Карантин у школах та університетах — не привід відкладати свої амбітні освітні плани. Якраз навпаки — це можливість визначитися із траєкторією навчання, прокачати свої навички з академічного письма англійською мовою, поспілкуватися із випускниками різних американських коледжів та надихнутися їхнім досвідом навчання у Штатах. Ми звернулися до EducationUSA — мережі консультативних центрів Державного департаменту США, яка надає безкоштовно точну та актуальну інформацію про вищу освіту в Америці. Єлизавета Щепетильникова, старша радниця з питань вищої освіти у США, розповідає про безкоштовні можливості квітня, які зацікавлять школярів, вчителів та студентів.
Підготуватися до вступу в американський коледж чи університет
На час карантину ми запустили велику онлайн кампанію, щоб принести інформацію про освітні можливості у США кожному додому — прямісінько на диван. Тому проєкт так і називається EdUSAatHome. Україна у цьому є частиною глобального тренду, адже подібні кампанії зараз проводять у різних країнах світу через пандемію.
У проєкті 12 коротких відео, які висвітлюють усі різні аспекти можливостей навчання у Штатах. Ці 6-хвилинні ролики дають змогу зрозуміти, як влаштована освіта у США і які можливості вона пропонує. Ті, хто тільки починає про це думати, можуть почати із відео про 5 кроків до вступу в американський коледж чи університет, а потім докладніше вивчити інформацію, що буде актуальна саме йому — навчання на 2-річних програмах у коледжах, чи бакалаврат, чи магістратура, чи докторантура. Учасників цього проєкту після перегляду відео ми запрошуємо у невеликі соціальні групи, які ми створили на нашій Facebook-сторінці і у телеграмі.
Це інтерактивний простір, де вступники та їх батьки можуть ставити питання, а експерти дають відповіді та додаткові матеріали з конкретної теми. Тут і самі учасники групи можуть допомагати один одному із ресурсами та порадами. Цей проєкт буде цікавим, у першу чергу, для старшокласників та їхніх батьків, для студентів, а також для вчителів, які прагнуть підтримати мотивацію своїх учнів до успішного навчання. EdUSAatHome буде тривати до кінця травня, приєднатися можна у будь-який момент і переглянути усі матеріали та ресурси, адже карантин не скасовує підготовку до вступу до ЗВО.
Написати ідеальний мотиваційний лист
Для тих, хто хоче вдосконалити свої навички з академічного письма англійською мовою, влаштовуємо 14-16 квітня Academic Writing Boot Camp. Це віртуальна програма із 3 онлайн семінарів, сфокусованих саме на тому, як якісно писати академічною англійською. Я би сказала, це must have для усіх, хто планує подаватися на будь-які навчальні програми чи програми міжнародного обміну. Адже ключова частина аплікаційних документів — мотиваційний лист, і саме на цих семінарах експерти навчають, як правильно його написати. Учасники курсу пройдуть усі етапи написання мотиваційного листа: від брейнстормінгу ідей щодо наповнення есею до редагування тексту. Адже глибокий мотиваційний лист неможливо просто сісти, написати і одразу надіслати.
Окрім цього, учасники дізнаються, які види академічного письма існують, які типи завдань можуть зустрітися їм під час навчання у закордонному виші, що таке академічна доброчесність і як зробити свою наукову роботу справді оригінальною. Програма повністю англомовна, тому єдина вимога до учасників — достатній рівень володіння англійською, щоб розуміти нашу колегу — експертку з Америки. Вікових обмежень для участі немає. Це вже наш другий Academic Writing Boot Camp, попередній пройшли близько 200 осіб.
Зареєструватися на Academic Writing Boot Camp
Вчителі можуть стати радниками з освіти та кар’єри
Триває наш онлайн-курс на платформі EdEra «З учнями про освіту та кар’єру». Понад 2 тисячі вчителів вже отримали сертифікати з цього курсу. Усі 4 модулі є в онлайн-доступі, і до нього можна приєднатися.
14 квітня для його учасників будемо проводити додатковий семінар. У форматі веб-конференції ми поділимося із педагогами інструментами з профорієнтації, які вчителі можуть використовувати на своїх уроках. Не має значення, який предмет викладає вчитель, профорієнтація — це наскрізний елемент усього навчання, тому запрошуємо предметників, класних керівників, соціальних педагогів чи завучів до участі.
Пандемія дала змогу нам усім переосмислити професії і побачити, які з них є стійкими до подібних викликів, а які є у зоні ризику. Думаю після карантину діти повернуться у школу з іще більшою кількістю запитань: ким бути? Який шлях для себе обрати? Цей курс допоможе педагогам і молодіжним працівникам знайти разом із дітьми відповіді на ці питання. Я дуже радію, що зараз на курсі маємо багато вчителів фізкультури, адже можливостей кар’єри у спорті дуже багато, але ця тема в Україні не отримує достатньо уваги. Для тих вчителів, які вже закінчують навчання на курсі, пропонуємо крутий бонус — конкурс уроків. Найкращі автори уроків зможуть взяти участь у конференції радників із освіти та кар’єри.
Зареєструватися на курс
Надихнутися досвідом alumni
Наші щотижневі лекції від EducationUSA також перейшли у формат вебінарів — стежити за темами та розкладом можна на нашому сайті та на сторінці у Facebook. У квітні проведемо кілька вебінарів для школярів підлітків:
- 13 квітня матимемо Alumni Talks — спеціальний вебінар із випускниками американських коледжів та університетів з технічних, правничих спеціальностей та з галузі державного управління: це українці, які успішно закінчили своє навчання у Штатах, повернулися в Україну і готові поділитися власним досвідом і лайфхаками. Захід буде відбуватися у форматі Ted-talk — короткі мотиваційні виступи, які є дуже важливими для молодих людей у період прийняття рішення про свою освітню траєкторію.
- 23 квітня о 17 годині — «Як пройти інтерв’ю для вступу в університети США» — цей вебінар буде цікавий і тим, хто просто хоче прокачати свої навички проходження співбесіди.
- 30 квітня о 17 годині «Успішний шлях до навчання в американських університетах» — він буде корисний тим, хто вже планує свій вступ і бажає дізнатися які можливості пропонують сами Сполучені Штати.
Источник: www.osvitoria.media