Новорічні костюми: допоможіть дитині презентувати себе

Що вдягнути на новорічні ранки? Зазвичай вибір приносить не тільки святкову радість, а й суперечки. Дитині подобається персонаж, а мамі — ні. Тато пропонує, а малюк каже: з мене сміятимуться. Те, як підібрати образ до характеру дитини, радить дитячий психолог Олена Гридасова.

На новорічні костюми є певна мода, яка залежить від появи нових улюблених мультгероїв. Скажімо, нині майже відійшли у минуле Літл Поні, Лунтики, Шреки, Фіксики, що були популярними років 5 тому. Проте у тренді — Герої в масках, дракони та ляльки LOL.

Але завжди є достатньо вибору, щоб образ відповідав характеру дитини. Чимало чоловіків пригадують, як у дитинстві їх наряджали якимось Чебурашками, а вони заздрили мушкетерам та піратам.

А на що саме варто звернути увагу? Адже малюк зростає, чимало звичок і особливостей міняється, а настрій, трапляється, щогодини змінюється. Акцент варто зробити на природному темпераменті сина чи доньки та зазіхання на місце у колективі. Адже новорічні костюми дитина надягає не лише для себе та Санта Клауса. Вона демонструватиме їх одноліткам у групі дитсадка чи у класі. І якщо, приміром, тебе сприймають лідером, образ боязкого зайченяти може викликати лише сміх.

Важливе зауваження: йдеться саме про те, ким бачить себе дитина у колективі, а не яке місце посіла нині. Адже, скажімо, новачок може поки що триматися осторонь, але мріяти спілкуватися з кожним однокласником. Новорічне свято — час здійснення бажань, можливість своєрідної самопрезентації. Допоможіть у цьому своїй дитині.

Загадайте та розпитайте, яка позиція у групі з чотирьох більш до вподоби вашому малюку:

«Як усі», «не як усі», «кращий за всіх», «не гірший за всіх». Звісно, для батьків дитина — найнайліпша у світі. Тож хочеться обрати замість дитини третій варіант. Але це не має затьмарити її реальні потреби.

1. «Хочу бути, як усі»

Головна нині мета дитини — бути разом з однолітками, робити все, як вони. Можливо, це криза 3 або 7 років, не вистачає соціалізації чи для малюка усе життя друзі будуть надзвичайною цінністю. Такі хлопчики та дівчатка нудьгують без компанії, можуть наслідувати лідерів, за компанію готові грати навіть у те, у що не люблять наодинці. Їхній девіз: разом весело крокувати.

via GIPHY

Варіанти образів:

Якщо такі діти ще й сангвініки чи холерики, їм подобається розважати інших, виступати у ролі клоунів. Часто вони дуже помітні — щирі та непосидючі веселуни. Що робити, хай вирішують інші, але як робити — покажуть вони.

Такі діти не проти костюмів персонажів, що викликають сміх: Буби, Посіпаки, Пеппі Довгої Панчохи чи Троля.

Якщо йдеться про флегматів чи меланхоліків з потребою бути «як усі», вони слухняні, старанні, глибоко все сприймають, схильні до емпатії. Такій дитині навіть можна довірити молодшого брата або сестру, дати доручення. Але у компанії тримаються у тіні, бояться виділятися. Їм пасуватимуть костюми ельфів чи фей з «Королівства Бена та Холлі», Смішариків. Підійде і символ року — Миша (Пацючок): у стандартному варіанті або у вигляді Мікі Мауса (цей образ знову затребуваний завдяки східному календарю).

2. «Хочу бути не як усі»

Такий маленький, а вже — уособлення протистояння. Така дитина часто бунтує проти правил, але не тому, що бешкетує, а тому, що не розуміє їхнього сенсу. Вона може не грати з однолітками, спілкуватися лише з дорослими або опікуватися тими, хто набагато менше за неї. Можливо, її інтереси здаються дивакуватими іншим. Також може бути кілька друзів, яким хлопчик чи дівчинка дуже віддані. Інколи про таку дитину кажуть, що вона «домашня», не для дитсадка, адже колективне життя — то не її, вона «індивідуальний гравець». В іграх і мріях захищає скривджених та знедолених, виправляє несправедливість. Важко піддається навіюванню. Така дитина буде стояти на своєму, ніби це питання життя і смерті, навіть якщо йдеться про те, яку сукню вдягнути.

via GIPHY

Варіанти:
Якщо це холерики та сангвініки, вони захоплюватимуться героями-рятівниками з авантюрною жилкою. Леді Баг та Супер Кіт, Ніндзяго, дракон Беззубик, різноманітні супергерої (Людина-Павук, Месники, Люди Х) — це саме те, що треба. Дівчатам підійдуть такі сильні та сміливі героїні, як Анна та Ельза з «Холодного серця», Хоробра серцем.

Дитина — меланхолік або флегматик? Зазвичай у них чимало креативу. І є один-єдиний улюблений образ, який вони самі запропонують. Це може бути щось не дуже нині популярне, як космонавт, паж, Кіт у чоботях. А найвищий «шик» — зробити костюм за власною ідеєю такої дитини. Не повірите, але це може бути кактус, праска або горішок арахісу. Головне — не забороняти.

3. «Хочу бути кращим за всіх»

Дитина жадає змагатися, випереджати, переконувати, що вона у чомусь най-най-най. Вона не може без колективу, адже потрібні глядачі або виконавці ідей, увага дорослих та однолітків.

via GIPHY

Варіанти:

Малюк ще й сангвінік або холерик? Тоді він матиме лідерські якості і претендуватиме на перше місце у колективі. Йому теж припадуть до душі супергерої, Герої в масках, а ще всі персонажі, які змагаються: Блейдери, юні титани. Дівчатка, звісно, оберуть найчарівніших та найпривабливіших: ляльки LOL, діснеївські принцеси, Феї Вінкс.

Дитина меланхолік чи флегматик не буде змагатися з іншими за владу. Йому до вподоби отримати визнання чи хоча б самому пересвідчитися, що він краще за знаннями, талантами, оригінальністю. Підійдуть загадкові образи: Інопланетянина, Мага, Крейзімена. Персонажі анімації «Монстри на канікулах» або Хороший вибір для хлопчика: Гаррі Поттер, Маленький Принц. Для маленької леді — Ворожки, Герміони, ляльки Монстер Хай. Підійдуть і красуні, але чимось видатні, як довгокоса Рапунцель.

4. «Хочу бути не гірше за решту»

Для цих дітей все добре, якщо їх не сварять більше за інших, якщо вони встигають виконувати те саме, що й всі. Таких учнів не збентежать погані оцінки за контрольну, якщо їх отримали майже всі у класі. А ось якщо в усіх — «добре» та «відмінно», і лише в них — «незадовільно», сушитимуть голову, як це сталося. Відповідальність — не їхня сильна сторона. Від таких дітей часто чуємо: «Що такого! Усі робили, і я з ними…», «Це вчитель незрозуміло пояснював…», «А що я? Це все Аліса…». Від дітей першої групи, яким погано без компанії, відрізняються тим, що інші діти для них — не стільки друзі, скільки орієнтири, як поводитися, що можна, а що — ні. Такі хлопчики та дівчатка люблять формальні знаки приналежності до групи, форму. Охоче стають бойскаутами, приміром. І навіть просте звання «другокласники» для неї — це куди крутіше, ніж «першокласники».

via GIPHY

Варіанти: 

Холерики та сангвініки — активні, рухливі, енергійні, стають у групі «середнячками». Можуть бути навіть лідерами, але які казатимуть від імені інших: «Так хоче наш клас», «Так вирішили ми всі». Вони оберуть костюми сучасні, яскраві, але безособові, що не потребують відігравати якийсь образ. Приміром, роботів, трансформери, Minecraft

Флегматикам та меланхолікам ближче «золота середина» в усьому. Вони, на жаль, схильні комплексувати, порівнювати себе з іншими. Більше побоюються критики від друзів, ніж від дорослих.Тож може згодитися «класика»: сніжинки, снігурки, сніговички, ялинки, Снігурки та Санта Клауса. У дитсадковому віці не варто цуратися костюмів звіряток. Але не тих, що викликають сильні почуття, як Вовк чи Зайчик, а «нейтральних» Білочок, Їжачків.

Источник: www.osvitoria.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *