомбеЗНО: 8 крутих методів для підготовки до ЗНО з української

Що може допомогти швидко впоратися з найскладнішими правилами української мови та хитромудрими художніми напрямками й жанрами? Пропонуємо добірку найцікавіших та найефективніших завдань для підготовки до ЗНО з української мови від проекту «БомбеЗНО».

Читати далі

ЗНО з української: 7 лайфхаків щодо змісту власного висловлення

Як написати власне висловлення на 20 балів, радить Тетяна Трофименко, старша екзаменаторка Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Читати далі

Источник: www.osvitoria.media

No votes yet.
Please wait...

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here