Підвищення кваліфікації: як отримати гранти на навчання від громади?

Постійне навчання та підвищення кваліфікації — неодмінна складова будь-якої професії. А роботи вчителя — тим більше. Згідно з Постановою Кабміну викладачі та навчальні заклади можуть обирати, де та як проходити процес підвищення кваліфікації. При цьому, оплата такого навчання здійснюється з державних коштів, місцевого бюджету чи коштів, наданих з інших джерел фінансування. Але що робити, якщо навчання потребує більше ресурсів, аніж це зазвичай закладено? Можна звернутися до бізнесу, меценатської підтримки, громадських організацій. Або ж просити про підтримку безпосередньо в громаді! Як це зробити?

Три кроки, що допоможуть знайти фінансування

Крок 1

Подивитися, чи є у бюджеті територіальної громади або міської/районної ради така програма видатків.

Необхідно зайти на сайт вашої територіальної громади, витягти звідти річний бюджет і переглянути його статті. Або ж надіслати звернення з таким запитанням. Вас мають цікавити статті, програми які пов’язані з освітою, особливо — з підвищенням кваліфікації. Хороша новина: без таких видатків не обходиться жоден бюджет. Єдине: треба дізнатися більше, на що саме передбачені кошти, і чи підпадає під це ваше звернення.

Крок 2

Написати лист-звернення на голову територіальної громади або на когось з депутатів про виділення коштів.

Текст звернення має бути приблизно наступним:

Голові ТГ

Прізвище, ім’я, по батькові заявника.

Домашня адреса заявника,

телефон (необов’язково)

Заява / клопотання / скарга / пропозиції

Я, (Ім’я), директор/заступник директора школи №…, прошу виділити фінансування на підвищення кваліфікації згідно зі статтею бюджету (або програмою фінансування) «…». Необхідна сума -… грн.

Прошу винести це питання на сесію депутатів територіальної громади. А також прошу повідомити мене про прийняте рішення на електронну пошту або поштову адресу.

Дата Підпис

Крок 3

Чекати на відповідь.

Далі це звернення мають винести на голосування під час депутатської сесії. Якщо більшість депутатів проголосує «за», то кошти перенаправлять вам або у ваш навчальний заклад.

А для того, щоб таке звернення було більш ефективним, помічниця народного депутата України, а в минулому — депутатка місцевої ради Анна Пуцова дає декілька порад. Звертайтеся безпосередньо до голови громади. Тут логіка проста: пропозиції, які виносить голова, завжди користуються більшою підтримкою серед депутатів. Звісно ніхто не забороняє звернутися безпосередньо до вашого депутата. Але тоді краще отримати підтримку одразу декількох народних обранців.

Пишіть колективне звернення. Класно, коли учительський або батьківський колектив підтримує вашу ініціативу. Такі звернення завжди мають більший ефект. Більше того ініціативна група може попросити своїх представників проголосувати. Тоді шанси на отримання коштів збільшаться.

Продублюйте звернення як в електронній, так і паперовій формі. Звісно в епоху диджиталізації це видається трохи недоречним, але бюрократію ніхто не відміняв. Тому бажано не нехтувати додатковою можливістю.

Ваш освітній фестиваль — це реально

Але як це працює у реальному житті? Фіналіст Global Teacher Prize Ukraine 2020, директор Благовіщенського НВК № 2 Олександр Чучаєв розповідає, як отримав фінансову підтримку на проведення освітнього фестивалю BlagoEdFest-2020 спільно з ГО «НОВІ».

«Як керівник закладу освіти, я звернувся з ідеєю та планом організації районного освітнього заходу із залученням найкращих спікерів з усієї України до начальника відділу освіти. Ідею підтримали. Ми розробили кошторис заходу, а відділ освіти затвердив його наказом. Головне — ретельно спланувати фінансування та акуратно вести звітність.

Після заходу до затвердженого кошторису прикріплювалися документи про необхідні закупівлі та письмовий звіт керівника проєкту. Таким чином формувалася внутрішня і зовнішня звітність. Також варто бути готовим до перевірки раціонального використання коштів. Тож до кожного пункту кошторису повинен бути рахунок, накладна, договори та платіжки Казначейства.

Загалом залучити кошти не так складно, якщо керівництво і рада громади розуміє необхідність такої ініціативи. Тому перш за все варто прописати детальний план ініціативи та його вплив на громаду, аби переконати місцеву владу».

Зауважимо, що процедура отримання коштів може мати свої нюанси у кожній територіальній громаді. Тому за повною інформацією рекомендуємо звернутися до представників місцевих рад.

А ми нагадуємо, що до 20 лютого триває прийом анкет на програму підвищення кваліфікацій для адміністрацій шкіл «Школу освітніх управлінців 2.0»! 

Деталі та реєстрація

Поділитися цією статтею

Источник: www.osvitoria.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *