Чи звертаєте ви увагу на емоції підлітків у школі? Чи можете помітити зміни у їхній поведінці? Особливо зараз, коли всі ми живемо у хронічному стресі та підвищеній тривожності. Пропонуємо вам ефективний інструмент, що допоможе підліткам зрозуміти себе, відстежувати свої емоції та стани та дбати про психологічне здоров’я. Пояснюємо, що таке виставка Mental Trek та як ви можете замовити її у свою школу.
Часто діти та підлітки можуть потерпати від таких чинників стресу, як:
- залякування;
- дискримінація;
- інформаційне перенавантаження;
- наслідки травм;
- насильство з боку однолітків і батьків;
Під час війни можуть додатися й інші проблеми, з якими дітям доводиться давати раду.
Щоб підвищити рівень обізнаності молоді про психічне здоров’я, експерти громадської організації «Альянс за громадянські права» та україно-швейцарського проєкту «Психічне здоров’я для України» адаптували практичний інструмент психологічної допомоги — інтерактивну виставку Mental Trek, а також онлайн гру до неї. Цей інструмент базується на методі Join-into-circuit, розроблений німецькими організаціями BZgA та GIZ для профілактичної роботи з молоддю.
Завантажити додаток можна на Google Play або Apple Store.
Що таке Mental Trek та це працює?
Інтерактивна виставка Mental Trek поєднує низку комунікаційних підходів та інтерактивних ігор, які використовуються під час роботи біля 6 стендів-станцій, які розкривають наступні теми:
- психічний добробут та психічні розлади;
- зв’язок фізичного і психічного здоров’я;
- булінг і як його розпізнати;
- можливість отримати допомогу, коли відчуваєш потребу;
- методи самодопомоги під час війни
Учасники по черзі проходять кожну станцію, де вони активно взаємодіють з педагогами-фасилітаторами, спілкуються між собою, діляться власними думками та досвідом і шукають відповіді на важливі питання.
Головне завдання виставки — надати дітям практичні інструменти для підтримки власного психічного здоров’я у повсякденному житті та у кризових ситуаціях, навчити їх бути уважними та небайдужими до людей, які мають психічні розлади, а також — як підтримувати або знати, де шукати підтримки для людей, що опинилися у кризових ситуаціях.
Яка роль учителів-фасилітаторів?
Фасилітатори є відповідальними за проведення виставки та результат роботи з учасниками. Вони допомагають групі зрозуміти загальну мету кожної станції, залучають учасників до активної взаємодії, сприяють комфортній атмосфері та підтримують групову роботу.
Упродовж вересня-листопада 2022 року в межах україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я» понад 200 педагогів навчилися мистецтва фасилітації від тренерів громадської організації «Альянс за громадянські права». Після навчання вони самостійно проводили виставки Mental Тrek у партнерських закладах освіти Полтавської, Львівської, Рівненської, Дніпропетровської, Херсонської областей.
«Наразі в Україні підготовано більше ніж 80 фасилітаторів виставки Mental Trek. На кожній виставці зазвичай працює 6–7 фасилітаторів, які організовують роботу з дітьми таким чином, щоб донести складний матеріал в ігровій формі і зробити його зрозумілим. Але виставка — це не розважальний захід, тому що учасники отримують і засвоюють важливу інформацію щодо психічного здоров’я, а також отримують навички самодопомоги в стресових ситуаціях», — розповідає Світлана Закревська, президентка громадської організації «Альянс за громадянські права».
Як організувати виставку Mental Trek у своїй школі?
Якщо ви хочете пройти навчання на фасилітатора або провести таку виставку у власній школі, шукайте інформацію на сайті allianceua.org або пишіть на пошту ГО «Альянс за громадянські права» [email protected].
Поділитися цією статтею
Источник: www.osvitoria.media