Відтепер 24 лютого стане Національним днем молитви. Хочеться помріяти про те, як колись у мирній Україні люди згадуватимуть героїв, а вчителі звично розповідатимуть дітям про шляхи війни, яку вони не бачили. А поки що ці спогади і для педагогів, і для учнів гарячі, болючі та живі. Що ж згадати в класі напередодні третьої річниці від початку повномасштабного збройного вторгнення рф в Україну? Зібрали матеріали для вашого уроку.
Усе повторюється: 5 прикладів циклічності історії, які вражають
На початку повномасштабної війни вчителі й школярі надихали одні одних цитатами класиків, які раптом зазвучали по-новому, бадьорими мемами. А ще діти не в підручниках, а в житті, серед вибухів та дзижчання дронів, відкривали принцип циклічності історії. Як Гітлер пішов війною на Чехословацьку республіку нібито виключно заради захисту братів, що говорять однією з ними мовою. Як радянська влада підтасовувала результати референдумів. Як росія вже вкотре намагається нас завоювати, а ми даємо гідну відсіч ворогу.
Читати далі
Уроки Незламності: вчительський конструктор
Повномасштабна російсько-українська війна спонукає нас уважніше вивчати уроки історії. Знання власного минулого дає сучасним українцям багато переваг: вміння аналізувати і проводити історичні паралелі, навички протистояти фейкам з боку ворожої пропаганди та розвіювати нав’язані історичні міфи. Протягом усієї історії України були особистості, які всупереч обставинам, інформаційній блокаді й навіть терору на державному рівні відстоювали власні принципи й цінності попри ризик для життя. Чимало українців платять високу ціну Свободи і зараз. Вони — Незламні, і їхні історії та імена ми маємо знати. Освіторія.Медіа у співпраці з проєктом Стріткод та за підтримки проєкту ШоТам створила Вчительський конструктор для вашого Уроку Незламності.
Читати далі
Роковини вторгнення: як змінилась освіта та чого ми всі навчилися?
У перші роковини здавалося, що дванадцять місяців триває лютий. Школи стали порятунком для переселенців та пунктами незламності. Педагоги вчилися навчати одночасно офлайн та онлайн, підтримувати учнів за кордоном та підбадьорювати тих, хто в класі. В учнів та вчителів з’явилися нові навички, породжені війною: наприклад, завжди дбати про безпеку та заряджати гаджети.
Читати далі
10 років війни: хронологія нашої боротьби та спротиву
За два роки відтоді, які життя українців поділилося на до і після, з’явилася змога та бажання рефлексувати про те, які ключові моменти на наших очах стають надбанням історії. І зараз підліткам може бути корисна хронологія російсько-української війни, яка триває з 20 лютого 2014 року.
Читати далі
Дивитися, читати, відчувати: урок-рефлексія про 10 років війни росії проти України
Педагоги обмінюються матеріалами для тематичних уроків: фільми, книги, поезії, що народилися протягом років боротьби за нашу свободу. За ними влаштовують диспути, проводять квізи, читання в класі. І все це не просто заходи для покоління тих, хто постійно запитує: «А де тут укриття?» і донатить з дошкільного віку. Хто з нетерпінням чекає миру. Кому відбудовувати зруйноване і бути найсильнішою з еліт: нескореними.
Читати далі
Поділитися цією статтею
Источник: www.osvitoria.media